Dobrodružství se šejkem

Poznávací zájezdy, Spojené Arabské Emiráty

Termín: 20.03. - 27.03.2018
Délka: 7 nocí
Doprava: letecky
Strava: snídaně
Typ: , pobytový
Odlet: Katovice
Zobrazit přehled dalších termínů
Konečná cena za osobu od: 13 959 Kč Objednávka zájezdu

Popis hotelu

Hotely o kvalitě ***/**** podle místní kategorie - (celkem 7 započatých ubytovacích dnů v hotelu).

Pokoje: pokoje pro dvě osoby jsou vybaveny koupelnou s WC, klimatizací, často i TV.

Vybavení: v areálu hotelu se nachází restaurace, bar, recepce, trezor.

Víza:

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

Hodnocení klientů:

Všechny recenze k tomuto zájezdu najdete zde: http://r.pl/przygoda-z-szejkiem/zakwaterowanie-zep

Detail zájezdu

Základní cena: pokoj standard

Ubytování: 2 lůžkový pokoj

Program:
7 emirátů o Dubaj - největší a nejdražší stavby světa o Abu Dhabi - hlavní město emirátů a největší mešita o emirát Šardžá - perla Perského zálivu o orientální bazary plné zlata o Ferrari World - Formule 1 (fakultativně) o relaxace u Indického oceánu ve Fudžajře o pro zájemce týdenní pobyt ve Spojených arabských emirátech


Den 1

*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*

Sraz na letišti Okęcie ve Varšavě nebo na letišti Pyrzowice v Katovicích, u stanoviště CK. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Spojených arabských emirátů (mezinárodní letiště Fudžajra nebo Dubaj Al-Maktúm). Po příletu celní a pasové odbavení. Transfer do hotelu v emirátu Fudžajra. Ubytování a přenocování. Tento den není v hotelu večeře.


Den 2

Po snídani se vydáme na krátký výlet podél pobřeží Indického oceánu. Zastavíme u nejstarší mešity v zemi Al Badiyah. Následně dojedeme do města Fudžajra, ve kterém uvidíme pevnost na vrcholu skály a Muzeum emirátu Fudžajra. Během cesty další zastávka k fotografování v údolí Bitnah. Návrat do hotelu ve Fudžajře, odpoledne volný čas. (Trasa cca 100 km) Pro zájemce účast v horském dobrodružství: přejezd džípy s pohonem 4x4 po pouštním pohoří Hajar, krátký trekking k barevným pramenům, na závěr fakíří show, polykači ohně a ochutnávka místních grilovaných specialit. Cena cca 70 USD.


Den 3

Snídaně v hotelu, volný čas ke koupání a opalování na pláži ve Fudžajře (v jednom ze sedmi emirátů, který se nachází v Indickém oceánu). Pro zájemce možnost využití jednodenního fakultativního výletu - plavba podél ománského poloostrova Musandam (cena cca 100 USD/os.). Přenocování v hotelu ve Fudžajře.


Den 4

Po snídani půldenní prohlídka nových čtvrtí Dubaje - známých po celém světě úchvatnou moderní architekturou a kosmopolitní atmosférou. Navštívíme Marinu - čtvrť s nejvyššími apartmány na světě. Pro zájemce možnost plavby jachtou kanály mezi mrakodrapy - nejlepší možnost obdivování této čtvrti (za poplatek cca 25 USD). Následně se vydáme na slavné souostroví uměle vytvořených ostrovů ve tvaru palmy - The Palm Jumeirah, na jehož konci se nachází luxusní hotel Atlantis. Navštívíme v něm obrovské akvárium ,,Lost Chambers", ve kterém žije cca 65000 zvířat. Na pevninu se vrátíme magnetickým vláčkem Mono Rail, z něhož lze dobře vidět panorama ostrova ,,The Palm" a jeho budovy. Přejedeme také na pláž Jumeirah, kde bude příležitost ověřit si teplotu vody v Perském zálivu, ale i čas na fotografování jedné z nejznámějších ikon města - hotelu Burj Al Arab (slavné plachetnice) - první 7* hotel na světě! Navštívíme také komplex Madinat Jumeirah, nazývaný "dubajskými Benátkami". Následně přejedeme do nedalekého nákupního centra - Mall of the Emirates, jehož největším lákadlem je první blízkovýchodní zastřešená a celoročně otevřená sjezdovka na světě. Odpoledne volný čas. Pro zájemce (za poplatek cca 40 USD) doporučujeme přejezd metrem do Dubai Mariny, kde vyjedeme do posledního 52. patra hotelu Dubai Harbor Marriott, odkud se rozprostírá nádherný výhled na jachtový přístav, obytné mrakodrapy a největší obydlený umělý ostrov na světě ve tvaru palmy - Palm Jumeirah. Budeme mít příležitost vidět tuto budovu seshora v celé své kráse a obdivovat její neobvyklý tvar. V ceně je zahrnut vstup do baru a ochutnávka dvou nápojů (výlet trvá cca 3 hodiny). Večer návrat do hotelu v Dubaji nebo v okolí na přenocování. Večeře (fakultativně). (Trasa cca 40 km)


