crosssearch
myway.cz

Španělsko Španělsko - Ibiza

Perla středomoří - Ibiza

Jen málo ostrovů ve Středozemním moři se těší takové oblibě jako Ibiza. Počátky cestovního ruchu spadají do 30. let, roku 1958 bylo otevřeno ibizské letiště. Do povědomí celého světa se Ibiza dostala koncem 70. let, kdy kouzlo ostrova objevili příslušníci hnutí hippie. Od těchto dob je Ibiza považována za ostrov velmi volného a tolerantního životního stylu. V tomto malém ráji na zemi se usadili bohémové, umělci a milovníci života. I přesto zůstává Ibiza v zásadě stejná, tak jako místní obyvatelé a lidová architektura. Pobřeží Ibizy nabízí návštěvníkům celkem 56 pláží. Na Ibize převládají malé romantické zálivy – calas. Nejromantičtější pláže se nacházejí na západním pobřeží – Cala d’Hort, Cala Tarida nebo Cala Comte. Dlouhé písečné pláže najdete na jihu ostrova – Platja d’en Bossa, Platja d’es Codolar a Las Salinas. Pláž Las Salinas je považována za jednu z nejkrásnějších na Ibize a bezpochyby se řadí i mezi nejpopulárnější, neboť právě zde můžete zahlédnout některou ze známých osobností. Nejkrásnější pláže ze všech Baleárských ostrovů najdete na ostrově Formentera např. Illetas, Cala Saona, Es Arenals. Právě tento ostrov je považován za malý evropský Karibik. Jedinečný bouřlivý noční život odehrávající se především v hlavním městě s množstvím barů a největších evropských diskoték však představuje pouze jednu z mnoha atraktivit ostrova. Ibiza nabízí i řadu míst pro k lidnou rodinnou dovolenou, zejména v početných zálivech stranou od rušných míst. Ostrov má i svůj vlastní architektonický styl, který je začleněn do ibizské krajiny a jehož funkčnost inspirovala architekty světových jmen, jako například Le Corbusiera. Ibiza má zkrátka všechny předpoklady pro strávení příjemné a rozmanité dovolené.

Na Ibize nevynechejte

Ostrov Ibiza nabízí panenskou přírodu a nádherné písečné pláže obklopené borovými a piniovými háji. Pro svoji architekturu typických bílých přízemních stavení a přátelskou atmosféru je nazýván rovněž „Bílý ostrov lásky“. Neopakovatelná je romantika úzkých křivolakých uliček historického starého města Eivissa – metropole ostrova, kde na vás čeká celá řada barů a restaurací, originálních kaváren, galerií, butiků, elegantních obchůdků s kouzlem místní originality a především dominantní středověká pevnost Dalt Vila. Pohostinnost místních obyvatel a velké množství zábavy jen dokreslují atmosféru, která pravidelně přitahuje umělce z celého světa. Od okolních čtvrtí je Dalt Vila oddělena renesančními hradbami, které se řadí mezi nejdochovalejší v celé Evropě. Nezapomenutelné zážitky Vám nabízejí i romantické procházky v okolních čtvrtích La Marina a Sa Penya, kde Vás okouzlí malebné starobylé uličky plné bílých domků. Pokud se vydáte do vnitrozemí ostrova, v každé z 16 oficiálních obcí objevíte prosté bílé kostelíky, které jsou ukázkami místního architektonického stylu „ibicenco“. Mezi nejznámější patří kostelík sv. Josefa v Sant Josep nebo kostel sv. Michaela v Sant Miguel, kde místní folklorní skupiny pořádají každý čtvrtek odpoledne vystoupení s ukázkami ibizských lidových tanců. Zastavte se také ve vesnici Sant Rafael, která se proslavila výrobou ibizské keramiky. Mezi další zajímavá místa patří jediné krápníkové jeskyně Cova d’en Marca v Sant Miguel a malé mořské akvárium Cap Blanch v Sant Antoni. Milovníci přírody budou okouzleni palmami, opunciemi, olivovníky atd. Typické pro tento ostrov jsou písečné zálivy s tyrkysově modrým mořem (španělsky calas), čisté písečné pláže orámované strmými skalami.

