crosssearch
myway.cz

Řecko Řecko - Kréta

Kréta je nejjižnějším a zároveň největším ostrovem Řecka. Severní břehy omývá moře Egejské, na jihu je moře Libyjské. Ostrov je 260 km dlouhý, 60 km široký a jeho rozloha je více jak 8 tisíc km2. Kréta je ostrov s nádherným mořem, divokými útesy, vysokými horskými masívy, starobylými přístavními městy. Je to země skvělých vín, ostrov vonící divokým fenyklem a čerstvou bazalkou, místo, kde se člověk může cítit jako v ráji.

Kréta je velmi malebná, najdete zde několikakilometrové pláže, skalnaté zátoky, pohádkové náhorní plošiny s větrnými mlýny, bezpočet olivových a citrusových hájů a na mnoha místech se nacházejí významné archeologické památky z dob vlády Minojců, Římanů, Benátčanů, Arabů či Turků. Nezapomenutelná je též krétská kuchyně a vlídnost místních obyvatel. Kréta se dělí na čtyři provincie - Heraklion, Lassithi, Rethymnon a Chania. Právě poslední z výše jmenovaných patří k nejkrásnějším na ostrově díky své bohaté zeleni, vysokým horám a krásným písečným plážím. Klimatické podmínky jsou zde velmi příznivé pro trávení letní dovolené. Procestovat ji lze nejen za pomoci poměrně levných autobusových linek, ale také na vypůjčených kolech, motorkách či v autě.

Chania

Počtem 62 000 obyvatel je Chania druhým největším městem na ostrově. Leží asi 160 km západně od Heraklionu a je nejhezčím městem na Krétě. Díky středověkým a benátským stavbám se můžete v této oblasti přenést do dob dávno minulých. Nejatraktivnější částí města je benátský přístav, lemovaný stinnými uličkami. Mezi zajímavosti patří kostel San Salvatore ze 16. století, klášter San Nikolao na náměstí Splantzia či starobylá Janičářská mešita. V okolí Chanie se nachází nejúrodnější a nejzelenější krétská oblast. Chania je známá také díky svým dlouhým písečným plážím, zeleným zahradám plným palem, cypřišů, olivovým hájům a jablečným plantážím. Můžete zde strávit příjemnou, klidnou dovolenou spojenou s koupáním nebo podnikat výlety do okolí a vnitrozemí.

Jižní Kréta

Ideálním místem pro odpočinkovou a klidnou dovolenou je romantické pobřeží jižní Kréty. Krásná krajina plná olivových hájů, řecké vesničky s typicky ospalou atmosférou, kde jako by se zastavil čas, písečné zálivy i útesy spadající příkře do moře, to vše je typický obrázek jižního pobřeží. Do vnitrozemí můžete podniknout výlet na kole nebo autem, vždy se však vrátíte plni neobvyklých zážitků. Vzhledem k odlehlosti této oblasti doporučujeme pronájem vozu a z důvodu delšího transferu nemůžeme vždy garantovat kompletní nabídku výletů, některé výlety jsou provázeny v německém nebo anglickém jazyce. Průvodcovský servis pouze po telefonu. Z nabídky výletů doporučujeme soutěsku Samaria, labyrint Knossos nebo půldenní projížďky lodí podél divokého jižního pobřeží. Určitě si nenechte ujít návštěvu minojského paláce Festos, římského města Gortys nebo největšího klášterního komplexu na ostrově Kaliviani. Kromě známých turistických míst najdete na jižní Krétě i odlehlé vesničky jako Lendas s azurově modrým mořem, Zaros s chovem pstruhů, soutěsku Rouvas nebo Plakias s ideálními podmínkami pro potápění.

HERAKLION a okolí

Heraklion je hlavní a největší město Kréty. Leží na severním pobřeží ostrova skoro přesně uprostřed jeho délky. Velkoměsto Heraklion soustřeďuje bohaté sbírky archeologických a historických nálezů na Krétě. V bezprostředním okolí města se také nachází nejslavnější památka minojské civilizace na Krétě – Knossos.

Letoviska západně od Heraklionu:

AMOUDARA
Prázdninové letovisko Amoudara je předměstím hlavního města ostrova a leží 4 km západně od Heraklionu. Naleznete zde mnoho taveren, restaurací, kaváren, barů, diskoték a především krásnou, několikakilometrovou písečnou pláž, která byla oceněna „Modrou vlajkou EU“. Na okraji letoviska se nachází elektrárna, jejíž přítomnost však nemá vliv na okolní prostředí. Vzdálenost od letiště: 10 km

AGIA PELAGHIA
Toto prázdninové středisko se nachází v krásném zálivu, 20 km západně od Heraklionu. Přestože zde můžete navštívit obchody i taverny, poskytuje oproti jiným střediskům více soukromí a klidu. Je obklopeno několika převážně písečnými plážemi. Z útesu se nabízí panoramatický výhled na moře a zátoku. Vzdálenost od letiště: 22 km

Letoviska východně od Heraklionu:

GOUVES
Rozvíjející se poklidné letovisko Gouves se nachází 22 km východně od Heraklionu. Skládá se ze dvou částí a to z Kato Gouves a Pano Gouves. I zde máte možnost navštívit restaurace, bary, taverny a obchůdky. Pláže jsou zde převážně menší, tvořené zálivy s písečnou, kamenitou či oblázkovou pláží.
Vzdálenost od letiště: 15 km

HERSONISSOS
Největší letovisko na Krétě se nachází 25 km východně od Heraklionu. Hersonissos se v posledních letech změnil z malé původní rybářské vesničky na oblíbené prázdninové místo, malý přístav orámovaný plážovou promenádou. Najdete zde nepřeberné množství kaváren, taveren, pizzerií, restaurací, barů a diskoték. Také je zde pro milovníky vodních radovánek aquapark STAR BEACH . Za zhlédnutí stojí lidové muzeum Lichnostatis, kde je stálá expozice z tradičního života Kréťanů. Pláže jsou zde převážně písečno-oblázkové. Vzdálenost od letiště: 25 km

Další oblíbená letoviska na Krétě

Adelianos Kampos/Skaleta jsou malé vesničky s několika bary a tavernami leží asi 5–7 km východně od města Rethymnon. Místní pláže jsou písečné a oblázkové, místy s kameny. Spoje jsou do Rethymna zajištěny pravidelným linkovým autobusem. Transfer z letiště Heraklion: cca 80 minut.

