crosssearch

TO NEJLEPŠÍ Z VIETNAMU S ČESKY MLUVÍCÍM PRŮVODCEM

Poznávací zájezdy, Vietnam

Den 1 - odlet Vietnam Odlet pravidelnou linkou do Hanoje   Den 2 - Hanoi Vietnam Po příletu do Hanoje transfer do hotelu, ubytování a volný čas k odpočinku a relaxaci. Flower Garden Hotel   Den 3 - Hanoi (snídaně, oběd) Vietnam Ráno po snídani odjezd na...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Den 1 - odlet Vietnam

Odlet pravidelnou linkou do Hanoje

 

Den 2 - Hanoi Vietnam

Po příletu do Hanoje transfer do hotelu, ubytování a volný čas k odpočinku a relaxaci.

Flower Garden Hotel

 

Den 3 - Hanoi (snídaně, oběd) Vietnam

Ráno po snídani odjezd na celodenní prohlídku Hanoje, hlavního města Vietnamu. Hanoj je unikátní asijské město, ve kterém naleznete tři hlavní bulváry, francouzskou koloniální architekturu, klidná jezera a orientální chrámy. Prohlídka města zahrnuje návštěvu mauzolea a muzea císaře Ho Chi Minha, prohlídku Pagody na jednom sloupu, prohlídku Historického muzea a Chrámu literatury, pagody Ngoc Son a jezera Navráceného meče. Po ukončení programu večeře v místní restauraci a poté návrat do hotelu.
Hanoi - vietnamská metropole je městem nadčasového půvabu a okouzlující starou dámou Asie, která se se stárnutím vyrovnává lépe než většina jejích vrstevníků. Po rozdělení Vietnamu, k němuž došlo v roce 1954 upadla Hanoj do zimního spánku, ze kterého se probrala až o čtyři desítky později, když se začaly projevovat první následky hospodářských reforem. Jde o město, které spolu se svými obyvateli již přežilo americké bomby i ruské plánovače, aby se na počátku devadesátých let vynořilo bez větších škrábanců coby vynikající ukázka francouzské koloniální metropole.

 

Den 4 - Halong Bay (snídaně, oběd, večeře) Vietnam

Ráno po snídani odjezd na dvoudenní výlet na lodi do známé zátoky Halong Bay. Cesta povede podél delty řeky Red River, kdy budete moci během jízdy pozorovat práci místních obyvatel na rýžových polích. Po příjezdu do města Halong následuje nalodění na starobylou dřevěnou loď, na které se vydáte do jednoho z nejkrásnějších míst Vietnamu - zátoky Halong, která se stává ze 3000 malých ostrůvků. Během plavby budete míjet její nejkrásnější scénická místa. Nocleh v plně vybavených kajutách přímo na lodi (Emeraud Cruise).
Je-li něco z ořírodních krás Vietnamu typické, pak je to mystický, tajemný a romantický Halong Bay. Je to místo, kde z klidného čistého moře vystupuje tisíce ostrovů a ostrůvků jako kolmé pískovcové věže porostlé bujnou vegetací. Je to malý zázrak přírody. Halong Bay je nekonečně bohatá škála ekosystémů od korálových útesů, sladkovodních jezírek, močálů, mangrovníkových lesů až po písečné pláže a jeskyně s podzemními jezírky. Kouzlo tohoto místa, zapsaného též na seznam světového dědictví UNESCO, lze jen velmi těžko popsat slovy.

Den 5 - Halong a odlet z Hanoje do Danangu (snídaně, brunch) Vietnam

Další den na lodi začne pozorováním východu slunce. Plavba pokračuje skrze nádhernou přírodní scenérii tohoto místa, nazývaného Halong. Po příjezdu do hlavního přístavu návrat do Hanoje a transfer na letiště k Vašemu odletu do Danangu. Po příletu do Danangu transfer do Hoi An, důležitého asijského přístavu Nocleh v Hoi An.

 

Den 6 - Hoi An (snídaně) Vietnam

Dopoledne se projdete starodávným centrem města, které bylo v 17.století hlavním obchodním přístavním městem. Zde budete mít možnost vidět i 400 let starý japonský krytý most, staré původní domy a místní tržiště. Odpoledne Vás pak čeká projížďka po řece Thu Bon River se zastávkami v místních vesničkách.
Po skončení programu přenocování v Hoi An.

Danang – čtvrté největší vietnamské město je hospodářským motorem celého středního Vietnamu, který se opět probírá z dlouhého spánku a v posledních několika letech prošel celkovou přestavbou. Díky novým silnicím, mostům a budovám u Danang konečně začíná vypadat jako správné velkoměsto, přestože vinou své polohy v blízkosti měst Hue a Hoi An se patrně nikdy nestane prvořadou turistickou destinací. Turisté tudy projíždějí pouze proto, aby navštívili muzeum čamského sochařství nebo aby tu přestoupili na návazný spoj. Většina z nich pobývá raději v Hoi Anu nebo na nedaleké Čínské pláži.

