crosssearch
myway.cz

Řecko Řecko - Parga

V jedné z méně navštěvovaných částí pevninského Řecka, která se jmenuje Epirus, se nachází osamocené, ale divukrásné městečko Parga, obklopené piniovými lesy a olivovými háji s mohutným pohořím v pozadí. Městečko Parga leží v malé zátoce pod pohořím Pindos. Naproti je vidět malý ostrůvek s nasvíceným sněhobílým kostelíkem. Nad městem na malém poloostrově je zřícenina hradu, který nechal postavit paninský paša Ali. Najdete zde písečnou pláž přímo v centru města, menší oblázkovou pláž mezi skalisky (Krio Neri) a velkou písečnou pláž (Valtos) z druhé strany hradu. Dostanete se tam pěšky, ale také lodičkou, která pendluje mezi pláží a přístavem. Uličky jen o málo širší než rozpřáhnuté ruce, hospůdky uprostřed miniaturních náměstíček, v centru promenáda sahající až k přístavu.

Posezení v některé z kavárniček nad Pargou pod hradbami hradu bude rozhodně patřit k nejkrásnějším chvílím, stejně jako procházka pitoreskními uličkami nebo přístavem. V městečku najdete vše, na co si vzpomenete. Restaurace po celý den nabízejí pestrou škálu jídel, posilnit se můžete i svačinovým gyrosem, či souvlaki nebo sendvičem. Ve městě najdete i několik supermarketů, obchodů s ovocem a zeleninou, pekáren s neodolatelnou nabídkou všelijakých závinů z listového těsta – slaných i sladkých, pečiva bílého i tmavého. V centru jsou obchůdky s upomínkovými předměty, řeckou keramikou, alabastrovými soškami, oblečením. Na městské pláži si můžete zapůjčit slunečníky, lehátka a také šlapací vodní kolo. Na pláži Valtos za hradem se kromě toho můžete proletět padákem za motorovým člunem.

Parga nabízí vše na co si člověk vzpomene – posezení v řeckých tavernách či barech, návštěvu diskoték, možnosti nákupů veškerého sortimentu v minimarketech, čerstvého ovoce a zeleniny na tržištích, oblíbeného pečiva v pekárnách. Lákavá je nabídka suvenýrů, obrazů a kvalitních rukodělných prací. K individuálním výletům i k seznámení se s okolní nedotčenou přírodou v okolí Pargy, zejména na okolní pláže je možné využít zapůjčení kol, šlapadel, skútrů či aut. Večerní procházka Pargou, výstup křivolakými uličkami až k osvětlenému benátskému hradu jsou nezapomenutelným zážitkem. Pro svůj jedinečný a nepopsatelný půvab láká Parga ročně tisíce turistů z celého světa od května do konce října.

Pokud se i Vy rozhodnete strávit zde dovolenou, budete moci právem tvrdit, že jste navštívili jedno z nejkrásnějších míst v Řecku. Místo, kam se vrací rád každý, kdo vnímá krásy přírody.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Logo partnera Logo partnerafischer    Logo partnera  Logo partnera  Logo partnera5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000