Den 5

Po snídani přejezd do Abu Dhabi, hlavního města Spojených arabských emirátů. Uvidíme mešitu šejka Zayeda, jež je impozantní svou velikostí, přepychem a krásou - založenou prvním prezidentem Spojených arabských emirátů. Následně přejezd do centra. Zastavíme se na fotografování u brány nejluxusnějšího hotelu na světě - Emirates Palace. Poté navštívíme Heritage Village - tradiční vesnici, kde uvidíme způsob života dávných obyvatel Abu Dhabi. Uvidíme, jak se během jedné generace chudá rybářská vesnice proměnila na jedno z nejkrásnějších měst na světě. Dalším bodem programu bude projížďka promenádou Corniche směrem k přístavu - zastávka na fotografování v její centrální části. Navštívíme také trh s datlemi ležící ve východní části ostrova. Poté se ocitneme na Ostrově štěstí - Saadiyat Island, kde uprostřed krajiny vyniká kopule muzea Louvre Abu Dhabi. Následně návrat do hotelu v Dubaji (nebo okolí), večeře (fakultativně), přenocování. Po (fakultativní) večeři - fakultativní výlet Burj Al Arab - slavná plachetnice - první 7* hotel na světě! (prohlídka vnitřku budovy a ochutnávka 2 vybraných nápojů, za poplatek cca 140 USD/os.) (Trasa cca 300 km) Upozornění! Tento den možnost návštěvy zábavního parku Ferrari World (za poplatek cca 85 USD). Pro zájemce o tuto nabídku příjezd na vlastní náklady taxíkem po návštěvě mešity šejka Zayeda. Zájemci o tuto nabídku se již neúčastní další prohlídky města, návrat do hotelu se skupinou.


Den 6

Po snídani se projdeme nádhernými zahradami Dubai Miracle Gardens (sezónně otevřenými, obvykle na přelomu listopadu a prosince). Následně se vydáme směrem ke starým částem města, kde se projdeme po hezky obnovené čtvrti Al Fahidi. Úzkými uličkami dojdeme k Muzeu kávy (možnost ochutnávky místní arabské kávy připravené místním způsobem), k fragmentům městských hradeb a navštívíme jeden z tradičních domů. Projdeme se také podél dubajského zálivu do přístavu lodí abra, kterými se dopravíme na protější břeh. Budeme pozorovat město z vody. Navštívíme slavný dubajský trh se zlatem a kořením. Volný čas na nákupy. Odpoledne volný čas; pro zájemce doporučujeme půldenní výlet na pouštní safari (6místnými terénními vozidly s pohonem všech 4 kol). V rámci safari mimo jiné: projížďka vozidly po dunách, projížďka na velbloudech, tetování hennou, ukázka břišních tanců, večeře s grilovanými pokrmy. Cena cca 70 USD. Přenocování v hotelu v Dubaji.


