crosssearch

Zimbabwe - Botswana - JAR

Poznávací zájezdy, Zimbabwe

Ve speciálním vozidle upraveným pro cestování mimo hlavní silniční tahy se vydáme vstříc prvním setkáním s faunou a florou Afriky. Čeká nás NP Kruger. Jeden z největších národních parků světa je domovem tzv. velké africké pětky (lev, slon, nosorožec, buvol a leopard) a mnoha...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

Odlet do Johannesburgu.

2. den JOHANNESBURG

Přílet do Johannesburgu. Dle času příletu možnost fakultativní prohlídky města.

3. den NP KRUGER

Brzký ranní odjezd. Ve speciálním vozidle upraveným pro cestování mimo hlavní silniční tahy se vydáme vstříc prvním setkáním s faunou a florou Afriky. Čeká nás NP Kruger. Jeden z největších národních parků světa je domovem tzv. velké africké pětky (lev, slon, nosorožec, buvol a leopard) a mnoha dalších druhů savců, plazů a ptáků. Návštěva parku s ranním a večerním safari jistě překoná Vaše očekávání.

4. den NP KRUGER

V severní části parku převládá porost stromů a keřů mopane, na nichž si tu pochutnávají velcí samci slona afrického. Žijí zde také lvi a smečky psů hyenovitých. Celodenní safari nás zavede do okolí řeky Limpopo. Cestou k životadárné tepně této oblasti začne buš kolem nás houstnout a my budeme moci pozorovat četné druhy ptactva. Nocleh na trase do Zimbabwe.

5. den GREAT ZIMBABWE RUINS

Příjezd k pozůstatkům prastarého královského města, které mělo na svém vrcholu 18.000 obyvatel a soudě dle nálezů čile obchodovalo například s Čínou nebo arabskými zeměmi - Great Zimbabwe. Při budování největší starověké stavby v subsaharské Africe nebyla použita malta. Žulové cihly drží pohromadě pouze díky tomu, jak jsou důmyslně naskládané na sebe.

6. a 7. den MATOBO HILLS

Cesta přes druhé největší město Zimbabwe do NP Matobo, ráje divokých zvířat, vzácných jeskynních maleb a hlubokých skalních slují. Po příjezdu si na některém z mnoha pěkných vyhlídkových míst užijeme tzv. sundowner, tedy africkou večerní siestu. Ráno podnikneme nenáročný výstup na žulový vrch Malindidzimu, který si legendární britský finančník, kolonizátor a zakladatel státu Rhodesie (později Zimbabwe) Cecil John Rhodes vybral za místo posledního odpočinku. Odměnou nám bude dech beroucí výhled. Následuje procházka buší a stopování nosorožců v doprovodu ozbrojeného rangera.

8. a 9. den NP HWANGE

Celodenní safari v NP Hwange - rezervaci se zcela bez hranic žijícími šelmami, slony, nosorožci a další zvěří. Po večerním braai, jak se zde říká grilování, můžeme se sklenkou vína naslouchat zvukům divočiny.

10. a 11. den VICTORIA FALLS

Po snídani odjezd do Victoria Falls. Prohlídka slavných vodopádů - jednoho z nejkolosálnějších divů světa - z mnoha vyhlídkových míst. Vzpomeňme si v té chvíli na českého lékaře a cestovatele Emila Holuba, který je autorem vůbec první podrobné mapy vodopádů a jejich okolí. Druhý den volno na odpočinek, které si lze zpestřit raftingem v mocných peřejích, letem helikoptérou nad vodopády nebo plavbou po řece Zambezi za západu slunce. Dokonce se v doprovodu zkušeného ošetřovatele lvů můžete vydat na procházku s těmito šelmami (vše fakultativně).

12. a 13. den NP CHOBE

V poklidném tempu vyrazíme k hranicím Botswany a do NP Chobe, v němž žije největší stádo slonů v Africe a který vyniká špičkovými podmínkami pro pozorování zvěře na obou úrodných březích řeky Chobe. Odpolední plavba po řece s pozorováním života na březích i ve vodě. Dopoledne následujícího dne volno na případné fakultativní aktivity, nákup suvenýrů či relaxaci u bazénu. Během dne odjezd směr delta Okavango, nocleh na trase.

