crosssearch
myway.cz

Turecko Turecko - Antalya

Významná metropole Turecké riviéry s letištěm a velkým přístavem. Najdete v ní staré zrestaurované město s Hadriánovou bránou. V centru starého města stojí Yivli Minaret (Flétnový minaret) ve tvaru píšťal, který se stal současným symbolem města.

Antalya byla založena ve 2. století př. n. l. pergamonským králem Attalem II. Za seldžucké a osmanské vlády se používal název Adalya, poté byl již používán název Antalya. Je to nejkrásnější letovisko na tureckém pobřeží a zároveň významná metropole turecké riviéry s mezinárodním letištěm a velkým přístavem. V roce 130 n.l. navštívil Antalyi císař Hadrián. Na jeho počest byla vystavěna Hadriánova brána ve formě vítězného oblouku, který je zde k vidění dodnes.

Mezi další nejznámější památky patří Yivli Minare, neboli fl étnový minaret, který má tvar píšťal a je dnešním symbolem města. Dominantou je 25 metrů vysoká hodinová věž z roku 1224.Turisty často navštěvovaný je přístav Kesik Minare, čili useknutý minaret. Prožijte atmosféru „perly Turecké riviéry“, záliv Antalya bývá pro svou krásu přirovnáván k francouzskému azurovému pobřeží, ponořte se tedy do pulzujícího života přístavu, historických památek a nákupů.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Logo partnera Logo partnerafischer    Logo partnera  Logo partnera  Logo partnera5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000