crosssearch
myway.cz

Vietnam Vietnam

Tajuplná země Vietnam leží na východním okraji poloostrova Zadní Indie, zvaného také Indočína. Země nabízí bohatou historii ovlivněnou zejména Čínou, krásnou přírodu od horských štítů po nížiny řeky Mekong.

Typická jsou také četná rýžová políčka a krásné pláže Nha Trangu či Phan Thientu. Stále více a více turistů vyhledává tuto zemi, k jejímž nejzajímavějším místům patří malebná metropole Hanoj či moderní město Saigon s císařskými hrobkami a starobylými uličkami.

Úchvatné jsou horské scenerie severozápadního Vietnamu, kde žijí horské kmeny. K zajímavostem patří jezero v samotném srdci Hanoje Hoan Kiem Lake, Chrám literatury, Ho Či Minovo mauzoleum, které je místem posledníhoodpočinku Ho Či Mina. Skvělou atmosféru má i metropole jižního Vietnamu – Saigon – s nekonečným množstvím kol. Na vštívit zde můžete Muzeum válečných pozůs tatků s expozicemi věnovanými válce ve Vietnamu, Palác sjednocení, krásně zdobenou pagodu Phuoc An Hoi Quan.

Rozhodně však nevynechejte oblast Halong Bay, která leží pouhých 120 kilometrů od Hanoje. Halong Bay je pohádková krajina s více než 3000 ostrůvky, vápencovými útvary vystupujícími ze zčeřené vodní hladiny, rybářskými loďkami nebo plovoucími vesnicemi, vápencovými jeskyněmi, většinou bohatě zdobenými krápníky. Vietnamci – se svým specifickým vztahem k barvám – umocňují dojem z návštěvy nasvícením části jeskyní různobarevnými reflektory. V okolí Hue se můžete vydat loďkou po řece Perfume River k majestátním královským hrobkám, vychutnat si atmosféru starého města Hoi An.

Kouzelnou atmosféru země doplňuje přátelské a vstřícné obyvatelstvo, které je tvořeno z velké části Vietnamci, částečně je zastoupena také komunita Číňanů a Chamové, kteří jsou potomky kdysi mocné říše Champa. Pestrá je také vietnamská kuchyně, mezi lahůdky patří typická nudlová polévka, jarní závitky, rýžová jídla či pokrmy z darů moře. Jako suvenýry si můžete odvézt různé lakované předměty, perleťové intarzie, vyšívané předměty. Ke koloritu nákupů patří, jako tradičně ve většině asijských zemí, smlouvání, bez toho by návštěva tržiště nebyla úplná.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Vybrané destinace
Proč s Zájezdy a Dovolená
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnerafischer    Logo partnera  Logo partnera  Logo partnera5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000