Bali Původní rybářská vesnička Bali leží mezi městy Heraklion a Rethymnon (dobré autobusové spojení). Postupem času se Bali stalo známým turistickým střediskem. Podél skalnatého pobřeží se táhne menší oblázkovo-písečná pláž, v okolí Bali najdete mnoho zálivů a míst vhodných ke koupání. Transfer z letiště Heraklion: cca 60 minut.

Analipsis/Anissaras/Chersonissos Malé středisko Analipsis vhodné pro klidnou dovolenou je vzdáleno 23 km od Heraklionu a asi pět kilometrů od střediska Chersonissos (pravidelné spojení linkovým autobusem). Pláže zde jsou jak oblázkové, tak i skalnaté a písečné. Ve vesničce Analipsis je několik taveren, restaurací, obchůdků a barů. Chersonissos, vzdálený 26 km východně od Heraklionu a nacházející se v zálivu Malia, vyrostl v posledních letech z malého rybářského městečka v oblíbené a pulzující prázdninové středisko. V přístavu s malou promenádou, která má nezaměnitelnou, typicky řeckou atmosféru, jsou četné kavárny, obchody, butiky a nákupní střediska. Klidné letovisko Anissaras s několika tavernami a s písečnou pláží, přecházející místy ve skalnaté pobřeží, je vzdáleno asi 2,5 km. Transfer z letiště Heraklion: cca 35 minut.

Malia je živé turistické středisko ležící 35km východně od Heraklionu. Najdete zde mnoho možností zábavy, restaurace, taverny, bary, diskotéky a obchody. Malia má nádherné písčité a oblázkové pláže oddělené skalnatými útesy, na východním konci se nachází malý rybářský přístav. Transfer z letiště Heraklion: cca 50 minut.

Elounda patří k tomu nejlepšímu a nejluxusnějšímu, co může Kréta nabídnout. Celou oblast tvoří jedna velká laguna, kde je spousta zeleně, klid pro relaxaci i dostatek možností zábavy. Nachází se zde nejluxusnější hotely, které si jsou vědomi, že klienti neočekávají jen luxusní ubytování, ale i luxusní prostředí a proto dbají, aby si Elounda udržela nádech romantiky a příjemného prostředí a uspokojila tak všechny typy návštěvníků. Transfer z letiště Heraklion: 45 minut.

Platanias je vhodným řešením pro všechny, kteří hledají kombinaci klidného místa s řeckou atmosférou a zároveň bohatým nočním životem. A to vše v Platanias jen pár metrů od překrásné písečné cca 4 km dlouhé písečné pláže s jemným bílým pískem. Dříve bývalo Platanias malou vesničkou, dnes tato oblast patří mezi největší turistická střediska západní Kréty. Jako v ostatních turistických střediscích tak i v Platanias najdete spousty barů, taveren, nočních podniků, diskoték nebo obchodů. Vzhledem ke své poloze se Platanias nabízí jako výhodný základní bod s možností mnoha pozoruhodných výletů po památkách i přírodních zajímavostech. Platanias leží na severním pobřeží cca 12 km od Chanie. Transfer z letiště Chania: cca 40 minut.

Rethymnon Třetí největší město Kréty, které představuje zajímavou směsici kultur ovlivněnou dlouhými léty benátské a turecké nadvlády. Dominantou města je benátská akropole „Fortezza“ s velkou mešitou překlenutou mohutnou kupolí. Jsou zde dlouhé písečné pláže se vstupem do moře částečně pokrytým kamennými platy. Transfer z letiště Chania: cca 8 minut.

Kamisiana/Rapaniana Obě vesničky se nacházejí v severozápadní části Kréty. Je to výjimečně klidné a panenské místo. perfektní pro úplnou relaxaci a únik od stresu moderního života. Nádherná písečná pláž, spousta zeleně, vlčí máky, lilie a narcisy, to všechno tvoří nádhernou scenerii. Život zde není o nakupování a nočním ruchu, přesto tu najdete několik málo barů, restaurací, kaváren. Pokud vám přece jen bude chybět živější město, můžete se vypravit do Chanie, která je vzdálena cca 25 km. Transfer z letiště Chania: cca 60 minut.

Georgioupolis Přibližně v polovině cesty mezi Chanií a Rethymnem se nachází vesnička Georgioupolis. Leží na začátku nejdelší písečné pláže ostrova a je obklopena eukalypty. Do Rethymna (25 km), Chanie (40 km) a Heraklionu (110 km) je dobré linkové spojení. Z vesničky Karos s několika tavernami, bary a obchodem se suvenýry lze podniknout pěknou procházku po pláži do Georgioupolis (cca 4 km) nebo ke sladkovodnímu jezeru v horách (cca 7 km). Transfer z letiště Chania: cca 50 minut.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 500 termínů

Celkem 500 termínů

Logo partnera Logo partnerafischer    Logo partnera  Logo partnera  Logo partnera5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000