crosssearch

Turecko Turecko - Cesme

Malebný přístav obklopený ze tří stran egejským mořem se rozkládá na samém konci poloostrova Urla, jehož tvar připomíná pařát, a naproti řeckému ostrovu Chios vzdálenému necelou hodinu trajektem.

Cesme je nejklidnějším letoviskem ze všech hlavních rezortů na pobřeží Egejského moře a turisty láká nejen díky svým krásným plážím, ale také díky výskytu termálních pramenů. Své jméno (Cesme v překladu znamená pramen, fontána) zřejmě dostalo podle mnoha osmanských fontán, které jsou rozesety po celém městě a z nichž jsou některé stále funkční. Centrum města svým návštěvníkům nabízí nespočet restaurací, kaváren a čajoven. Pro ty, co mají v oblibě historii, se naskýtá možnost navštívit místní pevnost vybudovanou počátkem 16. století během vlády sultána Beyazita II. V jejích útrobách se nachází muzeum, kde si lze prohlédnout kolekce archeologických nálezů objevených v blízkém Erythrae.

Kervansaray, nacházející se o několik kroků dále od pevnosti, pochází z doby vlády Suleymana Nádherného a byl přestavěn na luxusní hotel. Dále zde najdete několik mešit a historických domů, které odhalují krásu řecké a turecké architektury.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000