crosssearch
myway.cz

Tanzánie Tanzánie - Zanzibar

Ostrov Zanzibar, tropický ráj ležící východně od afrických břehů, patří společně s ostrovem Pemba a dalšími malými ostrůvky k pevninské Tanzánii. Zanzibar je nazýván také ostrovem koření. K typickým produktům Zanzibaru patří zejména vanilka a hřebíček, muškátový oříšek a skořice. Představu dokonalého ráje dokreslují bělostné pláže lemované bohatou tropickou vegetací.

Nejkrásnější dlouhé písečné pláže naleznete zejména na severo-východě ostrova. Pobřeží je lemováno korálovým útesem, na své si tedy přijdou i milovníci šnorchlování a potápění, kteří si mohou vychutnat krásy tajemných zákoutí korálových útesů. Při návštěvě Zanzibaru nesmíte opomenout ani prohlídku hlavního města Zanzibar, které je nazýváno Stone Town neboli Kamenné Město. Procházet se zde můžete úzkými křivolakými uličkami, navštívit můžete hrůzyplné tržiště s otroky, kteří byli z přístavu odváženi za prací do daleké Ameriky. Člunem se můžete plavit na Prison Island, nazývaný Changu, s ruinami vězení pro otroky. Dnes na tomto místě, které je opředeno ponurou historií, žijí obří želvy dovezené ze Seychel.

Zanzibar je exotický ostrov o velikosti cca 100 x 50 km ležící v indickém oceánu zhruba u hranice mezi Keňou a Tanzánií, ke které také náleží. Má kolem 1 mil. obyvatel převážně muslimů. Uřední jazyk je angličtina a svahilština. Hlavním městem je Stone Town, jehož stará část je zařazena na seznam památek UNESCO. Na přelomu století byl ostrov významným místem pro obchod s otroky a překladištěm pro jejich vývoz do ameriky. Je také nazýván zemí koření, kterého se tu pěstuje mnoho druhů a vyváží se do celého světa. Ostrov je charakteristický svými písčitými plážemi a korálovými útesy ideálními pro šnorchlování a potápění.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 44 termínů

Celkem 44 termínů

Proč s Zájezdy a Dovolená
Jistota

Nabízíme pouze zájezdy od řádně pojištěných CK

Cena

Garance stejné ceny jako při nákupu u dané CK

Zkušenosti

Kvalifikovaní prodejci s osobní znalostí destinací

Stabilita

Působíme na trhu více než 10 let

Logo partnera Logo partnerafischer    Logo partnera  Logo partnera  Logo partnera5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000