crosssearch
myway.cz

Řecko Řecko - Kefalonie

Kefalonie je malý svět sám pro sebe. Je neuvěřitelně krásná s nesmírně rozmanitou a fascinující krajinou, připomínající pestrou mozaiku. Máte-li rádi divokou a nespoutanou přírodu, magická místa s tichými kláštery nad mořem, objevujete-li rádi nová zákoutí a přitom upřednostňujete na plážích soukromí, pak je Kefalonie to pravé místo pro Vaši dovolenou. 

Kefalonie je největší z Jónských ostrovů a šestý největší ostrov Řecka. Její břehy jsou omývány čistým a barvami hýřícím mořem. Bujná lesní vegetace s jedinečnou jedlí kefallonskou vystupuje údolími až vysoko k vrcholům pohoří Mega Soros jehož nejvyšším vrcholem je hora Aenos (1628 m). Na svazích se pěstuje vinná réva Robola, z níž se lisuje výjimečné bílé suché víno.

Krajina ostrova je velmi rozmanitá. Západní pobřeží je lemováno příkrými útesy a půvabnými oblázkovými plážemi, z nichž zcela jedinečné jsou pláže Mitros a Petani.

Naopak jih ostrova Vám bude připomínat stále kvetoucí zahradu. Jižní pláže se zlatým pískem jsou ideálním místem pro odpočinek. Na ostrově jsou vzácné jeskyně, tiché kláštery dosud obývané mnichy, zbytky benátských hradů a mnoho dalších neuvěřitelných přírodních úkazů, pro které je ostrov tak vyhledávaný. U hlavního města ARGOSTOLI lze zhlédnout geologickou zvláštnost - mořské mlýny nazývané KATAVOTRES. V hlubokých děrách zde neustále mizí spousty mořských vod, jež se objevují na protilehlé straně ostrova v jeskyni MELLISANI a v místě zvaném KARAVOMILOS. Nedaleko města LIXOURI vysoko nad mořem je magické místo s klášterem KIPOURION. V klášterní kapli naleznete nádherné ikony z byzantského období. Ne náhodou si Lord Byron, velký básník romantismu, zvolil tento čarovný ostrov za místo svého pobytu. V letech 1823 a 1824 pobýval ve vsi METAXATA.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu

Celkem 42 termínů

Celkem 42 termínů

Logo partnera Logo partnerafischer    Logo partnera  Logo partnera  Logo partnera5vfetifti

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000