crosssearch

Vietnam, Laos A Kambodža

Poznávací zájezdy, Vietnam

Bohatý program pro zkušené cestovatele. Zavede nás krásnou divokou přírodou i kulturním bohatstvím Indočíny v jihovýchodní Asii. Navštívíme ty nekrásnější chrámy a dýchne na nás atmosféra klenotů khmérské civilizace i běžný život místních obyvatel.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Bohatý program pro zkušené cestovatele. Zavede nás krásnou divokou přírodou i kulturním bohatstvím Indočíny v jihovýchodní Asii. Navštívíme ty nekrásnější chrámy a dýchne na nás atmosféra klenotů khmérské civilizace i běžný život místních obyvatel.

1. den: ODLET Z PRAHY DO HANOJE

2. den HANOJ

Přílet do Hanoje. Transfer do hotelu. Volný program. Nocleh v Hanoji

3. den HANOJ

Snídaně. Celodenní okruh po hlavním městě Vietnamu. Návštěva Ho Chi Minova komplexu, prezidentského paláce, Pagody jediného sloupu. Chrám literatury z roku 1070 postavený k uctívání Kunfucia. V odpoledních hodinách návštěva muzea etnologie či historického muzea. Poté chrám Ngoc Son postavený na malém ostrově uprostřed jezera Hoan Kiem. Chrám Ngoc Son pochází z 13. století a samotné jezero je malebným centrem Hanoje. Pozdě v noci tzv. Water Pupet show. Přenocování v hotelu.

4. den HANOJ - HA LONG BAY

Snídaně. Odjezd do Ha Longu. V Ha Longu vyhlídková plavba kolem nádherných vápencových útesů stoupajících ze smaragdové vody zátoky. Toto kouzelné místo je právem zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Na palubě lodi bude oběd z darů moře. Možnost plavání a prozkoumání některých jeskyní v této oblasti. Při západu slunce zakotvíme na nedalekém ostrově. Večeře na palubě a přenocování na lodi.

5. den HA LONG BAY - HANOJ - LET DO HUE

Snídaně při východu slunce na palubě. Dopoledne možnost plavby a prozkoumání dalších zákoutí zálivu. Lehký oběd na lodi. Kolem poledne návrat do přístavu. Odjezd na letiště v Hanoji, po cestě návštěva keramické vesnice Phu Lang. Odlet do Hue - sídelního města poslední královské dynastie Nguyen na seznamu UNESCO. Transfer do hotelu. Přenocování v hotelu.

6. den HUE

Snídaně. Celodenní prohlídka města. Thien Mu Pagoda známá jako Pagoda nebeské paní, symbol města Hue a Minh Mang Mausoleum, jedné z nejkrásnějších královských hrobek. Architektonický komplex složený ze 40 staveb (paláce, chrámy, pavilony apod.) Odpoledne návštěva císařského města se spoustou nádherných staveb jako Flag Tower, brána Ngo Mon, palác Thai Hoa, Zakázané purpurové město. Poté prohlídka hrobky císaře Tu Doc, rozsáhlého 12 ha komplexu. Přenocování v hotelu v Hue.

7. den HUE - DA NANG - HOI AN

Snídaně. Odjezd do Hoi Anu. Po cestě zastávka v Danangu, návštěva muzea čamů a tradiční řemeslné vesničky na úpatí Mramorové hory. Po příjezdu do Hoi Anu ubytování v hotelu. Odpoledne prohlídka města - japonský zastřešený most - symbol Hoi Anu, čínské ulice se spoustou starobylých domů a tradičních místních trhů a užijeme si rytmus každodenního života a exotické barvy a chutě. Přenocování v hotelu v Hoi An.

8. den HOI AN - DA NANG - LET DO SAIGONU

Snídaně. Odjezd na letiště a odlet do Ho Chi Minhova města (Saigon). Po příletu transfer do hotelu a ubytování. Odpoledne návštěva katedrály Notre Dame a generálního poštovního úřadu. Dále prohlídka pagody Ngoc Hoang a tržiště Ben Thanh. Poslední zastávkou bude Palác sjednocení, dříve známý jako prezidentský palác, bydliště prezidenta Jižního Vietnamu až do konce dubna 1975. Přenocování v hotelu v Saigonu.

9. den SAIGON - BEN TRE - CAN THO

Snídaně. Odjezd z rušného města Saigon směrem k deltě Mekongu, považované za největší vietnamský rýžový koš. Příjezd k molu Huon Vong a nalodění na plavbu po řece Ben Tre, přítok velkého Mekongu. Prozkoumáme místní životní styl a každodenní shon. Zastávka u ruční cihelny pana Tu Lo, domácí výrobny kokosových sladkostí. Možnost ochutnávky medového čaje v místní farmě a nejrůznějšího tropického ovoce, které hojně roste v sadech kolem delty řeky. Pak můžete pěšky nebo na kole procházet a relaxovat přes kokosové háje a po zelených rýžových polích. Oběd v místní restauraci. Na kole návštěva starého domu pana Sau Khanh místního přátelského obyvatele. V odpoledních hodinách odjezd do Van Tho. Přenocování v hotelu v Can Tho.

