crosssearch
myway.cz

Řecko Řecko - Kythira

Čarokrásný ostrov plný překvapení, který si pro svůj příchod na svět zvolila řecká bohyně Afrodité.

Máte-li rádi starobylá řecká městečka plná květin a světla, zvláštní přírodní scenérie a nádherné tiché pláže, jeďte na KYTHIRU. KYTHIRA je určena především pro ty, kteří upřednostňují individuální cesty. Cestovní kancelář VIAMARE Vám velmi ráda, přesně podle Vašeho přání, takovou cestu připraví. Pobyt na KYTHIŘE se dá velmi dobře kombinovat s prohlídkou ATHÉN, hlavního města Řecka.

Tento úžasný ostrov je z větší části hornatý, ale najdete zde i úrodná údolí a zelené kaňony, které jsou zeměpisným prodloužením jihovýchodního Peloponésu. Pouhých 23 km mořské hladiny dělí ostrov od mysu MALEAS - nejjižnějšího výběžku Peloponésu. Pobřeží ostrova s jeho zlatavými a kaštanovými plážemi na východě a se strmými útesy přerušovaným kouzelnými plážemi na západě tvoří neopakovatelné scenérie. Je zde 78,5 km pobřeží, které je tvořeno nespočetným množstvím zálivů různých velikostí a tvarů.

Klima ostrova je mírné s průměrnou roční teplotou 19°C, s počtem slunných dnů patří mezi nejlepší v Řecku. Jeho vegetace je bohatá a těší se velkému zájmu botaniků. Chráněná drobná žlutá květina semperviva zaplavuje v určitém období celý ostrov. Po tisíciletí používali Kythiřané divokou šalvěj, tymián, rozmarýn, levanduli a heřmánek na léčení nemocí. Během zimních a jarních měsíců zaplavují ostrov divoké tulipány, narcisy, irisy,orchideje a krokusy.

Jedinečné bohatství fauny podnítilo vznik četných iniciativ na ochranu ohrožených druhů zvířat, jako je vzácný racek egejský a tuleň středoevropský. Ve spolupráci s místními obyvateli mají tyto snahy též pozitivní vliv na kvalitu životního prostředí na ostrově.

Na ostrově naleznete mnoho archeologických památek z doby prehistorické, antické, křesťanské, ale i z doby nedávno minulé. To dokládají kostely různých architektonických stylů, kláštery, hrady, pevnosti, mozaiky, nástěnné malby a jiné poklady. Také architektura lidských obydlí je jedinečná. Časté útoky pirátů přinutily místní obyvatele stavět jednoduché stavby s obranným systémem. Půvabné je, že prvky této architektury je možné nalézt i u moderních staveb.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Logo partnera Logo partnerafischer    Logo partnera  Logo partnera  Logo partnera5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000