Nejlepší z Austrálie a Oceánie

Nejlepší z Austrálie a Oceánie
Poznávací zájezdy, Austrálie

Termín: 31.10. - 19.11.2018
Délka: 16 nocí
Doprava: letecky
Strava: snídaně
Typ: hotel, poznávací
Odlet: Praha
Zobrazit přehled dalších termínů
Konečná cena za osobu od: 182 271 Kč Objednávka zájezdu

Popis hotelu

Program zájezdu:

1.den
ODLET Z PRAHY DO SYDNEY

Sraz skupiny na letišti v Praze.

2. den LET NA TRASE

Let na trase s mezipřistáním.

3. den PŘÍLET DO SYDNEY

Ráno po příletu transfer do hotelu. Následuje ubytování a časový prostor pro odpočinek po dlouhé cestě. Poté se vydáte na pěší prohlídku města, při níž se podíváte do přístavní čtvrti Circular Quay se světoznámou budovou opery a monumentálním mostem Harbour Bridge, navštívíte The Rocks - nejstarší čtvrť Sydney, vyhlídkovou věž, Hyde Park či katedrálu svaté Marie. Projedete se také monorailem centrem města. Nocleh v Sydney.

4. den FEATHERDALE WILDLIFE PARK

Snídaně. Půldenní výlet do Featherdale Wildlife Parku, kde uvidíte nejznámější australská zvířata jako je klokan, koala, ježura, pštros emu či tasmánský čert. Na cestě zpět do Sydney se zastavíme u olympijského stadionu, kde se konaly letní OH 2000. Odpoledne pak můžete podniknout návštěvu Opera House, muzea výstavby Harbour Bridge ukrytém v jednom z pilířů mostu, mořského akvária, případně dalších zajímavostí Sydney (vše fakultativně). Nocleh v Sydney.

5. den HUNTER VALLEY

Snídaně. Celodenní výlet za poznáním světově proslulých australských vín Vás zavede na vinice Hunter Valley. Návštěva několika vinohradů spjatá s ochutnávkami vín, kde místní odborníci po­dají zasvěcený výklad o historii, pěstování a zpracování vína. V ceně výletu je rovněž zahrnut oběd. Po návratu do Sydney volný program. Nocleh v Sydney.

6. den SYDNEY - AYERS ROCK

Snídaně. Dopoledne transfer na letiště a přelet do Ayers Rock, ubytování. Odpoledne výlet k největšímu a nejslavnějšímu monolitu světa Ayers Rock - jazykem původních obyvatel Uluru. Následuje návštěva aboriginského kulturního centra Uluru-Kata Tjuta s ukázkami tradic této nejstarší kultury Austrálie. Výlet zakončíte výpravným pozorováním monolitu, kdy se sklenkou šampaňského v ruce vychutnáte překotnou symfonii měnících se barev Uluru v paprscích rudého zapadajícího slunce. Nocleh v Ayers Rock.

7. den AYERS ROCK

Ranní vyjížďka k Uluru, jejímž cílem je zakusit měkké světlo vycházejícího slunce. Snídaně je součástí výletu, který pak pokračuje pěší procházkou mezi starověké skalní útvary s řadou unikátních rostlin a živočichů, kteří se dokonale přizpůsobili tvrdým podmínkám pouště. Nocleh v Ayers Rock.

8. den
AYERS ROCK - CAIRNS

Snídaně, odlet z Ayers Rock do Cairns, ubytování, volné odpoledne či relaxace na pláži. Nocleh v Cairns.

9. den NP DAINTREE A CAPE TRIBULATION

Snídaně. Následuje celodenní výlet do NP Daintree a Cape Tribulation, kde se mohutné katedrály deštných pralesů potkávají s oceánem. V ceně je přibližně hodinová plavba po řece Daintree River, prohlídka národního parku a oběd v místní restauraci. Nocleh v Cairns.

10. den VELKÝ BARIÉROVÝ ÚTES

Snídaně. Celodenní výlet na Velký bariérový útes, jenž je největším korálovým systémem na světě. K plavbě rovněž patří možnost šnorchlování (oběd a půjčení brýlí a ploutví v ceně). Nocleh v Cairns.

