crosssearch

Řecko Řecko - Chios

Malebný řecký ostrov Chios leží v severovýchodní části Egejského moře. Podle archeologů byl trvale osídlen již od roku 6000 p. n. l. Rozloha činí 842 km2, délka pobřeží je 213 km a tvaru ostrova (dlouhý a úzký směrem ze severu na jich) tato destinace vděčí za své jméno - ,,Makri“ (dlouhý). Ostrov se skládá ze severní části – Voreiochora, kterou lemuje pohoří s řídce osídlenými oblastmi, dále části Kambochora – centrální, východní rovina s městem Chios a vesnicemi, též Kambosu, a Mastichochora – jižní část ostrova s mastixovými vesničkami. Severovýchodní část ostrova lemuje seskupení menších ostrovů – Oinousses, Passas, Pontikonisi a Vatos. Nedaleko hlavního města se nachází ukázka místní architektury - neomítnuté větrné mlýny. Ve městě Chora žije téměř polovina obyvatel ostrova. Rytmus města určuje přístav a hradní čtvrť v jihovýchodní části s pozůstatky městského opevnění. Samotné centrum je tradičně protkáno sítí úzkých uliček s obchody.

Kouzlu ostrova propadnete nejen díky překrásným historickým památkám, ale i nedotčené přírodě. Scenerie zátok Agia Ermioni, Agia Fotia a Katarraktis se světlými oblázkovými plážemi přímo přitahuje milovníky přírody podobně jako zájemce o spoustu vodních radovánek. Pláž z černých oblázků, Emporios, je perlou jihu ostrova. Moře podél pláží je čisté, voda křišťálová, téměř transparentní. Chios je znám jako ostrov opojných vůní a vzácne flory rostoucí na oblých kopcích i v údolích ostrova. Květy v zahradách, divoké tulipány ale i granátová jablka, spartos, timari, sušené fíky, žvýkací guma a proslulá chioská kuchyně představují jedinečné kouzlo, které zláká snad každého návštěvníka.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny | názvu
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.

Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000