crosssearch

Park Inn by Radisson Pribaltiyskaya

Rusko, Petrohrad

Petrohrad - oficiálně Sankt-Petěrburg, dříve Leningrad a Petrohrad, je s téměř 5 mil.obyvatel druhé největší město Ruska a z měst nad milión obyvatel je nejsevernější na světě. Leží v severozápadní části Ruska při ústí řeky Něvy do Finského zálivu.

Konečná cena za osobu od: 23 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Petrohrad - oficiálně Sankt-Petěrburg, dříve Leningrad a Petrohrad, je s téměř 5 mil.obyvatel druhé největší město Ruska a z měst nad milión obyvatel je nejsevernější na světě. Leží v severozápadní části Ruska při ústí řeky Něvy do Finského zálivu. Petrohrad, založený roku 1703 Petrem Velikým, byl v letech 1712 - 1917 hlavním městem Ruského impéria. Dodnes je kulturním střediskem celého Ruska s mnoha památkami Světového dědictví UNESCO a také jedním z nejdůležitějších ruských přístavů. Mezi nejoblíbenější atrakce patří první stavba v Petrohradu - Petropavlovská pevnost s Katedrálou Petra a Pavla, palác Admirality, který svou věží dominuje městu, Triumfální oblouk jako památka na vítězství na Napoleonem, žulový monolit - Alexandrův sloup, Kazaňský chrám, Křižník Aurora, Vasiljevský ostrov, Smolenská katedrála a další. Tepnou města je 4 km dlouhý Něvský prospekt. Nejskvostnější stavbou Petrohradu, tzv. Zimní palác, nechala postavit dcera Petra Velikého, Alžběta. Z této italské barokní kompozice architekta Bartolomea Rastrelliho provedené v bílé a zelené barvě, k níž byla později přibudována klasicistní přístavba, učinila velká milovnice umění Kateřina Veliká roku 1764 galerii Ermitáž a umělecké skvosty pro ni nakupovala v celé Evropě. Dnes je tato sbírka čítající skoro tři milióny uměleckých děl největší obrazárnou na světě.

Hotel

Hotel Park Inn by Radisson Pribaltiyskaya - 15 podlažní hotel ležící na břehu Finského zálivu, cca 20 minut od centra města. Nejbližší stanice metra Primorskaya.

Ubytování

Pokoje vybavené klimatizací, TV-SAT, koupelnou, připojením na internet.

Internetové stránky hotelu: www.parkinn.com/hotelpribaltiyskaya-stpetersburg

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000