crosssearch

VIETNAM - Od severu k jihu

Poznávací zájezdy, Vietnam

Ubytování se snídaní v hotelech 3* a 4* .

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

POPIS

Ubytování se snídaní v hotelech 3* a 4* .
 

STRAVOVÁNÍ

Dle programu

DOPRAVA

Letecky

den 1

PRAHA / VÍDEŇ – HANOI
Sraz skupiny na letišti v Praze nebo ve Vídni. Let do Hanoje s přestupem. Občerstvení v letadle.

den 2

HANOI
Přílet, transfer do hotelu, ubytování. Volný čas na aklimatizaci, nocleh.

den 3

HANOI – LAO CAI
Snídaně v hotelu. Následuje prohlídka hlavního města Vietnamu, které v sobě stále skrývá tajemství a kouzlo minulých staletí, a to nejen v tradičních úzkých uličkách. Jezera, parky a stromy lemující bulváry a památky dodávají městu vzdušnost spolu s nádechem elegance a harmonie s přírodou, což Hanoj činí unikátní mezi asijskými městy. Den začneme návštěvou Chrámu literatury s elegantní bránou, který byl založen již v roce 1070 a věnován Konfuciovi. Byl také součástí první univerzity ve Vietnamu. Pokračujeme k Pagodě na jednom sloupu, jejíž vznik se datuje také do 11. st., byla ale zničena Francouzi a poté v roce 1954 znovu zrekonstruována. Nachází se nedaleko rozlehlého komplexu s památníkem věnovaným Ho Chi Minhovi, který také navštívíme. V půvabném parku s mauzoleem lze zhlédnout i jeho nabalzamované tělo či jednoduchý dvoupokojový byt, kde žil až do posledních dnů a jenž zůstává zachován jako za jeho života. Dále navštívíme jedno z velice zajímavých muzeí, Etnografické muzeum, které nám představí úžasné etnické rozmanitosti Vietnamu, včetně tradičního oblečení a způsobu života. Odpoledne se vydáme k jezeru Hoan Kiem a chrámu Ngoc Son v centru Hanoje s ostrůvkem, na kterém je malá pagoda Tortoise (Želví pagoda). Pokračujeme okolo koloniálních památek, jako např. Opery či katedrály Sv. Josefa. Den zakončíme zhlédnutím vodního loutkového představení. Jedná se o fantastické umění pocházející z Vietnamu, které je nejlepší vidět právě v Hanoji. Odjezd na nádraží a pokračování vlakem do Lao Cai. Nocleh v lůžkovém vlaku.

den 4

LAO CAI – SA PA
Příjezd do Lao Cai a transfer do Sa Pa. Snídaně v hotelu. Výlet do Matry, kam se dostaneme procházkou mezi nádhernými zahradami a svěžími borovicovými lesy. Přijdeme do malé vesnice, stranou od civilizace, kterou obývá etnická menšina Hmongů. Žije tradičním životem a hovoří svým jazykem. Pokračujeme okolo rýžových polí po stezce, která nám nabídne krásné horské scenérie. Poté projedete okolo hor Ham Rong a tzv. “Mračného pole”. Transfer zpět do Sa Pa. Nocleh v Sa Pa.

den 5

SA PA
Snídaně v hotelu. Odjezd džípem do vesnice Lao Cai, odkud se vydáme za novým poznáním. Seznámíme se blíže s místními obyvateli, kmeny Hmong, a budeme se kochat úchvatnou přírodou, terasovitými rýžovými políčky, vodopády a bambusy, které jsou tak charakteristické pro tuto oblast. Dále se vydáme pěšky do vedlejší vesnice Ta Van, obývané převážně etnikem Day. Pokračování bambusovým hájem do vesnice Giang Ta Chai. Návrat zpět do Sa Pa. Nocleh.

den 6

SA PA – HANOI
Snídaně v hotelu. Odjezd zpět do Hanoi. Ubytování v hotelu, volný čas. Nocleh.

den 7

HANOI – DANANG – HOI AN
Snídaně v hotelu. Transfer na letiště a odlet vnitrostátní linkou do Danangu. Po příletu transfer do Hoi An, malebného městečka s bohatou historií a od roku 1999 také uvedeného na seznamu světového dědictví UNESCO. V 17. st.-19. st. to byl jeden z hlavních přístavů jihovýchodní Asie. Zachovalé historické centrum je nejlepší projít pěšky. Vydáme se k japonskému Krytému mostu, který se též nazývá Pagoda most ze 16. st. a který je stále neuvěřitelně zachovalý. Most byl postaven japonskou komunitou v Hoi An, aby propojil město s Čínskou čtvrtí přes potok a byl opatřen střechou tak, aby mohl sloužit i jako úkryt před deštěm či sluncem. Navštívíme nedaleké muzeum Sa Huynh se skvosty dávné historie a pokračujeme ke kapli Tran Family. Kaple byla postavená asi před 200 lety pro uctívání předků rodiny Tran, jejíž kořeny jsou v Číně a do Vietnamu se přestěhovala kolem roku 1700. Architektura budovy odráží vliv čínských a japonských stylů. Pokračujeme k čínské pagodě Phuoc Kien zasvěcené bohyni moře a ochránkyni námořníků a rybářů ze 17. st. Den zakončíme návštěvou dílny na výrobu luceren. Transfer do hotelu v Hoi An, ubytování, nocleh.

