crosssearch

Řecko Řecko - Limnos

Limnos (v řečtině nazýván Lemnos) je hornatý ostrov na severu Egejského moře, leží mezi Lesbosem a Samothraki. Pobřeží ostrova tvoří nekrásnější čistě písečné pláže Egejského moře. Jsou většinou písčité, ale i místy kamínkové a chrání je skály vulkanického původu či zelená vegetace. Moře azurové barvy, krásná krajina, vodní plochy s množstvím plameňáků a zachovalá tradiční atmosféra. To vše je Limnos. Návštěvníky přivítá také příjemná atmosféra a vstřícnost domácího obyvatelstva.

Středně velký ostrov Limnos, ležící  v severním Egejském moři je převážně zemědělským ostrovem. Jde téměř o souostroví dvou ostrovů, které jsou uprostřed spojeny jen úzkou šíjí. Ostrov má asi 15 tisíc obyvatel. Největšími městy jsou Kastro na západním pobřeží a Mudros na jižním pobřeží. Nejvýznamnější města jsou Myrina. Nad městem je mohutné benátské opevnění postavené na antických základech, je zde dobrý výhled na posvátnou horu Athos a do Turecka (na turecké ostrovy). V archeologickém muzeu v Myrině jsou nápisy v nerozluštěném tyrsenském písmu v neindoevropské řeči příbuzné pravděpodobně etruštině, na své si přijdou zde i znalci archeologie.

Dnešní Limnos čítá asi 30 vesnic a měst. Provincie zahrnuje také ostrov Agios Efstratios ležící na jihozápadě. V řecké mytologii je ostrov Limnos domovem řeckého boha ohně Héfaista a nalézá se zde jeho pověstná dílna. Limnos je jeden z mála řeckých ostrovů, který zatím ještě není tak zcela zasažen přívalem turistů ze zahraničí a může se pochlubit svou místní klidnou a tradiční voňavou atmosférou, krásou místní přírody a nádhernými písečnými plážemi, které jsou v Řecku i pro místní tak ojedinělé. Hledáte-li klid a pohodu tento ostrov je pro vás jako stvořený. Spolu s vynikající kuchyní, pomalým tempem života a krásou místní přírody je ostrov ideálním cílem pro cestování a pro strávení klidné dovolené s koupáním na znamenitých písečných plážích.

Plati

Velmi klidné letovisko známé a vyhledávané převážně pro svou písečnou pláž Plati Beach. V této oblasti se nacházejí převážně ubytovací kapacity a hotely. Místním linkovým autobusem spojení do hlavního města Myrina cca 2,5 km s řadou obchůdků, obchodů, bank, taveren, restaurací, a tradičním centrem s pobřežní promenádou a malebným přístavem lemovaným benátskou pevností.
Vzdálenost letoviska Plati od letiště cca 23 km.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000