Praktické tipy

Na Ibize se nepodává oběd dříve než kolem 13. hodiny. Po obědě následuje dvouhodinová siesta. Večeřet je zde zvykem až po 20. hodině a po večeři pravidelně následuje silná káva. K jídlu se popíjí obvykle víno a minerální voda con gas (perlivá) nebo sin gas (neperlivá). Zatímco ve dne je Ibiza pod slunečním žárem trošku ospalým ostrůvkem a jen ti nejvytrvalejší návštěvníci se procházejí pitoreskními uličkami historického centra hlavního městečka Eivissy, večer a zvláště v noci se změní k nepoznání. Ten opravdový pestrý život začíná po půlnoci v osvětlených a živých uličkách kolem přístavu, od dvou v noci pak otevírají postupně své brány nejvyhlášenější diskotéky Evropy – El Divino, Pacha, Privilege nebo Amnesia, v nichž lze potkat i ty největší hvězdy, zejména z oblasti pop music. Poslední diskotéka – Space – otevírá v šest ráno a je otevřená až do pravého poledne. Odsud už vedou kroky neúnavných tanečníků přímo na pláže plné jemného bílého písku, kde se ve stínu tak dobře dřímá. A večer začíná vše znova.

Puerto de San Miguel

Hornatá krajina a nádherně modré moře v severní části ostrova zde vytvářejí nezapomenutelné přírodní scenerie. San Miguel nabízí kromě tradičního odpočinku u moře i množství zajímavých turistických cílů, ať už to jsou krápníkové jeskyně, horské vrcholy nebo kostelík svatého Michaela. Oblast je vhodná pro všechny, kteří si chtějí odpočinout v klidném prostředí. Transfer z letiště: cca 50 minut.

Portinatx

Malebné turistické letovisko v severní části ostrova. Naleznete zde řadu menších zálivů s krásnými plážemi a několik obchodů, restaurací a barů. Krásné přírodní scenerie v nejbližším okolí, lákají k příjemným procházkám. Transfer z letiště: cca 60 minut.

Cala San Vicente

Menší, velmi klidné středisko na severovýchodě ostrova s písečnou pláží. Transfer z letiště: cca 60 minut.

Es Cana

Es Cana je oblíbené menší letovisko v severovýchodní části ostrova. Příjemné pláže jsou vhodným místem pro rodinnou dovolenou. Tato oblast se proslavila jedinečnými hippie trhy, které se konají každou středu v Punta Arabí a v sobotu v San Carlos. Transfer z letiště: cca 45 minut.

Santa Eulalia

Městečko Santa Eulalia v severovýchodní části ostrova, žije čilým nočním i denním životem. Mnohé bary, kavárničky a diskotéky jsou připraveny na návštěvníky z celého světa. V blízkosti je oblíbené golfové hřiště Golf de Roca Llisa. Transfer z letiště: cca 45 minut.

Playa d’en Bossa

Nejdelší pláž ostrova se rozkládá jižně od města Ibiza. Pláž se pozvolnu svažuje do moře a je vhodná i pro rodiny s dětmi. Podél pláže vyrostl během posledních let moderní komplex hotelů, restaurací, barů a obchodů. Vzhledem k blízkosti letiště nelze vyloučit případný hluk přistávajících a startujících letadel. Transfer z letiště: cca 15 minut.

Cala Tarida

Nachází se v jihozápadní části ostrova, najdete zde klidné zálivy, překrásnou pláž a zajímavou přírodu v okolí. V blízkosti těchto zálivů se ve Středozemním moři nachází zvláštní přírodní útvar – magnetická hora Es Vedra, která je jedním z nejznámějších symbolů ostrova Ibiza. Transfer z letiště: cca 40 minut.

San Antonio

Největší město na západní straně ostrova, které se přeměnilo na rušné a moderní turistické letovisko s velkým množstvím obchodů, diskoték a restaurací. Jednotlivé uzavřené pláže navazují na přístav San Antonio, na nejkrásnější pláže na západním pobřeží se dopravíte linkovými autobusy. Transfer z letiště: cca 45 minut.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 32 termínů

Celkem 32 termínů

Logo partnera Logo partnerafischer    Logo partnera  Logo partnera  Logo partnera5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000