crosssearch
myway.cz

Řecko Řecko - Limnos

Limnos (v řečtině nazýván Lemnos) je hornatý ostrov na severu Egejského moře, leží mezi Lesbosem a Samothraki. Pobřeží ostrova tvoří nekrásnější čistě písečné pláže Egejského moře. Jsou většinou písčité, ale i místy kamínkové a chrání je skály vulkanického původu či zelená vegetace. Moře azurové barvy, krásná krajina, vodní plochy s množstvím plameňáků a zachovalá tradiční atmosféra. To vše je Limnos. Návštěvníky přivítá také příjemná atmosféra a vstřícnost domácího obyvatelstva.

Středně velký ostrov Limnos, ležící  v severním Egejském moři je převážně zemědělským ostrovem. Jde téměř o souostroví dvou ostrovů, které jsou uprostřed spojeny jen úzkou šíjí. Ostrov má asi 15 tisíc obyvatel. Největšími městy jsou Kastro na západním pobřeží a Mudros na jižním pobřeží. Nejvýznamnější města jsou Myrina. Nad městem je mohutné benátské opevnění postavené na antických základech, je zde dobrý výhled na posvátnou horu Athos a do Turecka (na turecké ostrovy). V archeologickém muzeu v Myrině jsou nápisy v nerozluštěném tyrsenském písmu v neindoevropské řeči příbuzné pravděpodobně etruštině, na své si přijdou zde i znalci archeologie.

Dnešní Limnos čítá asi 30 vesnic a měst. Provincie zahrnuje také ostrov Agios Efstratios ležící na jihozápadě. V řecké mytologii je ostrov Limnos domovem řeckého boha ohně Héfaista a nalézá se zde jeho pověstná dílna. Limnos je jeden z mála řeckých ostrovů, který zatím ještě není tak zcela zasažen přívalem turistů ze zahraničí a může se pochlubit svou místní klidnou a tradiční voňavou atmosférou, krásou místní přírody a nádhernými písečnými plážemi, které jsou v Řecku i pro místní tak ojedinělé. Hledáte-li klid a pohodu tento ostrov je pro vás jako stvořený. Spolu s vynikající kuchyní, pomalým tempem života a krásou místní přírody je ostrov ideálním cílem pro cestování a pro strávení klidné dovolené s koupáním na znamenitých písečných plážích.

Plati

Velmi klidné letovisko známé a vyhledávané převážně pro svou písečnou pláž Plati Beach. V této oblasti se nacházejí převážně ubytovací kapacity a hotely. Místním linkovým autobusem spojení do hlavního města Myrina cca 2,5 km s řadou obchůdků, obchodů, bank, taveren, restaurací, a tradičním centrem s pobřežní promenádou a malebným přístavem lemovaným benátskou pevností.
Vzdálenost letoviska Plati od letiště cca 23 km.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Logo partnera Logo partnerafischer    Logo partnera  Logo partnera  Logo partnera5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000