crosssearch

Okruh Tropická Příroda Venezuely Dunes

Poznávací zájezdy, Venezuela

Popis zájezdu: Den 1. Praha - Isla Margareta Odlet z Prahy na Isla Margaritu charterovým letem ČSA. Přivítání na letišti v Porlamaru. Transfer do hotelu na Isla Margaritě na úrovni ***. Po zbytek dne volno. Den 2. Isla Margarita - Chacopata - Carupano / Cyrile Brzy ráno...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis zájezdu

Den 1. Praha - Isla Margareta
Odlet z Prahy na Isla Margaritu charterovým letem ČSA. Přivítání na letišti v Porlamaru. Transfer do hotelu na Isla Margaritě na úrovni ***. Po zbytek dne volno.

Den 2. Isla Margarita - Chacopata - Carupano / Cyrile
Brzy ráno transfer do přístavu El Faro a přeplutí na pevninu do městečka Chacopata (plavba cca 1 a 1/2 hodiny). Odtud pokračování podél písečného pobřeží poloostrova Araya; při zastávce na cestě snídaně. Po opuštění pobřeží zamíříme do městečka Carupano; které leží v oblasti poloostrova Caripe; u jehož břehu přistál během své třetí objevitelské plavby Kryštof Kolumbus. Poloostrov; ze západu uzavírající deltu Orinoka; je mimořádně zajímavý kontrastem rozdílných přírodních oblastí tropického pralesa; písečných pláží; savany a hor. Cesta pokračuje na zátopové savany Aguasana s vývěry termální vody na jihu poloostrova Paria; kde se zabývají chovem vodních buvolů. Zde bude připraven oběd. Den odpoledne zakončíme na romantické pláži; obklopené palmami. Večeře a nocleh u moře v místních rodinných hotelech Playa de Uva; Caribana nebo La Colina.

Den 3. Caripe - Guacharo
Po snídani na nedalekém hospodářství Hacienda Bucare uvidíte pěstování kulturních plodin; z nichž nejvýznamnější jsou kakaové plantáže. Seznámíte se s pěstováním a zpracováním kakaových bobů až po výsledný produkt; kterým je vysoce kvalitní čokoláda. Pokračování cesty do města Caripe; právem přezdívaného Zahrady východu vzhledem k poloze na vyvýšeném místě u jižního okraje hor Paria mezi ovocnými zahradami a kávovými plantážemi. Přímo ve svazích nad městem začínají deštné pralesy; skryté v nízkých těžkých mracích.Seznámíme se s pěstováním tropického ovoce a kávy v těchto místech. Po obědě návštěva v jeskyni Guacharo; která je největší ve Venezuele (10.200 metru délky) a je domovem endemického druhu nočních ptáků guacharo; způsobem života podobných netopýrům. Večeře a nocleh v soukromém venkovském hotelu Pueblo Pequeno Lodge.

Den 4. Llanos - Delta řeky Orinoko
Po snídani sjezd z výšin hor Caripe do nekonečných nížin Llanos v deltě veletoku Orinoko. Vodami bohatá řeka vytváří ve své mohutné deltě jeden z nejrozsáhlejších a relativně civilizací nedotčených ekosystémů současného světa. Záplavové nížiny Llanos jsou domovem nepřeberného množství rostlinných a živočišných druhů. V savanách a neprostupné džungli žijí různé druhy papoušků včetně jedinečných a vzácných druhů jako jsou barevní velcí ara; nepřeberné množství dalších druhů ptáků; různé druhy opic; krokodýli; želvy; říční delfíni; dravé pirani a řada obojživelných zvířat jako jsou tapíři; kapybary a mnoho dalších. Při plavbě po budeme mít příležitost seznámit se se způsobem života místních indiánů Warao; jejichž vesnici na kůlech na okraji vodního toku cestou navštívíme. Kromě lovu; pěstování kulturních plodin a sběru tradičních rostlin je dnes součástí jejich obživy i prodej rukodělných suvenýrů turistům. Zdejší suvenýr se může stát jedinečnou a neopakovatelnou vzpomínkou na návštěvu těchto odlehlých míst. Další pokračování cesty od spleti ramen a přítoků Orinoka až k sídlu farmy Rancho San Andrés. Oběd; večeře a nocleh na farmě.

Den 5. Delta řeky Orinoko - Puerto Ordaz - Ciudad Bolívar
Po snídani přejezd do městečka Puerto Ordaz; odkud se nabízí fakultativní možnost plavby po Orinoku až k soutoku tohoto veletoku s řekou Caroní. Cestou do metropole středního toku Orinoka - Ciudad Bolívar - zastávka na oběd. Po příjezdu do Ciudad Bolívar budete mít příložitost vidět novou monumentální stavbu mostu Angostura Bridge přes Orinoko. Most je nejdelší ve Venezuele. Centrum města si do značné míry zachovalo svůj koloniální ráz a půvab. Město je přirozeným centrem celé oblasti; specializované na zemědělskou a živočišnou výrobu i na těžební průmysl u hranic sse sousední Guayanou. Večeře a necleh v některém z hotelů ve městě.

Den 6. Ciudad Bolívar - Puerto la Cruz - Isla Margareta
Po snídani odjezd autobusem ze Ciudad Bolívar do Puerto la Cruz. Po cestě zastávka na oběd. Doprava lodním trajektem z Puerto la Cruz na Isla Margaritu. Transfer z přístavu do hotelu ke strávení zbylého pobytu. Fakultativně lze v tento den ze Ciudad Bolívar navštívit malým letadlem jednu z geologicky nejstarších částí naší planety - přírodní rezervaci Canaima - která se nachází u jižní hranice Venezuely s Brazílií. Tato rozsáhlá oblast savan je protkána početnými vodními toky; které na své cestě vytvářejí pozoruhodné laguny a vodopády; někdy přepadávající i přes hrany zdejších mohutných stolových hor - tepuis. Letadlo přelétá i přes nejvyšší vodopád světa; tzv. Andělský (v závislosti na počasí a povětrnostních podmínkách); a během dne učiní zastávku u laguny s vodopády El Sapo. V laguně se můžete vykoupat a/nebo se projet na indiánském plavidle curiara. Po obědě (v ceně fakultativního výletu) pokračuje let přímo zpět na Isla Margaritu. Po pžíletu následuje transfer do vybraného hotelu ke strávení zbylého pobytu.

Den 7.-11./14. Isla Margareta
Dny volna a odpočinku v vybraném hotelu na Isla Margaritě. Po náročných dnech strávených cestováním jistě uvítáte možnost odpočinout si na místních plážích. Volno lze také využít k nákupům suvenýrů nebo cenově výhodným nákupům oblečení a spotřebního zboží s využitím bezcelního statutu ostrova. K dispozici zvídavým je možnost zúčastnit se fakultativních výletů.

Den 12./15. Isla Margarita - Praha
Ukončení pobytů; transfer na letiště k odletů do Prahy. Odlet z letiště v Porlamaru do Prahy charterovým letem ČSA.

Den 13./16. Praha
Přílet do Prahy.

Změna programu vyhrazena. Termíny a ceny poznávacího zájezdu jsou uvedeny v ceníku. Zájezd je vypisován na 13 nebo 16 dní.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000