10. den CAN THO - CHAU DOC

Snídaně. V brzkých ranních hodinách návštěva plovoucího tržiště Cai Rang, největší a nejznámější plovoucí tržiště v deltě řeky Mekong. Ochutnávka ovoce ze zahrady místních obyvatel. Poté vylodění a prohlídka starého domu Binh Thuy. Odpoledne návrat do Chau doc, projížďka v malém člunu v pralesech Tra Su melaleuca. Přenocování v hotelu v Chau Doc.

11. den CHAU DOC - RYCHLOLOĎ DO PHNOM PENH

Snídaně. Ráno přejezd rychlolodí do Phnom Penh a příjezd do hlavního města Kambodže kolem poledne. Odpoledne prohlídka města - návštěva areálu královského paláce se Stříbrnou pagodou a později místního ruského trhu. Přenocování v hotelu.

12. den PHNOM PENH - KAMPONG THOM - SIEM REAP

Snídaně. Přejezd cca 170 km do Kampong Thomu, malebného městečka na břehu jezera Tonle Sap. Po cestě zastávka na trhu ve Skun - unikátní místo, kde prodávají pavouky a v chrámu Kuhak Nokor. Tento chrám je postaven z lateritu a zdobený pískovcovými sloupy. Poté přejezd do Siem Reap. Zastávka na starém mostě Kampong Kdei (o Naga). Příjezd do Siem Reap. Přenocování v hotelu.

13. den SIEM REAP

Snídaně. Návštěva chrámu Angkor Wat. Chrámový komplex o rozloze 81 ha je srovnatelný s velikostí císařského paláce v Pekingu. Jeho charakteristické věže jsou zobrazeny na kambodžské vlajce. Chrám je považován za ukázkový příklad klasického khmerského umění a architektury. Prohlídka zřícenin hlavního města khmerské říše Angkor Thomu od západní brány - záhadných tváří chrámu Bayon, Sloní terasy, Baphoun a mnoho dalších úžasných památek. Poté návštěva chrámu Ta Prohm - nejznámějšího chrámu celého komplexu ukrytého v pozoruhodné džungli. Večeře v místní restauraci a zábava při Apsara Dance Show. Přenocování v hotelu v Siem Reap.

14. den SIEM REAP - LUANG PRABANG

Snídaně. Návštěva jedno z nejkrásnějších chrámů chrámu Banteay Srei. Chrám je ukázkou krásné řezbářské práce khmerské architektury. Poté chrám Takeo - jeden z chrámů v komplexu Small Circuto. Návrat do města, pokud zbyde volný čas volno k nákupům na místním trhu Pras Chaos. Let do Laosu - Luang Prabang. Přenocování v hotelu.

15. den LUANG PRABANG

Možnost brzké ranní účasti (5.30 hod.) dle domluvy s průvodcem na místním rituálu Tak Bat nebo na obdarovávání mnichů almužnami. Před návratem do hotelu na snídani možnost návštěvy místního trhu.

Snídaně. Poté návštěva muzea královského paláce. Dále prohlídka dalších chrámů - Wat Xieng Thong s typickou střechou blízko u země, unikátní Wat Mai s pěti stupňovitou střechou a Wat Visoun známý jako stupa vodního melounu dle svého tvaru. Odpoledne návštěva centra etnologie a umění. Poté textilních a tkalcovských vesnic Ban Xangkhong a Ban Xienglek. Nakonec výšlap na vršek Phousi, odkud je nádherný panoramatický výhled na západ slunce nad Luang Prabangem a řekou Mekong. Přenocování v hotelu v Luang Prabang.

16. den LUANG PRABANG

Snídaně. Nalodění na soukromou loď a vyjížďka po řece Mekong. První zastávka ve vesnici Ban Muangkeo, odtud krátká procházka k tajemným jeskyním Pak Ou, dvě vápencové jeskyně na útesu s tisíci sochami Buddhy různých tvarů a velikostí. Po návratu do Luang Prabang zastávka v řemeslné vesnici Ban Nongxai. Odpoledne vyjížďka k vodopádům Kuang Si, možnost plavání v tyrkysovém jezírku nebo procházka po lesních stezkách. V blízkosti se nachází záchranná stanice vzácných asijských černých medvědů. Návrat do hotelu, přenocování.

17. den LUANG PRABANG - PRAHA

Snídaně. Transfer na letiště, odlet.

18. den PŘÍLET DO PRAHY

Změna programu vyhrazena. Minimální počet 10 účastníků.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000