crosssearch
myway.cz

Řecko Řecko - Syros

Syros je již od nepaměti nazýván šťastným ostrovem. Se svým velkolepým hlavním městem, královnou Kykland, představuje skutečně jedinečnou podívanou pro všechny milovníky Řecka. Využijte této mimořádné příležitosti a navštivte administrativní a kulturní centrum Kykland. Nejen ostrov sám je výjimečný, ale také velmi dobré lodní spojení s ostatními kykladskými ostrovy nabízí úžasné možnosti výletům na ostrovy Mykonos, Delos, Tinos anebo Andros.

SYROS, stejně jako ostatní ostrovy Kykland, leží v Egejském moři. Je převážně hornatý, jeho pobřeží je členité s mnoha zálivy a útesy. Nejvyšším bodem ostrova je mys Pyrgos se svými 441 m nad mořem. Vnitrozemí a jižní svahy jsou rozděleny kamennými zídkami. Na malých náhorních plošinách jsou rozesety farmy, kde se pěstuje zelenina, chová skot a včely. Právě z těchto farem pocházejí vynikající mléčné výrobky, zejména sýr San Mihali, skvělý pikantní sýr Kopanisti a med s příznačnou chutí tymiánu. Velmi důležitou obživou místních obyvatel stále zůstává výroba lodí. Severní část ostrova je drsná a hornatá s divokými rozeklanými útesy a s řadou velmi romantických, ale pouze pěšky přístupných pláží. V jižní a západní části ostrova se nacházejí okouzlující přímořské osady a vesničky s řadou krásných pláží. K nejhezčím patří pláže KIMATA, AGIOS NICOLAOS, ERMOUPOLI, AMBELA, DELFINI a AHLADI. Klima ostrova je suché středozemní a na ostrově se velmi šetří vodou. Jako na ostatních ostrovech tohoto souostroví vane především v srpnu severozápadní vítr zvaný ,,meltemi”.

Po ostrově se dobře cestuje. Můžete si pronajmout auto, motocykl nebo kolo. Hlavní město ostrova je propojeno s vesnicemi a s osadami autobusovými spoji, které Vám dovolí častou návštěvu tohoto krásného města.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.

Logo partnera Logo partnerafischer  Logo partnera Logo partnera Logo partnera  Logo partnera  Logo partnera5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000