crosssearch
myway.cz

Srí Lanka Srí Lanka

Představte si ráj na zemi. Obrovská tropická zahrada plná překrásných neobvyklých rostlin, která je domovem tisíců druhů živočichů. V té najdete stopy dávných civilizací, jež svými stavbami dokazují vyspělou inteligenci. Když se rodila Srí Lanka, měli zřejmě bohové skvělý den. Nadělili tomuto ostrovu uprostřed Indického oceánu kousek od rovníku všeho a v hojnosti. Dali mu tvar perly a kromě nádherných písečných pláží a deštných pralesů ho opatřili i horami vysokými až 2500 metrů.

Na Srí Lance najdete pláže s krystalickým pískem, zbytky starobylé architektury tří královských měst, nádherné přírodní scenerie s voňavými čajovými plantážemi i divočinu. Ne nadarmo je Srí Lanka, což v češtině znamená zářivá země, nazývána tropickou zahradou Indického oceánu. Milovníci květin tam mohou obdivovat bohatou tropickou vegetaci plnou překrásných neobvyklých rostlin. Rajský pocit z pobytu v této čarokrásné zemi je okořeněn výbornou kuchyní a jsou zde laskaví, milí, vlídní a pohostinní obyvatelé. V části Hikkaduwa jsou díky korálovému útesu nejlepší podmínky pro potápění a šnorchlování.

Buddhisté tvrdí, že Buddha zanechal svou stopu na vrcholu hory v jižním vnitrozemí ostrova jménem Adamova hora. Hinduisté naopak věří, že tato stopa patří bohu Šivovi, podle muslimů ji otiskl první člověk Adam. Na horu se proto vydávají věřící tří vyznání. Na buddhistické chrámy, které Evropana zaujmou svou neobvyklostí, narazíte na Srí Lance na každém kroku. K nejznámějším buddhistickým památkám ostrova patří chrám Posvátného zubu v Kandy. Zastavte se u starých jeskynních chrámů a snažte se dosáhnout blažené nirvány.

Srí Lanka je zemí přímo stvořenou pro návštěvníky lapající po nasáknutí starověké atmosféry z velmi starých památek, pro návštěvníky toužící po pohybu a sportovních aktivitách a také pro návštěvníky milující dobré jídlo a pití a lenošení na romantické pláži.

Na Srí Lance najdete stopy dávných civilizací, jejichž dávné památky s všudypřítomnými sochami Buddhy berou dech. Můžete se nechat omámit krásou a kvalitou vypracování ozdob na hinduistických a buddhistických chrámech a nasát v nich zvláštní nepopsatelné kouzlo nám vzdálené kultury a vyznání. Nebo se můžete zastavit u tisíce let starých jeskynních chrámů či útulků, kde pobývali mniši zasvěcujíc celý svůj život dosažení blažené nirvány.

Srí Lanka má pestrobarevnou přírodu s velkolepou faunou a flórou. Národní parky na tomto území začaly vytvářet Britové a dnes je tu poměrně dobrá a hustá síť těchto parků – kolem 100 chráněných oblastí.

Široké pláže se zlatavým pískem a pozvolným přístupem do vody lemované palmami. Korálové útesy lemující pobřeží, v nichž žijí tisíce druhů překrásných pestrobarevných živočichů a rostlin. Teplé vlny Indického oceánu.

Příjemný personál v romantických, luxusně zařízených hotelech, centra přírodní medicíny - ayurvédy a centra s výukou meditace. Roztomilé restaurace s výbornými pokrmy z místních produktů, z darů moře a z ryb. Pravý cejlonský čaj vynikající chuti přímo z místních čajovníkových plantáží.

Co víc si přát? Vysněnou dovolenou můžete strávit právě tady, uprostřed tropické botanické zahrady vystavujíc se teplým slunečním paprskům za doprovodu šumění mořských vln.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 40 termínů

Celkem 40 termínů

Logo partnera Logo partnerafischer    Logo partnera  Logo partnera  Logo partnera5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000