Den 7

Po snídani přejezd do nejmenšího emirátu Adžmán. V pevnosti v centru města je nyní muzeum, ve kterém uvidíme, jak vypadal život v těchto oblastech před petrodolarovým boomem. Následně přejezd do Šardže, které je známé díky mnoha kulturním objektům. Navštívíme Muzeum islámské civilizace, které zajímavým způsobem ukazuje, jak tato kultura přispívá do světové vědy nebo umění. Dojedeme k malému, ale zajímavému trhu - souk Al Arsah, který se nachází v zachovalé staré čtvrti. Přejedeme také kolem Památníku sjednocení na Modrý trh (Blue Souk), který se nachází ve dvou podobných budovách. Zastavíme na fotografování u kanálu ve čtvrti Qasbah, na jednom z nejoblíbenějších rekreačních míst mezi obyvateli Šardže. Na závěr dne navštívíme největší nákupní centrum světa - Dubaj Mall, ve kterém se projdeme kolem největších atrakcí, mimo jiné: akvária, kluziště, vodopádu s můstky. Vyjedeme také na vyhlídkovou terasu nejvyššího mrakodrapu na světě - Burj Kalifa a nakonec uvidíme ukázku ,,tančící fontány". Přejezd do hotelu v Dubaji (nebo okolí), ubytování.


Den 8

Vystěhování z hotelu (odhlášení z hotelu do 10:00 hodiny) a transfer na mezinárodní letiště ve Fudžajře nebo Dubaj Al-Maktúm. Pro klienty, kteří si prodloužili pobyt - transfer do vybraného hotelu. Odlet do Varšavy na letiště Okęcie nebo do Katovic na letiště Pyrzowice.


Pro zájemce existuje za příplatek možnost prodloužit svou dovolenou o týdenní pobyt v hotelech ve Spojených arabských emirátech. Popisy hotelů v sekci "Pobyt ve Spojených arabských emirátech" a v rezervačním systému.


Upozornění k programu!

- Hodiny odletů a návratů mohou být změněny. Prosíme o ověření hodin před odletem na R.pl/rozklady.

- Program je rámcový. Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.

- Nejlépe směnitelnou měnou na místě je americký dolar (USD).

- Elektrické zásuvky ve většině hotelů vyžadují adaptér (k dispozici na recepci, lze také zakoupit v místních obchodech, cca 5 USD).

- Při vstupu do některých objektů uvedených v programu je vyžadováno odpovídající oblečení: dlouhé kalhoty, košile s krátkým rukávem (s límečkem) a plné boty pro muže a pro ženy dlouhé sukně (ke kotníkům), halenky zakrývající ruce (k zápěstí) a šály jako pokrývky hlavy.

- Vzhledem ke specifické náboženské kultuře země, zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky) se může změnit organizace poznávací a pobytové části (např. pořadí prohlídek, otevírací hodiny muzejních objektů a chrámů, hodiny servírování pokrmů a jejich složení).

- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich rezidentů a delegátů.

- Delegát neprovází po muzejních objektech.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery klimatizovaným autokarem nebo minibusem, ubytování v hotelech dle programu (7 nocí), stravování: snídaně; služby polského zástupce během odbavení na letišti ve Varšavě, služby polského delegáta nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během poznávací části, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).Základní cena nezahrnuje: vstupné, služby místních průvodců, rezervační poplatky, spropitné a Tour Guide System (celkem cca 235 USD/os., povinný poplatek na místě), pobytovou taxu v Dubaji (cca 18 USD/pokoj/poznávací část - platí se v hotelu) a při výběru druhého týdne pobytu (taxa a záloha) - výše pobytové taxy a zálohy závisí na hotelu; další osobní výdaje. Možnost příplatku k večeřím (4) v rezervačním systému (nápoje za příplatek).

Kalkulace zájezdu a objednávka

Dospělí a děti Celkem 13 959  x = 27 918 4 960  x = zdarma x = 619  x = 199  x = zdarma x = 862  x = 428  x = 924  x = 1 854  x = 93  x =
Celková cena zájezdu

Konečná cena bude potvrzena naším pracovníkem.

27918

Pořádající CK: Rainbow Tours

Objednávkový formulář

Žádám o: *
*
*
*
*
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000