Hoi An – tato živoucí muzejní expozice, která se rozkládá na břehu řeky, vyzařuje půvab a kultivovanost prakticky na každém rohu. Jde bezpochyby o nejpůvabnější přímořskou lokalitu v celém Vietnamu, kde rozhodně stojí za to se zdržet. Hoi An je městem zaměřeným převážně na pěší návštěvníky – do historického jádra mají auta vjezd zakázán a z každého místního hotelu se dá do centra bez námahy dojít pěšky.

 

Den 7 - Hoi An a Hue (snídaně, oběd) Vietnam

Po snídani odjezd z města Hoi An do města Hue. Vaše cesta povedene skrze Danang, kde navštívíte Chamské muzeum. Po té již začnete stoupat do kopců a po chvíli zpět klesat ke krásné fotogenické rybářské vesnici Lang Co. Odpoledne prohlídka císařské citadely, odkud vládla dynastie Nguyen v letech 1802 až 1945 a pagody Thien Mu, jejímž hlavním bodem je 21 metrů vysoká věž s výhledem na Voňavou řeku a která symbolizuje 7 reinkarnací Buddhy.
Po ukončení programu přenocování v Hue (hotel Saigon Morin nebo podobný).

Hue – z historického hlediska bývalo toto město srdcem celého Vietnamu a hlavním ohniskem politických intrik, kulturních změn, náboženského života i intelektuálních aktivit. Dnes jsou jeho hlavními atrakcemi působivé hrobky císařů z nguyenské dynastie, několik známých pagod a zbytky místní citadely.

Den 8 - Hue a Saigon (snídaně) Vietnam

Po snídani navštívíte místní tršiět Dong Ba Market a pak se vydáte na cyklo projížďku centrem města k jezeru Tinh Tam, ktereé sloužilo císařům jako místo k odpočinku. Během letního obdbí je celé pokryto lotosovými květy. Dojete až k mauzoleu bývalého císaře Minh Mang ležícím na poklidném místě mezi zahradami a bazénky. Mauzoleum je postaveno ve tradičním vietnamském stylu s prvky evropské architektury, které ho odlišují od ostatních hrobek v Hue. Transfer na letiště v Hue ke krátkému přeletu do Saigonu. Po příletu do Saigonu transfer do hotelu a nocleh v Saigonu (hotel Duxton nebo podobný).

 

Den 9 - Saigon (snídaně) Vietnam

Po snídani celodenní prohlídka Saigonu. Navštívíte všechna nejznámější místa tohoto města, kterými je známá čtvrť Chinatown s chrámem Thien Hau Temple zasvěceným bohyni moře, muzeum tradiční vietnamské medicíny FITO, tržiště Ben Thanh Market. Odpoledne pak návštěva Válečného Muzea, prohlídka původního Prezidentského Paláce, projížďka nebo zastávka u budovy staré saigonské pošty, v ulici Dong Khoi, u hotelu Continental, budovy Opery a radnice.
Po ukončení prohlídky přenocování v Saigonu (hotel Duxton nebo podobný).

Saigon – na první pohled se může zdát, že je Ho či Minovo Město zalidněno milionem banditů ženského pohlaví, kteří jsou zahaleni do pestrých šátků a hemží se v okolí nějaké obrovské dopravní nehody. Pravdou je, že chování davů na ulicích jen odráží celkový organizovaný chaos města přitahujícího davy lidí ze všech koutů země, kteří přijíždějí, aby zde nalezli lepší osud. Neoficiálně se městu stále říká Saigon, třebaže úředně je Saigon pouze označením prvního distriktu. Město dýmá, kvasí, šumí a pění. Nitro této lidmi se hemžící, tři staletí staré metropole ukrývá nadčasové tradice a krásu starobylé kultury. V místních pagodách tak najdete modlící se mnichy a ucítíte vůni kadidla. Malíři a řezbáři vytvářejí svým uměním pravé mistrovské kousky, zatímco loutkoherci hrají v parku představení pro děti a v postranních uličkách akupunkturisté léčí své pacienty.

Den 10 - Mekong Delta, Saigon (snídaně, oběd) Vietnam

Tento den po snídani Vás celodenní projížďka po řece Mekong – tzv. řece devíti draků. Řeka Mekong je jednou z největších řek na světě a její delta je jednou ze světově největších. Mekong pramení vysoko na Tibetské náhorní plošině a na své cestě do Jihočínského moře teče skrz Čínu. Cestující po Mekongu se při projížďce na loďce mohou přidat do rušné tlačenice plujících tržišť nebo navštívit místní ovocné sady a rybí farmy.
Cestou budete projíždět malebnou provincií Ben Tre, která se skládá z několika větších ostrovů při ústí řeky Mekong. Navštívíte plovoucí trh v Cai Be. Místní obyvatelé žijí na řece po několik generací. Během jednotlivých zastávek budete moci pozorovat život místních obyvatel a po obědě dále pokračovat ve Vašem mekongské dobrodružství skrze malé vodní kanály. Také navštívíte malou výrobnu rýžového papíru a cukrovinek z rýže a kokosu.
Po příjezdu zpět do Saigonu vás dopravíme na letiště pro Váš odlet do Evropy nebo je možné si pobyt ve Vietnamu prodloužit pobytem u moře v některém z letovisek (např.Phan Thiet, Phu Quoc, Danang).

Den 11 - přílet do Prahy Vietnam

V dopoledních hodinách přílet do Prahy

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000