crosssearch
myway.cz

Řecko Řecko - Patmos

Patmos je malý ostrov v Egejském moři ležící mezi ostrovy Leros a Ikaria, asi 70 km od Milétu. Má asi tři tisíce obyvatel. Na ostrově najdeme významné starobylé památky, nádhernou přírodu a krásné slunečné pláže. Ostrov bývá nazýván Egejský Jeruzalém a to díky své zajímavé historii. Patmos je i významným poutním místem a řecká ortodoxní církev jej prohlásila svatým. Od roku 1999 je ostrov zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Patmos je malý ostrůvek v dodekaneské oblasti. Působiště svatého Jana, který zde napsal Apokalypsu. Na ostrově je kromě pevnosti už jenom městečko Skala zvané samozřejmě též Patmos. O ostrově si uděláte velmi dobrou představu přečtením knížky Léto v řecké taverně, což je i výborná kulinářská literatura. Na Patmos jezdí každodenně čluny z některých blízkých dodekanéských ostrovů Ostrov Patmos je jako stvořený pro idylickou letní dovolenou. Pláže jsou písčité a liduprázdné. Městečka malé a plné příjemných zákoutí s typicky bílými budovami. Kostelíky rozptýleny po krajině. Na skále starobylý klášter s velmi zajímavou historií. Kolem přístavu restaurace s čerstvými rybami, na rohu pekárna, ze které se line vůně podél nábřeží. Z každého bodu ostrova je nádherný výhled na moře plné menších lodí a jachet, jenom sem tam zavítá na půl dne větší turistický parník. Ale jenom jeden, dva by se do přístavu nevešli. Na ostrově najdeme významné starobylé památky, nádhernou přírodu a krásné slunečné pláže. Ostrov bývá nazýván Egejský Jeruzalém a to díky své zajímavé historii. Patmos je významným poutním místem a řecká ortodoxní církev jej prohlásila svatým.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000