crosssearch

Salzburg má mnoho přívlastků. Jako ,,město adventu\" se dostal již dávno do povědomí mnoha lidí z celého světa. V žádné jiné roční době není Salzburg krásnější, rozjímavější a půvabnější než v ,,tichém období\", kdy se na město snášejí sněhové vločky a halí je do bělostného...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

Salzburg má mnoho přívlastků. Jako ,,město adventu" se dostal již dávno do povědomí mnoha lidí z celého světa. V žádné jiné roční době není Salzburg krásnější, rozjímavější a půvabnější než v ,,tichém období", kdy se na město snášejí sněhové vločky a halí je do bělostného šatu. Snad si ani nelze představit romantičtější kulisu pro tradiční alpské adventní trhy, vánoční hudbu a zdramatizované biblické příběhy než je historické centrum města, které UNESCO vyhlásilo světovým kulturním dědictvím.

Salzburg je vedle Vídně nejhezčí rakouské město a dostal do vínku mnoho - harmonii přírody a města, hluboké kulturní kořeny nebo nerostné bohatství solných dolů, které mu daly jméno. Nejen nejznámější zdejší rodák Mozart předurčil městu jeho osud celosvětové mekky klasické hudby a sklízí za to vděk dodnes.

Program zájezdu:

Odjezd v brzkých ranních hodinách - dle nástupního místa.

Po příjezdu historická prohlídka města. Navštívíte klášter sv. Petra nebo Domkirche, známou zvonkohru, světoznámou Getreidegasse (Obilná ulička), Judengasse (Židovská ulička) a okolní náměstí. Zde si přijde na své opravdu každý.

Po poledni se přesuneme na romantické vánoční trhy. V tichém a rozjímavém předvánočním období okouzlí Salzburg své návštěvníky svými romantickými vánočními trhy, zejména pak svým slavným ,,Ježíškovým trhem" v srdci Starého města, který se rozkládá na náměstí před Salzburgským chrámem a na Rezidenčním náměstí. Tento trh se pořádá již od 15. století a v roce 2007 byl na základě průzkumu evropských adventních trhů vyhlášen za jeden z nejkrásnějších v Evropě společně s vánočními trhy ve Vídni, Paříži, Amsterdamu a Norimberku.

Vše je tlumenější, bělejší a tišší, dokonce i vyzvánění zvonů má měkčí tón. Všude Vás přivítá veselé hemžení a vůně Vánoc, která se line ze stánků s pečenými kaštany, praženými mandlemi, horkým punčem a svařeným vínem. Vůně se linou ze všech stran přímo do vašich nosů a rozhodně jim neuniknete, neboť je jimi prosycen celý trh.

Odjezd v podvečerních hodinách zpět do ČR.

Minimální počet účastníků:

40.

Změna programu vyhrazena.

Poznámka:

Doporučené vstupné: cca 20 Euro

TRASA A - Orientační časy odjezdu:

Praha (03:00 z parkoviště naproti Hl. vlak. nádraží, skleněné kopule), Příbram (04:00 od sportovní haly, Legionářů 378), Písek (05:00 před hlavním vlakovým nádražím), České Budějovice (05:45 od autosalonu Peugeot u Výstaviště), Kaplice (6:30 z náměstí před spořitelnou)

TRASA B - Orientační časy odjezdu:

Brno (04:00 od Janáčkova divadla, Rooseveltova ulice), Znojmo (04:45 z čerpací stanice Shell u vlakového nádraží)

TRASA C - Orientační časy odjezdu:

Ostrava (01:00 z parkoviště u býv. kulturního domu Vítkovice, ulice 28. října), Frýdek Místek (01:20 od starého autobusového nádraží u vjezdu do Vojenské správy, Nový Jičín (01:40 z čerpací stanice LXM Group, Malostranská ulice 59), Hranice (02:10 z parkoviště u motorestu Sparta - naproti Hypermarketu Albert), Olomouc (02:40 ze starého autobusového nádraží u otočných hodin), Prostějov (03:00 před budovou hlavního vlakového nádraží, st. H), Vyškov (03:20 z čerpací stanice Agip u dálnice směr Brno)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000