Nejkrásnější Místa Ománu

Poznávací zájezdy, Omán

Termín: 21.10. - 29.10.2018
Délka: 8 nocí
Doprava: letecky
Strava: kombinace
Typ: hotel, poznávací
Odlet: Praha
Zobrazit přehled dalších termínů
Konečná cena za osobu od: 42 311 Kč Objednávka zájezdu

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

odlet z Prahy do Muscat (let s přestupem). Přílet do Muscat, transfer do hotelu, ubytování, osobní volno. Nocleh v hotelu v Muscat.

2. den:

snídaně v hotelu. Prohlídka hlavního města Ománu, Muscat. Uvidíte monumentální mešitu Grande Mosque, ceremoniální sultánův palác Al Alam a navštívíte muzeum Sheikh Al Zubair. Další zastávka bude na orientálním tržišti Muttrah souq. Během programu bude zajištěn oběd. V odpoledních hodinách návrat do hotelu, osobní volno, nocleh v hotelu v Muscat.

3. den:

snídaně v hotelu, osobní volno. Možnost fakultativního cca dvouhodinového lodního výletu podél pobřeží Ománu, během kterého možná spatříte i delfíny hojně se v této oblasti vyskytující. Nocleh v hotelu.

4. den:

snídaně v hotelu, odjezd z Muscat do města Nizwa, které kdysi bývalo hlavním městem země. Prohlídka města Nizwa a známého tržiště. Další zastávkou bude Jabrin s unikátní pevností ze 17. století. Během cesty bude zajištěn oběd. Ubytování v hotelu v Nizwa, osobní volno, nocleh.

5. den:

snídaně v hotelu. Odjezd terénními vozidly přes město Ibra do pouštní oblasti Wahiba Sands. Zastávka v údolí Wadi Bani Khalid, kde bude zajištěn piknikový oběd. V pouštní krajině navštívíte beduínskou rodinu. Ubytování s večeří bude v tradičním hotelu na poušti v oblasti Wahiba Sands.

6. den:

snídaně v hotelu. Odjezd do města Sur, které je známé jako město námořníka Sindibáda. Cesta do Muscat přes rybářskou osadu Quriyat. Během cesty bude zajištěn oběd. V pozdním odpoledni příjezd do Muscat, ubytování, osobní volno. Nocleh v hotelu v Muscat.

7. den:

snídaně v hotelu. Osobní volno. Možnost fakultativního výletu do Barka a Nakhl. Během výletu navštívíte tradiční rybářskou osadu Barkh a monumentální středověkou pevnost Nakhl a stejnojmennou oázu. Během výletu je zajištěn oběd. Nocleh v hotelu v Muscat.

8. den:

dle letového řádu transfer na letiště v Muscat, odlet do Prahy.

 

Detail zájezdu

Základní cena za osobu - Dospělý ve 2lůžkovém pokoji 7 nocí, strava dle programu

R2 - 2lůžkový pokoj - 2/0

Cena zahrnuje slevu:
Sleva - poznávací zájezd 8% za včasnou rezervaci - do 30.03.
sleva platná do 31.3.2018
podmínkou je nákup poznávacího zájezdu min. 30 dní před odletem

Trasa zájezdu:
Muscat o Quriyat o Wadi Dayqah o Bimmah o Wadi Shab o Sur o Ras Al Hadd o Al Kamil o Wadi Bani Khalid o Wahiba Sands o Bahla o Al Hamra o Nizwa o Birkat al Mauz o Mussanah o Muscat

Program:
1. den:
v odpoledních hodinách odlet z Prahy, přílet do Dubaje v pozdních nočních hodinách, čekání na navazující spoj do ománského Muscatu.

2.den:
v časných ranních hodinách odlet navazujícím spojem z Dubaje do Muscatu, předpokládaný přílet do Muscatu v brzkých ranních hodinách. Po vyřízení nezbytných formalit bude následovat transfer do hotelu Ramee Guestline**** (nebo podobného), ubytování ihned po příletu. Snídaně, individuální volno, které můžete strávit odpočinkem na pláži. V pozdním odpoledni odjezd do oblasti Seeb, kde navštívíte ománskou rodinu, která pro vás připraví tradiční ománskou večeři. Návrat do hotelu na nocleh.

3. den:
po snídani v hotelu se vydáte na prohlídku města Muscat, při které navštívíte Velkou mešitu sultána Quaboose, originální příklad moderní arabské architektury, slavnostně otevřenou v roce 2001. Následuje zastávka na fotografování u Královské opery, jejíž akustika patří k nejlepším na světě. Návštěva jednoho ze starých tržišť, Mutrah souk, které skrývá obchůdky se skutečnými poklady, nejjemnější ománská kadidla, tradiční tepané stříbrné zbraně kandjar, koření, šperky, šátky, čilý ruch, vůně a zvuky typické pro arabské tržiště. V muzeu Bait Al Zubair, nacházejícím se ve starém městě, uvidíte sbírky připomínající staré tradice a způsob života obyvatel Ománu. Následná prohlídka starého města s jeho mnohými pamětihodnostmi, mezi které patří pevnosti Jalali a Mirani, staré opevnění města, ale i několik dalších muzeí. Návrat do hotelu v odpoledních hodinách, individuální volno, večeře a nocleh.