11. den AUSTRÁLIE - NOVÝ ZÉLAND

Snídaně formou balíčku. Brzy ráno transfer na letiště a odlet do Christchurch na Novém Zélandu. Po příletu transfer do hotelu, ubytování. Nocleh v Christchurch.

12. den CHRISTCHURCH - FOX GLACIER

Snídaně. Dopoledne se vydáte vlakem alpinskou krajinou napříč Jižním ostrovem přes Novozélandské Alpy do průsmyku Arthur's Pass. Dále pak po tropickém západním pobřeží ostrova až k nádhernému ledovci Fox Glacier, jehož spodní část se nachází ve výšce pouhých 250 m nad mořem. Nocleh na trase.

13.den FOX GLACIER - QUEENSTOWN

Snídaně. Fakultativně let helikoptérou nad ledovci. Přejezd přes Národní park Mount Aspiring okolo krásných horských jezer a lesů do Queenstownu, novozélandského centra adrenalinových sportů. Nocleh v Queenstownu.

14. den TE ANAU

Snídaně. Celý den v Queenstownu a jeho nádherném horském okolí. Možnost výběru z pestré nabídky fakultativních výletů či adrenalinových aktivit - jízda raftem po divoké vodě, bungee jumping, jízda na proudovém člunu skalními soutěskami Shotover River či závěsné létání. V odpoledních hodinách přejezd k jezeru Te Anau, ubytování. Nocleh na trase.

15. den MILFORD SOUND

Snídaně. Cesta výpravnou krajinou k fjordu Milford Sound nebo Doubtfull Sound, kde je možná fakultativní plavba lodí až k samotnému hrdlu Tasmanova moře s fascinující krajinou s vodopády. Nocleh na trase.

16. den TE ANAU - DUNEDIN

Snídaně. Přejezd od jezera Te Anau do města Dunedin ležícího u zálivu Otago. Ikonou tohoto města je především pivovar známé značky Speight´s, nejstarší novozélandská univerzita nebo nejfotografovanější novozélandská stavba - vlakové nádraží. Nocleh.

17. den NOVÝ ZÉLAND - FIDŽI

Snídaně. Ráno transfer na letiště a odlet na Fidži přes Auckland. Po příletu do města Nadi následuje transfer do přístavu a plavba lodí do překrásného tropického ráje - ostrov Malolo. Nocleh v Malolo Island Resort (plná penze)

18.-19. den FIDŽI - MALOLO ISLAND

Snídaně. Plné dva dny relaxace na ostrově tropické vegetace a pohádkově bělostných pláží s řadou možností sportovních aktivit včetně potápění, šnorchlování, windsurfingu či půjčení kajaku. Nocleh v Malolo Island Resort (plná penze).

20.- 21. den ODLET A CESTA DO PRAHY

Transfer na pevninu ostrova Viti Levu a dále pak na letiště v Nadi. Odlet do Prahy s noclehem v Aucklandu či Soulu.

22. den přílet DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu
14x nocleh kategorie 3* se snídaní v Austrálii a na Novém Zélandu
3x nocleh 4* s plnou penzí na Fidži v resortu Malolo Island Resort (změna resortu vyhrazena)
dopravu klimatizovaným autobusem
všechny transfery dané programem zájezdu
služby českého průvodce

NAVÍC V CENĚ AUSTRÁLIE

jízdenka na Monorail v Sydney
vstup do Featherdale Wildlife Parku
celodenní výlet do Hunter Valley s ochutnávkami vína a obědem
západ slunce na Ayers Rock s návštěvou kulturního centra Uluru-Kata Tjut
východ slunce na Ayers Rock včetně vstupu do národního parku
celodenní výlet do NP Daintree a Cape Tribulation + plavba po řece Daintree + oběd
celodenní výlet na Velký bariérový útes

NAVÍC V CENĚ NOVÝ ZÉLAND

jízda scénickou železnicí Tranz Alpine z Christchurch do Arthur's Pass

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

letištní a bezpečnostní poplatky
fakultativní vstupy a výlety jiné než dané programem
spropitné a stravování vyjma snídaní
vízum do Austrálie (zajistí CK)

Detail zájezdu

Základní cena: Dospělá osoba

Program zájezdu:

1. - 1. den ODLET A LET NA TRASE

3. den PŘÍLET DO CAIRNS
Přílet do Cairns, transfer do hotelu, ubytování. Prostor na odpočinek po dlouhém letu. Nocleh v Cairns či okolí.