14. - 16. den DELTA OKAVANGO

Příjezd do delty řeky Okavango. Tato oblast Botswany platí za to nejlepší, co černý kontinent nabízí. 16 tisíc km2 mokřadů, buše, lagun a ostrůvků skýtá optimální podmínky k životu stovkám ptačích druhů, predátorům či stádům buvolů a slonů. Během pobytu zažijete strhující safari v terénních vozech, plavbu tradičními dlabanými kanoemi mokoro, které se nehlučně vznášejí na hladině spletitých kanálů, a také se vydáte na unikátní pěší výpravu divočinou. Naší základnou se stane odlehlý ostrov uprostřed delty, kde budeme moci vstřebat ohromující dynamiku přírody kolem nás. Fakultativně možno zajistit vyhlídkový let nad deltou.

17. den KHAMA RHINO SANCTUARY

Přejezd pouště Kalahari do nosorožčí rezervace Khama. Projekt rezervace, který vzešel z aktivity místní komunity, si klade za cíl zvýšení stavu divoké zvěře v okolní přírodě a investuje také do obnovy přírodních zdrojů v okolí. Odpoledním safari se rozloučíme s africkou zvířenou.

18. den JOHANNESBURG

Po snídani odjezd, během dne překročení hranice do JAR, v podvečer příjezd do Johannesburgu, nocleh.

19. den ODLET DO PRAHY

Snídaně. Dle časových možností nákup suvenýrů, následný odlet do Prahy.

20. den PŘÍLET DO PRAHY

SAFARI V CENĚ

NP Kruger: o 1x ranní a 1x odpolední safari o 1x celodenní safari

NP Matobo: o 1x ranní nebo odpolední safari (4WD) o 1x pěší safari

NP Hwange o 1x celodenní safari (4WD)

NP CHOBE o 1x safari plavba po řece Chobe

Delta Okawango o 1x safari na kanoích mokoro o 2x ranní/odpolední pěší safari

Khama Rhino Sanctuary o 1x odpolední safari

4WD = otevřený terenní vůz s rangerem

SAFARI TRUCK - vůz, ve kterém cestujete 1. skupina max. 12 osob + 2 průvodci + čes. průvodce (jen říjnový termín) 2. obrovská okna s neomezeným výhledem a možnostmi focení 3. dvě střešní okna pro pozorování a focení 4. v sedačkách vestavěný panel s lampičkou a stereem 5. lednice, uzamykatelné zavazadlové boxy 6. dvě náhradní kola, palivová nádrž umožňující ohromný dojezd 7. masivní roleta/markýza proti slunci a dešti 8. kuchyňka s mrazákem a zásobami jídla / plynové hořáky / vodní tank 10. 12/24 V nabíjecí stanice

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

- leteckou přepravu včetně letištních poplatků

- pozemní doprava speciálním vozidlem 4x4 upraveným pro cestování i mimo silnice

- služby českého průvodce (jen termín 19.10.-07.11.) a služby dalších dvou průvodců po celou dobu trvání zájezdu (všechny termíny)

- prohlídka Great Zimbabwe Ruins

- prohlídka vodopádů ve Victoria Falls

- vstupy do parků/rezervací (jen termín 19.10.-07.11.)

UBYTOVÁNÍ

- 9x noc v 3* chalet (chatka) s vlastním WC/sprchou

- 2x noc v chalet s WC/sprchou společné pro 2 chalet

- 2x noc safari stan s postelemi (delta Okawango)

- 4x noc v 3* hotel ve Victoria Falls a Johannesburg

STRAVA

- 7x snídaně hotel/lodge

- 10x snídaně připravena průvodci/kuchaři

- 13x oběd připravený průvodci/kuchaři

- 4x večeře hotel/lodge

- 7x večeře připravena průvodci/kuchaři)

SAFARI

- viz rámeček v textu programu

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

- jiné vstupy a výlety, než dané programem

- vízum do Zimbabwe 30,- USD/vstup

- spropitné

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000