4. den:
po snídani následuje odjezd z hotelu do oblasti Quriyat, jedná se o zhruba 30 různých vesnic vedle sebe, s rekonstruovanou pevností. Nedaleko se nachází přehrada Wadi Dayaqh Dam zásobující vyprahlou krajinu Ománu vodou. Další zastávkou bude propadlina Bimmah, která vznikla propadnutím vápencového stropu podzemní jeskyně. Krásný přírodní úkaz, kde si kromě pořízení hezkých fotografií, můžete i zaplavat. Fotozastávka u ústí do Wadi Shab. Oběd v místní restauraci, případně obědový balíček (piknik). Zastávka s možností koupání u nádherné menší pláže se zářícím bílým pískem a tyrkysovou vodou White Sands Beach, která je vklíněná do skalnatého pobřeží Wadi Shab a Wadi Tiwi. Přejezd do starého města Sur s tradiční loděnicí, kde se dodnes ručně vyrábí historické dřevěné lodě Dhow. Poslední zastávkou tohoto dne bude návštěva nejvýchodnější oblasti sultanátu, kde se nachází pláž Raas Al Hadd, kam každoročně připlouvá množství želv, aby na zdejších plážích nakladly svá vejce. Budete ubytováni v blízkém hotelu a posléze odvezeni na jedno z míst, kde želvy, s trochou štěstí, budete moci pozorovat. Večeře a nocleh v hotelu Sur Plaza***.

5. den:
po snídani se vydáte do města Al Kamil se starými strážními věžemi a malým tržištěm. Pokračování do Wadi Bani Khalid, kam po celý rok přitéká voda. Po křivolaké cestě po horském úbočí vstoupíte do dlouhého řečiště, obklopeného vesnicemi a úrodnými plantážemi. Voda vytékající z několika pramenů je zachycována v průzračných jezírkách, k nimž se dostanete po četných pěšinkách a můstcích. Oběd v místní restauraci, případně obědový balíček (piknik). Následuje výlet do Wahiba (též Sharqiya) Sands, kde si můžete vychutnat arabskou poušť a seznámit se se způsobem života beduínů, kteří zde stále žijí a chovají dobytek. Večeře a nocleh v pouštním kempu Arabian Oryx Camp (nebo podobném) s pozorováním západu slunce a sjížděním pouštních dun v jeepech 4x4 je skvělým zážitkem.

6. den:
snídaně v kempu a odjezd na prohlídku hradu Jabreen, který stojí osamoceně na pusté pláni, na pozadí horského masivu Jebel Akhdar a je jedním z nejkrásnějších v zemi. Oběd v místní restauraci, případně obědový balíček (piknik). Následně se dostanete do Bahly, města hrnčířů. V tomto malém městě si prohlédnete rozsáhlou, nově opravenou pevnost, zaznamenanou na seznamu UNESCO, místní tržiště a další zajímavosti. Poté dojedete do historicky zachovaného horského městečka Al Hamra, kde se kolem tradičních domů z hliněných cihel zdá, že se tu zastavil čas. V odpoledních hodinách ubytování v hoteluAl Diyar*** v Nizwě, večeře a nocleh.

7. den:
po snídani odjezd do zelení obklopeného města Nizwa, kde se nachází nejdelší zavlažovací systém v zemi (falaj). Zde si prohlédnete impozantní pevnost ze 17. století, které dominuje 40 metrů vysoká centrální věž s krásným výhledem na Nizwu a okolí. Za návštěvu stojí souk, místní tržiště. Cesta vás dále zavede do vesnice Birkat al Mawz v podhůří Jebel Shams, kde si prohlédnete poměrně rozsáhlé zbytky původních obydlí, někdy i částečně obydlených. Přejezd do hotelového resortu Millennium Resort Mussanah**** na oběd, ubytování se službami all inclusive, odpolední individuální volno a nocleh.

8. den:
individuální volno v hotelu Millennium Resort Mussanah**** se službami all inclusive, odpočinek. V nočních hodinách (po půlnoci následujícího dne) odhlášení z hotelu a transfer na letiště do Muscatu.

9. den:
předpokládaný odlet z Muscatu v časných ranních hodinách, přílet do Dubaje ráno. Následuje dopolední navazující let z Dubaje do Prahy, předpokládaný přílet do Prahy v brzkých odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje:
leteckou dopravu Praha - Dubaj - Muscat - Dubaj - Praha v optimální knihovací třídě letecké společnosti Emirates (Airbus A380) o transfery a dopravu v destinaci dle programu o early check-in v hotelu po příletu do Muscatu o 6 nocí ve 2lůžkovém pokoji ve 3* a 4* hotelech dle programu (změna ubytování vyhrazena) o 1 noc ve stanu s vlastním sociálním zařízením ve vybaveném pouštním kempu o 7 snídaní o 5 obědů dle programu o 7 večeří o služby all inclusive v hotelu Millennium Resort Mussanah**** o vstupy dle programu o služby česky hovořícího průvodce o zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje:
1lůžkový pokoj (10 990 Kč) o pojištění léčebných výloh o komplexní pojištění

Kalkulace zájezdu a objednávka

Dospělí a děti Celkem 42 311  x = 84 622 45 990  x = 42 311  x = 1 500  x = 490  x = 990  x = 49  x =
Celková cena zájezdu

Konečná cena bude potvrzena naším pracovníkem.

84622

Pořádající CK: Firo-Tour

Objednávkový formulář

Žádám o: *
*
*
*
*
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000