4. den VELKÝ BARIÉROVÝ ÚTES
Celodenní výlet na Velký barié rový útes - jenž je s délkou 2000 km největším korálovým systémem na světě. Jde o jedinou stavbu živých organismů na Zemi, kterou lze spatřit i z Měsíce. K plavbě patří šnorchlování, přičemž oběd a půjčení brýlí s ploutvemi je v ceně. Nocleh v Cairns.

5. den CAIRNS
Prostor pro odpočinek v přímořském městě. Zájemci mohou podniknout výlet do NP Daintree a Cape Tribulation, kde se mohutné katedrály deštných pralesů potkávají s oceánem. V ceně je plavba po řece Daintree, prohlídka rezervace a oběd v místní restauraci.

6. den CAIRNS - AYERS ROCK
Přelet do Ayers Rock. Odpoledne výlet k největšímu monolitu světa Ayers Rock (Uluru). Výlet zakončíme se sklenicí sektu pozorováním masy pískovce o výšce 348 m v symfonii měnících se barev zapadajícího slunce. Nocleh v Ayers Rock.

7. den KATA TJUTA (OLGAS) - SYDNEY
Brzy ráno zakusíme měkké světlo vycházejícího slunce u 30 kamenných dómů Kata Tjuta (Mnoho hlav) nebo také, které se nalézají nedaleko Uluru. V okolí skalních masivů žijí unikátní rostliny a živočichové, kteří se dokonale přizpůsobili tvrdým podmínkám pouště. Transfer na letiště, odlet do Sydney, ubytování, nocleh.

8. den SYDNEY
Celodenní pěší prohlídka města, při níž se podíváme do přístavní čtvrti Circular Quay se světoznámou budovou opery a monumentálním mostem Harbour Bridge. Navštívíme nejstarší čtvrť města The Rocks, vyhlídkovou věž (vstup fakult.), Hyde Park a katedrálu svaté Marie. Nocleh v Sydney.

9. den SYDNEY: FEATHERDALE PARK
Výlet do Featherdale Wildlife Park, kde uvidíte ikony australské zvířeny klokana, koalu, ježuru, pštrosa emu či tasmánského čerta. Zastávka u olympijského stadionu (LOH 2000). Odpoledne pak možnost návštěvy Opera House, muzea výstavby Harbour Bridge, které se ukrývá v pilíři mostu, mořské akvárium a atd... (vstupy fakult.). Část prohlídky lodí (v ceně).

10. den AUSTRÁLIE - NOVÝ ZÉLAND
Snídaně formou balíčku. Odlet do Wellingtonu, ubytování, nocleh.

11. den PŘEJEZD NA JIŽNÍ OSTROV
Plavba trajektem na Jižní ostrov Nového Zélandu. Průjezd nejproslulejší oblastí Sauvignon Blanc nového světa (Malbourough). Přejezd do Nelsonu v zálivu Tasman Bay a krátka prohlídka města.

12. den ABEL TASMAN NP
Brzy ráno přejezd do Kaiteriteri, odkud se lodí a pak pěšky formou působivé procházky vydáme na prohlidku podmanivých scenerií NP Abel Tasman. Nocleh Nelson.

13. den NELSON - GREYMOUNTH
Odjezd z Nelsonu směr NP Nelson Lakes. Průjezd scenickou oblastí Buller Gorge. Nocleh v Greymounth.

