crosssearch

Tajemná Indie

Poznávací zájezdy, Indie

Termín: 01.11. - 11.11.2018
Délka: 10 nocí
Doprava: letecky
Strava: snídaně
Typ: hotel, poznávací
Odlet: Praha
Konečná cena za osobu od: 48 990 Kč Nezávazně objednat nebo vybrat jiný termín zájezdu
Detailní popis hotelu

Popis hotelu

Dillí | Jaipur | Agra | Khajuraho | Varanasi

Detail zájezdu

Základní cena: Dospělý - lůžko

Program zájezdu:

1. den: Odlet z Prahy s přestupem do Dillí.

2. den: Přílet v časných ranních hodinách do hlavního města Indie Dillí. Transfer do hotelu, ubytování, snídaně. Po snídaní odjezd na celodenní prohlídku města včetně prohlídky Starého a Nového Dillí, během které navštívíme Červenou pevnost, Páteční mešitu, náhrobek Móhandáse (Mahátmy) Gándhího, uvidíte Qutub Minar - muslimský komplex z roku 1199 (na seznamu památek UNESCO) byl postaven na počest vítězství muslimů nad posledním hinduistickým královstvím v Dillí. Jeho 72 m vysoká ,,Vítězná věž" je nejvyšší kamennou věží Indie. Uprostřed komplexu stojí legendární a záhadný 7m vysoký nerezavějící železný sloup z guptovského období (4. stol.) , Indickou bránu, prezidentský palác a Parlament. Nocleh v Dillí.

3. den: Snídaně, odjezd do Džajpuru, hlavního města státu Rajasthan, které je charakteristické růžovou barvou fasád zdejších domů. Džajpur a jeho okolí je právem nazýváno jako nekončící muzeum. Nocleh v Džajpuru.

4. den: Snídaně a poté odjezd do nedalekého města Amber, návštěva pevnosti spojená s jízdou na slonech. Odpoledne návrat do Džajpuru a následuje okružní jízda městem vč. návštěvy městského paláce, starověké observatoře a zastávky u nejznámější památky města - Paláce větrů, který se stal symbolem Džajpuru, nocleh.

5. den: Snídaně, odjezd do Ágry. Po cestě navštívíme bájné město Fathepur Sikri, které bývalo hlavním městem Munghalské říše. Příjezd do hotelu, ubytování. Nocleh.

6. den: Velmi brzy ráno navštívíme nádherný Taj Mahal, okouzlující mauzoleum, které nechal vybudovat císař Shahjahan, pro svou milovanou ženu, s cílem shromáždit zde vše nejkrásnější ze světa. Návrat do hotelu, snídaně. Po snídani pokračujeme v prohlídce města Ágra a jeho památek jako je Červená pevnost, kterou nechal postavit císař Akbar a patří mezi největší pevnosti na světě. Za návštěvu v pevnosti určitě stojí Khas Mahal, Sheesh Mahal (zrcadlový sál). Volné odpoledne k odpočinku. Nocleh v Ágře.

7. den: Časně ráno transfer na nádraží a přejezd vlakem do Jhansi. Snídaně ve vlaku. Následuje přejezd do Khajuraho. Po cestě navštívíme město Orchha (Orča) neboli Skryté město, kdysi významné sídlo dynastie Bundélů. Opuštěné středověké sídlo ukrývá architektonické klenoty, které turistický svět objevil úplně nedávno. Nejdůležitější části nádherného komplexu dobře zachovaných paláců a chrámů s mnoha nástěnnými malbami se nalézají za pevnostní zdí na ostrově na řece Bétva. Příjezd do hotelu, ubytování. Odpoledne pokračujeme prohlídkou města Khajuraho. Navštívíme západní a východní skupinu chrámů, která zahrnuje Kandariya Mahadeo, chrámy Yogini Chitragupta, Vishwanath a řadu dalších. Návrat do hotelu, nocleh.

8. den: Snídaně. Transfer na letiště a přelet do Varanasi. Transfer do hotelu. Odpoledne prohlídka chrámu Bharat Mata. Varanasi (kdysi Benáres), nejposvátnější místo hinduistů, postavené na březích řeky-matky Gangy, je jedním z vůbec nejstarších měst na světě. Poutníci z celé Indie provádějí za rozbřesku slunce na ghátech (= schodištích na březích řeky) rituální koupel. Návrat do hotelu, nocleh.

9. den: Časně ráno plavba lodí po řece Ganga. Tato plavba je jedním z největších zážitků návštěvy Indie. Mimo jiné uvidíte gháty - Manikarnika, Raj, Dasaswamedha. Observatoř z 1. století a Nepálský chrám. Návrat do hotelu, snídaně. Poté navštívíme jedné z největších hinduistických universit v Indii Banaras, chrám Durga. Nocleh v hotelu.

10. den: Snídaně. Volné dopoledne. Následuje check out v hotelu a transfer na letiště. Odlet z Varanasi do Dillí. Přílet, transfer do centra Dillí, kde bude zajištěna večeře. volný čas. V pozdních nočních hodinách transfer na letiště.

11. den: V časných ranních hodinách odlet s přestupem do Prahy, přílet.

Cena nezahrnuje:
- spropitné (personál, průvodce, řidič)
- vízum Indie 2.990,- (na požádání zajistíme)

Cena zahrnuje:
- leteckou dopravu v turistické třídě vč. tax a příplatků
- ubytování v 3-4* hotelech se snídaní
- dopravu a transfery po trase, včetně vlakových jízdenek
- stravování dle programu
- vstupy a výlety dle programu
- průvodce + místní průvodce
- pojištění dle zákona č. 159/99Sb.

Kalkulace zájezdu a objednávka

Dospělí a děti Celkem 48 990  x = 97 980
Celková cena zájezdu

Konečná cena bude potvrzena naším pracovníkem.

97980

Objednávkový formulář

Žádám o: *
*
*
*
*
Informace o zájezdu, kategorie hotelu a doplňující text vycházejí z popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Čedok, která zájezd organizuje. Obchodní podmínky jsou zasílány e-mailem, společně se smlouvou o zájezdu, kterou je potřeba odsouhlasit a zaslat podepsanou zpět.