crosssearch
myway.cz

Řecko Řecko - Lesbos

Lesbos, zvaný též Mytilini, je s rozlohou 1.630 km2 třetím největším ostrovem Řecka po Krétě a Evii. Naštěstí je ostrov na turistech v podstatě nezávislý, turistika tvoří sotva pět procent ostrovních příjmů, a tak zde stále najdete ničím nenarušený tradiční způsob života, vynikající autentickou místní kuchyni, zajímavé zvyky a tradice a v neposlední řadě také mnohem příznivější ceny než na jiných řeckých ostrovech.

Lesbos se nachází ve středo-severní části Egejského moře nedaleko tureckého pobřeží. Ostrov je velmi bohatý na zeleň, kromě všudypřítomných olivovníků se zde nacházejí především borovicové a dubové porosty. Místní obyvatelé zde žijí poklidným tempem a na každého návštěvníka zcela zaručeně zapůsobí pohodová a přátelská atmosféra.

Klikaté uličky hlavního města Mytilini, kouzelné kamenné domky vesnice Molyvos, nespočet hradů či rozličné kláštery a kostelíky, písečné pláže a průzračné moře plné vynikajících ryb nevyjímaje, to vše čeká na každého návštěvníka tohoto malebného ostrova. A až se posadíte v taverně ke stolu, usrknete vyhlášeného místního ouza a přivoníte ke krásně propečené rybě, zapomenete na okolní civilizaci a na malou chvíli se budete cítit jako jeden z místních rybářů.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 29 termínů

Celkem 29 termínů

Logo partnera Logo partnerafischer    Logo partnera  Logo partnera  Logo partnera5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000