crosssearch
myway.cz

Řecko Řecko - Olympská riviéra

Olympská riviéra, přímořská oblast pod horským masivem Olympu je známá svými zlatavými písečnými plážemi, kterým Evropská unie každoročně uděluje Modrou vlajku potvrzující čistotu moře. Najdete zde kilometry nádherných pláží, typické řecké vesničky i velká turistická centra. Olympská riviera je dobrým výchozím bodem pro podnikání mnoha výletů do okolí, jak za archeologickými památkami, tak za krásami zdejší přírody.

Nei Pori

Malebné přímořské letovisko na pobřeží Egejského moře leží cca 120 km jižně od Soluně. Přes zimu klidné městečno se v létě mění v živé turistické centrum. Z jedné strany je lemováno širokými písečnými plážemi a souběžně se táhnoucími pobřežními promenádami s nesčetmými obchůdky, tavernami a kavárnami, z druhé strany městečko obklopuje bájné pohoří Olympos. Okolí Nei Pori je bohaté na archeologické památky. Při večerních procházkách vás upoutá krásně osvětlená pobřežní pevnůstka Platanonas tyčící se nad nedalekým stejnojmenným městečkem. V letovisku je též nově postavený ortodoxní kostel, dětské hřiště a lunapark. Jezdí zde malý vláček do Platanonas a také přímo ke zřícenině hradu. Jednou týdně můžete navštívit místní trhy, kde je možnost nákupu čerstvého ovoce a zeleniny, suvenýrů, upomínkových předmětů, oblečení a hraček. V blízkosti Nei Pori se rozkládá malý aquapark a zdelší velmi pozvolně se svažující pláže jsou ideální zejména pro rodiny s malými dětmi. Na mořském dně lze nalézt spoustu mušlí a lasturek.

Největší atraktivitu oblasti tvoří dlouhé písčité pláže a snadná dosažitelnost významných historických, kulturních a přírodních památek, mezi něž patří druhé největší řecké město Thessaloniki (Soluň), Dion, Vergina, údolí Tempi, městečko Kalambaka či kláštery Meteora.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 24 termínů

Celkem 24 termínů

Logo partnera Logo partnerafischer    Logo partnera  Logo partnera  Logo partnera5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000