crosssearch
myway.cz

Turecko Turecko - Alanya

Město ve středomoří, rozsáhlé, živé a oblíbené prázdninové středisko, situované pod masivem Taurusu, s moderními hotely obklopenými svěží zelení. Historie Alanye sahá až do 13. století, později dar Marka Antonia pro egyptskou královnu Kleopatru.

Dnešní Alanye má nepřeberné množství kulturního a společenského vyžití, kde si na své přijde každý. Město dvou pláží které rozděluje skalnatý výběžek svažující se do moře s pevností lemovanou více než 150 malými věžičkami. Patří sem slunění na Kleopatřině pláži, historie a památky. Nikdo by si neměl nechat ujít Červenou věž, jeskyně Damlatas, jeskyně Dim, loděnici s mešitou a mnoho dalších skvostů tohoto města.

V centru Alanye naleznete mnoho úzkých uliček plných krámků, které láká turisty na výrobky z kůže, oblečení, koberce, koření, šperky a suvenýry. Také večerní a noční život v Alanyi, který se odehrává přímo v přístavu, může být plný pohody. Po setmění, kdy se rozzáří světla přístavních kaváren a rybích restaurací, si můžete pochutnat na některé z mořských specialit nebo navštívit jeden z nočních klubů či diskoték. Alanya leží ve východní části Turecké riviéry, 130 km od města Antalya, kde se nachází letiště.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 225 termínů

Celkem 225 termínů

Logo partnera Logo partnerafischer    Logo partnera  Logo partnera  Logo partnera5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000