crosssearch
myway.cz

Thajsko Thajsko

Thajsko je tropická země hor, deštných lesů, rýžových polí, obrovských soch Buddhy a kilometrů písečných pláží. Slunce se na vás bude usmívat v jakoukoliv roční dobu. Koupání v tyrkysově modrém moři si můžete užívat celoročně.

Nejkrásnější pláže s jemným světlým pískem se nacházejí především na ostrovech jižního Thajska. K nejpopulárnějším letoviskům patří rušná Pattaya s bohatým denním i nočním životem. Pobřeží Andamanského moře vévodí klidné letovisko Krabi s písečnými plážemi a unikátní tropickou vegetací. Největším a nejnavštěvovanějším thajským ostrovem je Phuket, klidný ostrov Samui láká především svými dlouhými písečnými plážemi lemovanými kokosovými palmami. Zde nenaleznete rušné noční podniky, ale opravdový klid a útěk před každodenním stresem.

Thajsko však nejsou pouze pláže, při návštěvě této rozmanité země můžete ochutnat jednu z mnoha místních specialit výborné thajské kuchyně. Absolvovat byste měli alespoň jednou za svůj pobyt i tradiční thajskou masáž. milovníkům poznání Thajsko nabízí bezpočet přírodních i kulturních zajímavostí.

Severně od Samui leží romantický, klidný ostrov Ko Phangan s ideálními podmínkami pro šnorchlování a potápění. Rušný noční život zde však nehledejte. Mezi další velmi oblíbené ostrovy patří největší thajský ostrov Phuket, který leží na pobřeží Andamanského moře. K nejrušnějším a nejoblíbenějším oblastem ostrova patří bezesporu proslulý Patong Beach. Pokud upřednostňujete klidnější dovolenou, zvolte raději některou z klidnější oblastí ostrova jako Bang Tao či Kamala Beach. U okolních ostrovů jsou také dobré podmínky pro potápění. Vnitrozemí ostrova se může pochlubit národními parky s panenskými deštnými pralesy. Přibližně hodinu jízdy severně od Phuketu, na pevnině omývané Andamanským mořem, leží klidné letovisko Khaolak s nádhernou několik kilometrů dlouhou písečnou pláží. Oblast je rájem potápěčů a milovníků klidné dovolené. Snadno dostupné jsou také nejznámější potápěčské lokality na ostrůvcích Koh Similan či Ko Surin.

Bangkok

Návštěva Thajského království by nebyla úplná bez zastávky v kosmopolitní metropoli Bangkoku. Oficiální název se skládá z 15 slov, používá se pouze zkrácená verze Krung Thep, Město andělů. Vedle do nebe se šplhajících mrakodrapů najdete muzea, chrámy a další pozůstatky thajské kultury. Ke klenotům hlavního města Thajského království patří Wat Phra Kaew se skvostnou sochou tzv. Smaragdového Buddhy, zhotovenou z krystalu jasposi nebo nefritu. Dalším proslulým chrámem je Wat Pho, nejstarší chrám v Bangkoku, s největší sklánějící se sochou Buddhy. K nezapomenutelným zážitkům patří prohlídka Velkého paláce, nákupy na Sukhumvit, projížďka loďkou po Chao Phraya či návštěva proslulého Patpongu, sídla neřesti.

O Thajsku se právem říká, že je to země úsměvů. Thajci jsou stále usměvaví, přátelští a pohostinní lidé. Země je tvořena rozdílnou krajinou a různými etnickými skupinami.

Thajsko je země sousedící s Malajsií na jihu, na východě s Laosem a Kambodžou a na západě s Myanmarem (Barmou), pevninu na západě omývá Andamanské moře a na východu Siamský záliv a Jihočínské moře.

Časový posun je v létě 5 hodin, v zimě 6 hodin, měna je Bath 0,65 Kč je cca 1 BTH.

Jižní Thajsko se doporučuje navštěvovat od listopadu do dubna, mimo toto období Vás zde mohou potkat monzunové deštíky, oblasti v okolí Bangkoku se dají navštěvovat po celý rok.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 40 termínů

Celkem 40 termínů

Logo partnera Logo partnerafischer    Logo partnera  Logo partnera  Logo partnera5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000