crosssearch

Po stopách ztracených civilizací - Thajsko, Vietnam, Kambodža

Poznávací zájezdy, Vietnam

Chrám Wat Traimit se sochou Budhy z ryzího zlata. Projdete se chrámových komplexem Wat Po, gigantická socha ležícího Budhy vás okouzlí stejně jako krásná chrámová architektura. Prohlídka pokračuje v královském paláci s chrámem smaragdového Budhy. Poté se přeplavíte přes řeku k...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Ubytování během plavby je na nově postavené lodi The Jayavarman – luxusní loď o rozloze 800 m , 4 paluby, postavená ve francouzském koloniálním stylu. Ubytování v kajutách superior (vlastní koupelna, WC, balkon a příjemně zařízené pokoje na hlavní palubě). Veškeré další informace o lodi, kajutách a vybavení lodi naleznete na www.heritage-line.com.

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu: 15

1. den: Odlet z Prahy do Bangkoku.

2. den: Přílet do Bangkoku, transfer do hotelu, ubytování.

3. den: Snídaně, celodenní prohlídka Bangkoku: chrám Wat Traimit se sochou Budhy z ryzího zlata. Projdete se chrámových komplexem Wat Po, gigantická socha ležícího Budhy vás okouzlí stejně jako krásná chrámová architektura. Prohlídka pokračuje v královském paláci s chrámem smaragdového Budhy. Poté se přeplavíte přes řeku k chrám Wat Arun. Večer možnost návštěvy nočního trhu a barů na Pat Pongu. Nocleh.

4. den: Snídaně, transfer na letiště a přelet do Saigonu – Vietnam. Transfer do hotelu, ubytování. Dle časových možností prohlídka města.

5. den: Snídaně a transfer na loď – nalodění a ubytování na lodi Jayavaraman. Vyplujete ze Saigonu, z rušného přístavu, který křižuje řada lodních cest. Brzy se dostanete do zcela odlišného prostředí, klidné mangrovníkové rezervace, která je zapsána na seznamu Unesco a byla během vietnamské války zničena chemickými zbraněmi. Koktejl na lodi a welcome drink na palubě. Během dne budete čerpat oběd a večeři na palubě lodi. Nocleh na lodi.

6. den: Snídaně. Během dopoledne navštívíte plovoucí trh Cai Be. Poplujete místními provinciemi, břehy řeky lemují políčka s různými druhy zeleniny a ovoce. Minete ostrov Dong Hoa – ležící mezi Vinh Logn a Cai Bei. Po 40 minutách plavby budete moci obdivovat překrásné přírodní scenérie lemující řeku a typický ruch obklopující deltu Mekongu. Při zpáteční cestě navštívíte jeden z největších rýžových trhů v Cai Be. Dále uvidíte, jak místní využívají palmy a jejich produkty ke stavbě svých domů. Prohlídka katedrály v Cai Be, návštěva domácích manufaktur na výrobu rýžové pasty a dalších produktů z rýže – koláčky, svíčky z kokosu. Oběd a večeře na palubě, nocleh na lodi.

7. den: Snídaně. Možnost zažít a poznat místní rybolov. Pro ranní ptáčata je určená lekce Tai-či na palubě lodi. Dále uvidíte plovoucí, rybářské vesničky, návštěva místní muslimské vesnice. Během plavby budete opět moci obdivovat pozůstatky francouzské koloniální architektury, hemžící se plovoucí trh s tropickým ovocem, který ovládají ženy s hlavami pokrytými typickými kloboučky z palmových listů. Odpoledne doplujete na hranice Phnom Penh. Během dne oběd a večeře na lodi, nocleh na lodi.

8. den: Snídaně, vylodění v dynamickém městě Phnom Penh, města s dlouhou historií a francouzským koloniálním šarmem. Prohlídka památek města – Royal Palace, Národní muzeum obsahující unikátní sbírku khmérského umění, klášter Wat Phnom. Po obědě v místní restauraci se seznámíte s tragickou kapitolou kambodžské historie, návštěva Killing Fields, místa poprav, vězení a mučení během kambodžské civilní války. Výklad profesora historie. Následuje příjemnější část programu – ochutnávka koktejlu a vystoupení tradičního místního tanečního souboru Apsara. Budete moci obdivovat brilantní umění, bohatou kulturu a tradice a zároveň ochutnat tradiční khmérskou kuchyni. Nocleh na lodi.

9. den: Snídaně. Plavba pokračuje se zastávkou v městečku Chong Koh, kde se vyrábí hedvábí, krátká procházka. Dále po Mekongu klidnými vesničkami a rybářskými trhy. Návštěva Wat Pokor, který byl postaven na troskách starodávného chrámu. Dále Cheung Kok Ecotourism Village – malá vesnička postavená s mezinárodní pomocí. Možnost návštěvy vesnice a "­ochutnávky" některých každodenních činností jejích obyvatel. Oběd, večeře a nocleh na lodi.

10. den: Snídaně. Návštěva ankorského chrámu Wat Hanchey, který je postaven na kopci a má jeden z nejkrásnějších výhledů v Kambodže. Jeho vznik se datuje do 8. století. Užijete si krásných výhledů na okolní krajinu, rýžová políčka, uvidíte i místní mnichy. Oběd a večeře, nocleh na lodi.

11. den: Snídaně. Po východu slunce pokračuje plavba do Kampong Chhnang, přes Prek K a řeku Tonle Sap, která protéká typickou džunglí jihovýchodní Asie. Procházka do vesnice Kampong Louang, kde se těží stříbro a vyrábí se z něj různé produkty, možnost jejich nákupu. Návrat na oběd na loď. Po obědě výlet na motorovém člunu z Kampong Chhnang k plovoucím domům a vesnicím, rybím farmám tohoto regionu. Zastávka v "plovoucí" škole a návštěva typické hodiny angličtiny. Celý den je ideální možností jak poznat život místních Khmérů. Večer zakončíme tradiční večeří na horní palubě lodi.

12. den: Snídaně, konec plavby v Siam Reap, poplujete přes obrovské jezero, které je dominantou Kambodži a rájem pro vodní život a ptactvo. Transfer do hotelu v Siam Reap, ubytování.

13. den: Snídaně. Začátek prohlídky známého chrámu Angkor Wat, který je národním symbolem a nemůžete ho při návštěvě Kambodži vynechat. Obrovský komplex chrámů, svatyní, jeskyní a galerií je nádherný v kteroukoliv denní dobu, sluneční světlo je důležitým "doplňkem", který vytváří úžasné scenérie. Uvidíte chrám Preah Khan, Ban­teay Srei, pozorování západu slunce a návrat do hotelu v Siam Reap.

14. den: Snídaně, pokračování prohlídky – vstup monumentální jižní bránou lemovanou sochami bohů a démonů, Terrace of elephants, Terrace od Leper Konga, místa na shromáždění veřejných oslav a ceremonií, obě vyzdobená dramatickými reliéfy, Bahuon, Royal Enclosure a Phimeanakas, pokračování do tajemného chrámu Bayon, jednoho z nejznámějších s úžasnými gale­riemi nádherně zachovalých reliéfů, Prasat Kravan, Banteya Kdei, Ta Phrohm, Ta Keo, Thommanom, Chau Say Tevoda. Nocleh v Siam Reap.

15. den: Snídaně, transfer na letiště a odlet do Bangkoku. Transfer do hotelu, ubytování. Dle časových možností návštěva města.

16. den: Snídaně, transfer na letiště a odlet do Prahy.

17. den: Přílet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000