14. den FRANZ JOSEF & FOX GLACIER
Podél tropického pobřeží ostrova se vydáme do Hokitiky, centra nefritového řezbářství, které sehrálo významnou roli při utváření maorské kultury. Cesta přes zapomenuté zlatokopecké osady Ross a Hari Hari nás přivede k neskutečně působivému údolí ledovce Franz Josef a nakonec i k samotné prohlídce nedalekého ledovce Fox Glacier, který ústí těsně nad úrovní hladiny moře, ale který přitom na 13km pouti k zemi padá z výšky 2.600 m. Zdejší horská údolí a husté lesy jsou domovem rozkošných kiviů a chytrého kea, jediného horského papouška Nového Zélandu.

15. den FOX GLACIER - QUEENSTOWN
Dopoledne doporučujeme let helikoptérou nad některým z ledovců (fakultativně). Přejezd napříč podmanivou krajinou rezervace Mount Aspiring s kulisou Novozélandských Alp a mnoha horskými jezery do kouzelného Queenstownu, srdce adrenalinových sportů a vyhlášených vín.

16. den QUEENSTOWN
Prohlídka Queenstownu s možností plavby parníkem TSS Earnslaw po jezeře Wakatipu nebo výletu lanovkou na vrchol Bob's Peak (obojí fakultativně), kde se otevře ten pravý výhled na město a jeho úžasné okolí. Rovnež se podíváme do blízkého Arrowtownu, jenž je živou připomínkou bouřlivé éry zlaté horečky a také k mostu Kawarau Bridge, kde začal fenomén bungee jumpingu. Nabídka aktivit je pestřejší: od závěsného létání, po jízdu raftem na divoké vodě či zběsilý "let" na proudovém člunu skalními soutěskami Shotover River. Nocleh v Queenstownu.

17. den MILFORD SOUND
Prostor pro aktivity v Queenstownu. Zájemci však mohou podniknout cestu výpravnou krajinou k fjordu Milford Sound nebo Doubtfull Sound s úžasnou plavbou lodí k samotnému hrdlu Tasmanova moře s fascinující krajinou a vodopády (fakultativně). Nocleh v Queenstownu.

18. den NOVÝ ZÉLAND - FIDŽI (NADI)
Transfer na letiště, odlet na Fidži přes Auckland. Transfer do přístavu...

18. den NADI - MALOLO ISLAND
...a plavba lodí na ostrov Malolo. Nocleh v Malolo Island Resort s plnou penzí (změna ostrova a resortu vyhrazena).

19. - 19. den FIDŽI - MALOLO ISLAND
Dva dny relaxace na pohádkovém ostrově bělostných pláží s možností potápění, šnorchlování, windsurfingu či půjčení kajaku.

21. den ODLET DO PRAHY
Transfer na pevninu , odlet do Prahy.

22. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE
- leteckou přepravu a letištní poplatky
- 13x nocleh kategorie 3* se snídaní v Austrálii a na Novém Zélandu
- 3x nocleh 4* s plnou penzí na Fidži
- dopravu autobusem, minibusem či vozem
- všechny transfery dané programem zájezdu
- služby českého průvodce s výjimkou Fidži
- plavba k Velkému bariérovému útesu / oběd a šnorchlovací výbava zahrnuta
- odpolední výlet k Ayers Rock, ranní výlet k Olgas
- vstup do Featherdale Wildlife Parku
- plavba v rámci prohlídky Sydney
- vstup a plavba do NP Abel Tasman

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE
- fakultativní vstupy a výlety
- spropitné a stravování vyjma snídaní
- vízum do Austrálie 500,- Kč (zajistí CK)

Kalkulace zájezdu a objednávka

Dospělí a děti Celkem 182 271  x = 364 542 48 990  x = 500  x =
Celková cena zájezdu

Konečná cena bude potvrzena naším pracovníkem.

364542

Objednávkový formulář

Žádám o: *
*
*
*
*
Informace o zájezdu, kategorie hotelu a doplňující text vycházejí z popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Eso travel, která zájezd organizuje. Obchodní podmínky jsou zasílány e-mailem, společně se smlouvou o zájezdu, kterou je potřeba odsouhlasit a zaslat podepsanou zpět.
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000