den 8

HOI AN – HUE
Snídaně v hotelu. Odjezd do Hue. Zapůjčení jízdního kola a projížďka okolo Thuy Bieu. Thui Bieu je bezstarostná vesnice, která se nachází na jižním břehu řeky Perfuem, cca 7km od města Hue. Oblast je známá pro své mírně sladké Thanh Tra, tj. zvláštní druh pomela, které se může pochlubit vytříbenou vůní. Každé jaro je vesnice obsypaná aromatickými bílými květy a na podzim, když přijde čas sklizně, lze pomelo nalézt prakticky úplně všude. Místní lidé žijí v malých modrých domech, postavených ve stylu tradiční architektury s malými komorami a oltářem, jenž je věnovaný uctívání předků. Ubytování v hotelu v Hue, nocleh.

den 9

HUE
Snídaně v hotelu. Výlet lodí od hrobky císaře Minh Mang ke kultovní pagodě Thien Mu. Poklidná projížďka po Voňavé řece nás dovede až k elegantní sedmipodlažní pagodě, která je bezesporu nejznámější místní památkou. Odjezd autobusem zpět do Hue. Královské město ze 17. st. sloužilo více jak 140 let jako hlavní město Vietnamu. Nacházejí se zde starověké chrámy, císařské budovy a stavby ve francouzském stylu. Navštívíme staré císařské město. Rozsáhlý komplex postavený začátkem 19. st. po vzoru Zakázaného města v Pekingu. Původně se zeď táhla v délce 10 km a byla obklopená širokým vodním příkopem. I když většina památek byla zničena během bombardování ve válce s Amerikou, tak ty, které se dochovaly, poskytují fascinující pohled na život u dvora dynastie Nguyen. V samém srdci města se nachází citadela Imperial a věž, na které hrdě vlaje vietnamská vlajka. Vstupujeme do oblasti s prostorným nádvořím a klidným rybníkem s lotosy a navštívíme rezidenci Dien Tho, palác, kde žila královna. Pokračujeme k paláci Thai Hoa s nádherně vyzdobeným přijímacím sálem. Poslední zastávka bude na místním trhu Dong Ba s možností nákupu suvenýrů. Návrat do hotelu. Nocleh.

den 10

HUE – HO ČI MINOVO MĚSTO (SAIGON)
Snídaně v hotelu. Transfer na letiště a odlet vnitrostátní linkou do Ho Či Minova města (Saigon). Následuje prohlídka města, dříve nazývaného Saigon, největšího města Vietnamu. Vibrující metropole, plná hemžících se lidí je střet mezi tradičním a moderním životem. Ulice jsou plné motorek a telefonujících lidí, na druhé straně v klášterech najdete naprostý klid a uctívání tradic. Ponoříme se do moderní historie, navštívíme Palác sjednocení. Dobytím města Severním Vietnamem 30. dubna 1975 byla ukončena vietnamská válka a město bylo pojmenováno po Ho Či Minovi, osvoboditeli Severního Vietnamu, na Ho Či Minovo město. Jízda do historického centra k pagodě Emperor of Jade (Pagoda na jedné noze), patřící k nejpozoruhodnějším ve městě. Pokračujeme procházkou ulicí Dong Khoi, která je hlavní nákupní tepnou a srdcem města, dále okolo hlavních památek evropského stylu, jako je bohatě zdobená City Hall, Opera, katedrála Notre Dam v novorománském stylu a hlavní pošta. Na závěr dne transfer na místní trh, kde můžete nakoupit suvenýry. Návrat do hotelu, nocleh.

den 11

HO ČI MINOVO MĚSTO (SAIGON)
Snídaně v hotelu. Celodenní výlet do Tay Ning a tunelů Cu Chi. Dnešní cesta nás nejdříve zavede k Tay Ning, místu vzniku jedinečného náboženství Cao Sai, které je směsí buddhismu, konfucianismu, taoismu, křesťanství, islámu a původního vietnamského duchovního přesvědčení. Každý den v poledne se věřící v barevných šatech hrnou do chrámu k modlitbě a návštěvníci je mohou uctivě pozorovat z horních balkónů (mimo období oslav vietnamského Nového roku). Dále program pokračuje návštěvou tunelů Cu Chi. Světově proslulý systém tunelů, postavený Vietcongem během americké války, měřil přibližně 200 km a asi 120 km je stálo zachováno. Tato neuvěřitelná podzemní síť skrývala mimo jiné i nemocnici, továrnu na zbraně včetně munice, kuchyně a lůžka pro vojáky. Dnes je možné se tudy projít a dozvědět se více o každodenním životě, skrytých vchodech či propracovaných pastech. Některé tunely byly dokonce upraveny tak, aby ubytovaly turisty. Návrat do Saigonu. Nocleh.

den 12

HO ČI MINOVO MĚSTO (SAIGON) – CAN THO
Snídaně v hotelu. Odjezd do největšího města delty Mekongu, Can Tho, které se nachází přibližně 170km. Název v překladu znamená „řeka básní“ a v jeho okolí se nachází velké množství rýžových polí a hustá sítˇkanálů. Odtud pokračování lodí po řece Mekong. Během cesty budete mít mnoho nezapomenutelných pohledů jak na místní lidi a jejich život, tak
i na neuvěřitelně krásnou přírodou. Ubytování v hotelu c Can Tho, nocleh.

den 13

CAN THO – HO ČI MINOVO MĚSTO (SAIGON)
Snídaně v hotelu. Návštěva Cai Rang, jednoho z největšího plovoucího trhu s ovocem a zeleninou v deltě Mekongu. Plavba po kanále poskytuje možnost vidět shon a podnikání stovky malých lodí, člunů a kánoí naplněných místními plody a především výbornou rýží. Návrat do Saigonu. Ubytování, nocleh.

den 14

HO ČI MINOVO MĚSTO (SAIGON)
Snídaně v hotelu. Volný čas do transferu na letiště. Odlet zpět do Evropy. Občerstvení během letu.

den 15

15. DEN PRAHA/VÍDEŇ
Pokračování v cestě zpět do Prahy nebo Vídně s přestupem. Přílet, konec programu.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000