crosssearch

Okruh za krásami Orinoka od Stolových hor až k Atlantiku

Poznávací zájezdy, Venezuela

12, 13, 14 denní poznávací zájezd za krásou Venezuely Praha - Isla Margarita - Porlamar Puerto Ordaz Boca de Uracoa - Delta řeky Orinoko Národní park Canaima.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

12, 13, 14 denní poznávací zájezd za krásou Venezuely Praha - Isla Margarita - Porlamar Puerto Ordaz Boca de Uracoa - Delta řeky Orinoko Národní park Canaima.

Program zájezdu

Den 1. Praha - Isla Margarita Odlet z Prahy na Isla Margaritu charterovým letem Travel Sevice. Přivítání na letišti v Porlamaru. Transfer do hotelu na úrovni ***. Ubytování se snídaní. Po zbytek dne volno.

Den 2. Isla Margarita - Puerto Ordaz - Boca de Uracoa - řeka Orinoko Brzký ranní transfer z hotelu na letiště do Porlamaru (snídaně formou balíčku na cestu); odlet do Puerto Ordaz (asi hodinový let); dále přibližně dvouhodinový přejezd autobusem do Boca Uracoa; které bude výchozím místem pro naši cestu deltou řeky Orinoko. Na domorodé loďce se vydáme spletí řečišť; poplujeme místy s bujnou tropickou vegetací; která jsou domovem nepřeberného množství flory a fauny. Na březích řeky sídlí ve vesničkách na kůlech domorodí indiáni kmene Warao; kteří se živí rybolovem; sběrem a pěstováním místních plodin. Jejich způsob života je neměnný po celá staletí. Po prvním nezapomenutelném dni v Deltě se ubytujeme v turistickém Campu. Během dne je oběd a v Campu večeře.

Den 3. Delta řeky Orinoko - Boca de Uracoa - Národní park Canaima Po snídani se vydáme až k Atlantiku; poplujeme oblastí indiánského kmene Guenamorena. Zkušený indiánský průvodce nás bude provázet při naší procházce džunglí; budeme mít možnost pokusit se ulovit si i vlastní piraňu. Po delší plavbě spletí ramen a říček v deltě Orinoka dorazíme k pobřeží Atlantiku; do místní Lodge; kde bude připraven oběd a budeme mít možnost strávit chvíle odpočinku na břehu oceánu. Po té se vydáme spletí řečišť na zpáteční cestu do oblasti Delty Orinoka; přičemž si vychutnáme pravou atmosféru panenské přírody neprostupné džungle po obou březích řeky. Po návratu do Campu v Deltě večeře a nocleh.

Den 4. Národní park Canaima - Isla Margarita Po snídani v Campu se vrátíme do Boca de Uracoa a poté na letiště Puerto Ordaz; odkud poletíme přibližně hodinu do oblasti Národního parku Canaima na úpatí Stolových hor. Tropická bujná vegetace parku společně s majestátními mohutnými stolovými horami; zvanými tepuis; umocňuje zážitky z tohoto krásného místa. Izolovanost oblasti je taková; že na některá místa na rozhraní Venezuely a Brazílie dosud nevstoupila lidská noha. Na území parku žijí v malých komunitách indiáni kmene Pemon; kteří se dokonale vyznají ve spleti místních toků. Po obědě v Campu se vydáme Lagunou od oblasti vodopádů Hacha; Golodrina a Ucaima. Na druhé straně Laguny budeme mít možnost projít se džunglí k dalším vodopádům Frog a Little Frog dále budeme moci obdivovat majestátnost vodopádů Toad. Den plný nezapomenutelných zážitků z národního parku bude při zpáteční cestě završen přeletem nad nejvyšším vodopádem světa Salto Angel (pouze v případě příznivých klimatických podmínek). Po příjezdu do Puerto Ordaz návrat na Isla Margaritu do Porlamaru; transfer do vybraného pobytového hotelu.

Den 5.-10./11./12. Isla Margarita Dny volna a odpočinku ve vybraném hotelu na Isla Margaritě. Po dnech strávených cestováním uvítáte možnost odpočinku na místních plážích. Volno lze také využít k nákupům suvenýrů nebo oblečení či spotřebního zboží - na ostrově má bezcelního statutu. K dispozici je také nabídka fakultativních výletů.

Den 11./12./13. Isla Margarita - Praha Ukončení pobytu; transfer na letiště; odlet z Porlamaru do Prahy charterovým letem Travel Service.

Den 12./13./14. 6. Praha Přílet do Prahy. Změna programu vyhrazena.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000