crosssearch

Řecko Řecko - Paros

Ostrov Paros s rozlohou 186 km˛ v posledních letech rychle dohání věhlas známého Mykonu. Má podobné písečné i skalnaté pláže, exotické scenérie i velmi příjemné klima. Paros je třetím největším ostrovem souostroví Kyklady, celoročně tu v tradičních vesnicích tvořených bílými domky s modrými okenicemi a malebnými kostelíky žije téměř 10 000 obyvatel. Zabývají se převážně zemědělstvím, pěstováním vinné révy, výrobou oleje a rybolovem, v poslední letech stále více také turistikou.

Do přístavu hlavního města ostrova Parikie připlouvá od jara denně spousta návštěvníků z Athén a okolních ostrovů, často i na krátkodobé pobyty. Přes léto pak Paros ožívá, hlavně když silný vítr přiláká surfaře z celého světa.

Vzdálenost z ČR: vzdušná vzdálenost Praha – Paros je asi 1700 km. Letecky do hlavního města řecka - Athén s přestupem na místní linku Athény-Paros. Průměrná doba letu je 2 hodiny a 30 minut do Athén a přibližně 30 minut na Paros.
 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000