crosssearch

Tunisko Tunisko - Tabarka

Tabarka leží v severozápadní části Tuniska v překrásné malebné přírodě, která návštěvníkům doslova bere dech, protože je zasazena do hornaté krajiny u moře s písečnými plážemi, korálovými útesy, skalami a zalesněným vnitrozemím. Leží v pohoří Kroumerie s nádhernými lesy, ve kterých rostou korkové duby a eukalipty a díky částečně skalnatému pobřeží, písečným plážím a piniovým lesům je Tabarka pravým rájem na potápění, rybaření, plachtění, pěší turistiku i lov, ale hlavně oblíbeným přímořským letoviskem. Moře s rozmanitou faunou a flórou je v této oblasti doslova rájem pro potápěče a své si v Tabarce příjsou i milovníci golfu.

Pohoří Kroumerie se zde svažuje k rybářskému přístabu Tabarky s množstvím malých rybářských loděk, dodávajím mu specifický kolorit. V západní částui přístavu stojí nejfotografovanější místo v okolí - Les Aiguilles (Jehly). Jedná se o erodované skály, které vyčnívají v bizarních tvarech z vodní hladiny. Na této straně města leží oblázková pláž, na východě jsou pláže písečné.

Nejtypičtějším rysem Tabarky je stará Janovská pevnost ze 16. století, která poskytuje překrásný výhled na město i ostrov a s přístavem je propojena silnicí, kterou zde postavili Kartáginci.

Hlavní ulice města je lemována kavárnami, restauracemi a obchody, ve kterých můžete výhodně nakoupit korálové šperky, řezbářské výrobky a známé dýmky Bruyere z kořenu vřesovce stromového.

Koná se zde mezinárodní festival jazzu, korálový festival a festival mladých hudebních skupin, avantgardních divadelních představení, folklóru a tance.

Golf

Ideální golfové hřiště na Tabarce obklopené nádhernými horami nabízí pečlivě udržované greeny, začleněné do bohaté vegetace, která poskytuje příjemný stín v prosluněné krajině. Hřiště se rozkládá od korálového pobřeží až k eukalyptovým, piniovým a dubovým hájům a zároveň je v blízkosti hotelové zóny Tabarky. Svými úzkými fairways, které křižují les, připomíná známé golfové hřiště Cypress Point Kalifornii. Je zde možnost cvičného golfu, tzv. "golfschool" s 9 jamkami o délce 1.400 m. Z budovy golfového klubu je překrásný výhled do údolí.

Důležité údaje

rozloha: 110 ha
délka: 6.400 m
počet jamek: 18 (rozšiřuje se na 27)
par: 72
putting green : ano
pitching green : ano
architekt : Ronald Fream
Greenfee: cca 1.000,- Kč

Potápění

Z celého Tuniska je oblast Tabarky nejvíce vhodná a velmi bohatá na potápění. Můžete zde vidět krásy podmořské fauny a flory středozemního moře, korálové útesy, podmořské jeskyně a tunely. Vhodné je zde potápění pro úplné začátečníky i pro pokročilé potápěče. Ve středisku Le Merou si pod vedením zkušených instruktorů můžete udělat jednotlivé kurzy potápění až po instruktorské zkoušky. Půjčí Vám zde i kompletní potápěčskou výstroj.

Orientační ceník

1 ponor - 25 TD
1 noční ponor - 30 TD
6 ponorů (1 denně) - 132 TD
1 týden potápění (2 ponory denně + 1 noční) - 300 TD
Cena zahrnuje transfery hotel-přístav-hotel, použití lodě, láhve se vzduchem a olovo.

Zapůjčení kompletní výstroje na jeden ponor - 5 TD
Zapůjčení neoprenu na jeden ponor - 5 TD

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Proč s myway.cz
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000