crosssearch

Zimbabwe - Zambie - Botswana

Poznávací zájezdy, Zimbabwe

Dopoledne přílet do Harare, transfer do hotelu, ubytování. Následuje okružní jízda městem s prohlídkou historických budov z období kolonizace. Dále navštívíme buď muzeum Queen Victoria, v němž se dozvíme vše o fascinující historii a přírodních pokladech země nebo atraktivnější...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

Sraz skupiny na letišti Praha - Ruzyně. Odlet do hlavního města Zimbabwe Harare.

2. den HARARE

Dopoledne přílet do Harare, transfer do hotelu, ubytování. Následuje okružní jízda městem s prohlídkou historických budov z období kolonizace. Dále navštívíme buď muzeum Queen Victoria, v němž se dozvíme vše o fascinující historii a přírodních pokladech země nebo atraktivnější burzu tabáku (záleží na tom, zda bude v daný den otevřena). Den zakončíme návštěvou pestrobarevného tržiště Mbare s výrobky domorodých řemeslníků. Večeře, volný program, nocleh v Harare.

3. den GREAT ZIMBABWE RUINS

Po snídani odjezd z metropole do oblasti Great Zimbabwe Ruins. Ubytování v jedinečném hotelu Lodge at the Ancient City s omračujícím výhledem napříč údolí Masa. Odpoledne samotná prohlídka Great Zimbabwe Ruins - respektive pozůstatků mimořádně zajímavých staveb, jejichž původ je přisuzován starověkým Féničanům či Římanům a je stále zahalen tajemstvím. Večeře, nocleh.

4. den BULAWAYO - NP MATOPOS

Snídaně. Dopoledne přesun do Národního parku Matopos, ráje divokých zvířat, vzácných jeskynních maleb a hlubokých skalních slují. Výstup (nenáročný) na žulový vrch Malindidzimu, který si legendární britský finančník, kolonizátor a zakladatel státu Jižní Rhodesie (později Zimbabwe) Cecil Rhodes vybral za místo posledního odpočinku. Odpoledne krátké safari v Národním parku Matopos. Oběd, večeře, nocleh.

5. den BULAWAYO - NP HWANGE

Po snídani krátká prohlídka příjemného  Bulawaya - obchodního a kulturního centra oblasti a druhého největšího města
a centra moci v zemi. Následuje výpravný přejezd do Národního parku Hwange. Po dojezdu do rezervace ubytování v hotelu Sikumi Tree Lodgee, z něhož lze s drinkem v ruce či z bazénu z bezprostřední blízkosti pozorovat divokou zvěř u nedalekého napajedla. Pokud čas dovolí, bude následovat odpolední safari v parku. Oběd, večeře, nocleh.

6. den NÁRODNÍ PARK HWANGE

Snídaně. Celodenní safari v Národním parku Hwange - špičkové rezervaci se zcela bez hranic žijícími šelmami, slony, nosorožci a dalšími zvířecími obyvateli té nejdivočejší africké buše. Oběd, večeře, nocleh.

7. den VICTORIA FALLS

Po snídani odjezd do Victoria Falls. Po ubytování prohlídka slavných vodopádů - jednoho z nejkolosálnějších divů světa - z mnoha vyhlídkových míst. Vzpomeňme si v té chvíli na českého cestovatele Emila Holuba, který je autorem vůbec první podrobné mapy vodopádů a jejich okolí. V závěru dne nás čeká kulturní i kulinářský zážitek - totiž tradiční večeře Boma s kulisou domorodých tanečníků a bubeníků. Nocleh.

8. den NÁRODNÍ PARK CHOBE

Snídaně. Přejezd do Botswany a celodenní putování Národním parkem Chobe, který je co do počtu a druhů pozorovaných zvířat považován ze výkladní skříň celého afrického kontinentu. Výpravné safari si vychutnáte jak z paluby lodě, tak v otevřených terénních vozech. K večeru návrat do hotelu Victoria Falls v Zimbabwe. Oběd, večeře, nocleh.

9. den LIVINGSTONE

Snídaně. Přejezd do Zambie následovaný návštěvou autentické vesnice Mukunis Village, v níž plyne život pěti tisíc obyvatel stále v duchu pradávných tradic jakoby zázrakem nedotčen civilizačními vlivy. Pak se vypravíme do Livingstonu pojmenovaného po cestovateli, objeviteli a misionáři Davidu Livingstonovi. Navštívíme Livingstone Museum
s historickými artefakty z pionýrských dob objevů a osidlování a také s bustou českého cestovatele Emila Holuba, která zde stojí od září 2005. Odpoledne návrat do Victoria Falls, kde bude připravena plavba lodí po řece Zambezi s pozorováním africké zvěře ve zlatavé barvě zapadajícího slunce a s drinkem něčeho tvrdšího v ruce. Večeře, nocleh.

10. den ODLET DO PRAHY

Snídaně. Dopoledne nákup suvenýrů, transfer na letiště, odlet do Prahy.

11. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu
8x nocleh se snídaní, 8x večeře, 4x oběd
dopravu klimatizovaným mikrobusem
vstupy: NP Hwange, Victoria Falls, Matopos, Chobe, Livingstone Museum, Makunis Village
služby českého průvodce
konečná cena zájezdu zahrnuje letištní a bezpečnostní taxy

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

fakultativní výlety
vstupní víza: Zimbabwe 30,- USD (na místě)
vstupní víza: Botswana 4.000,- Kč v CK
vstupní víza: Zambie cca 50,- USD (na místě)
odlet. taxa ze Zimbabwe 30,- USD (na místě)

NAVÍC V CENĚ

večeře Boma s kulisou domorodých hudebníků
2x safari v terénních vozech v NP Hwange
celodenní výlet do NP Chobe na lodích a ve vozech
plavba na řece Zambezi (alkohol v ceně)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000