crosssearch

Okruh přírodou Venezuely

Poznávací zájezdy, Venezuela

13. nebo 14. denní poznávací zájezd za krásou Venezuely s pobytem u moře na Isla Margaritě nebo na Isla Coche. Chacopata NP Guácharos delta Orinoka Puerto Ordaz Gran Sabana Kamoirán Santa Elena de Uarién NP Canaima .

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis zájezdu

13. nebo 14. denní poznávací zájezd za krásou Venezuely s pobytem u moře na Isla Margaritě nebo na Isla Coche. Chacopata NP Guácharos delta Orinoka Puerto Ordaz Gran Sabana Kamoirán Santa Elena de Uarién NP Canaima

Program

Den 1. Praha - Isla Margarita Odlet z Prahy na Isla Margaritu charterovým letem. Přivítání na letišti v Porlamaru. Transfer do hotelu. Ubytování a večeře.

Den 2. Isla Margarita - Chacopata - národní park Guácharos - delta řeky Oriniko Po snídani transfer z hotelu do přístavu El Faro v Porlamaru; plavba na venezuelskou pevninu do Chocapata. Odsud přejezd autobusem do Caripe del Guácharo; nazývaného také ,,zahrada Východu"; které leží v horách na jihu oblasti Paria. Během cesty do hor můžete pozorovat změnu okolní krajiny. Oběd (fakultativně). Po obědě návštěva národního parku Guácharos; kde se nachází nejdelší jeskyně Venezuely Cueva del Guácharo; pověstná nočními ptáky lelky jeskynními (gvačary). V parku je také pěkný vodopád Salto La Paila. Po návštěvě parku sjedeme z hor a budeme pokračovat přes východní pláně Venezuely do delty řeky Orinoko. Ubytování a večeře na ranči San Andrés nebo v turistickém kempu.

Den 3. Delta řeky Orinoko - Puerto Ordaz Snídaně. Po snídani možnost projet se po ranči na koních. Poté bude cesta pokračovat do delty řeky Orinoko. Delta je tvořena rozsáhlými záplavovými planinami; pokrytými hustou tropickou vegetací; která je domovem různorodých zástupců živočišné říše. Plavba na loďce po jednom z kanálů a návštěva indiánů kmene Warao; kde si budete moci zakoupit ručně vyráběné suvenýry. Indiáni žijí ve vesničkách postavených na kůlech a již po celá staletí se živí lovem; rybolovem; sběrem a pěstováním místních plodin. Během dne oběd (fakultativně). Poté přejezd do města Puerto Ordaz ležícího na soutoku řek Caroní a Orinoko. Ubytování a večeře v hotelu.

Den 4. Puerto Ordaz - Gran Sabana - Kamoirán Po snídani odjezd směrem do Gran Sabany; travnaté náhorní plošiny svažující se z nadmořské výšky 1 300 m na severu až na 800 m v Santa Elena de Uairén; jejímuž obzoru vévédí stolové hory zvané tepui. 25 z nich bylo prohlášeno za přírodní památku a vznikl zde národní park. Během cesty projedeme městy jako San Felix (staré dělnické město na pravém břehu řeky Caroní založené roku 1576); Upata; Guasipati; El Callao; Tumeremo; El Dorado a Las Claritas (město s největším zlatým dolem v Jižní Americe) a zastavíme na několika zajímavých místech (např. most přes řeku Cuyuni; kde začíná nultý kilometr pro vzdálenosti měřené na silnici; která prochází Gran Sabanou). V typické místní restauraci bude zastávka na oběd (fakultativně). Večer příjezd do turistického kempu; ubytování a večeře.

Den 5. Gran Sabana - Santa Elena de Uairén Brzy ráno po snídani odjezd a přejezd Gran Sabany až do Santa Elena de Uairén; pohraničního města ležícího 15 km od Brazílie. Cestou zastávky u nejzajímavějších vodopádů - Kawi; Kama; Pacheco; Yuruaní a Jaspe s možností krátké procházky po okolí a koupání. Oběd v typické místní restauraci (fakultativně). Odpoledne zastávka v La Linea; městečku ležícím na hranici Venezuely a Brazílie; kde si můžete zakoupit typické místní suvenýry ruční výroby. Ubytování a večeře v hotelu nebo v turistickém kempu v Santa Elena de Uairén.

Den 6. Santa Elena de Uairén - (národní park Canaima) - Puerto Ordaz Brzy ráno po snídani možnost účasti na fakultativním výletu do národního parku Canaima; geologicky nejstarší oblasti světa; kde z bujné tropické vegetace vyčnívají až třítisícimetrové srázy mohutných tepui. Odjezd na letiště Luepa a přelet do Canaimy. Canaima leží v ohybu řeky Carrao; která se přes vodopády Hacha a El Sapo rozlévá do pěkné laguny; a je hlavním výchozím místem pro výpravy k vodopádu Salto Angel; ať už letadlem nebo po řece. Před přistáním; v závislosti na počasí; průlet Ďáblovým kaňonem a přelet nad vodopádem Salto Angel; nejvyšším vodopádem na světě; který padá z výšky 979 metrů. Po příletu následuje plavba po laguně k vodopádům a průchod vodopádem Hacha nebo El Sapo (v závislosti na stavu vody). Oběd v kempu v Canaimě. Odpoledne přelet z Canaimy do Puerto Ordaz. Ubytování a večeře v hotelu v Puerto Ordaz. Účastníci poznávacího okruhu; kteří nepoletí na fakultativní výlet do Canaimy; pojedou autobusem ze Santa Elena de Uairén do Puerto Ordaz. Během cesty zastávka na oběd (fakultativně).

Den 7. Puerto Ordaz - Isla Margarita Snídaně. Odjezd autobusem z Puerto Ordaz do přístavu v Puerto la Cruz nebo v Cumana. Během cesty zastávka na oběd (fakultativně). Odpoledne nalodění a plavba zpět na Isla Margaritu. Transfer do vybraného pobytového hotelu a ubytování.

Den 8. - 11./12. Isla Margarita Dny volna a odpočinku ve vybraném hotelu na Isla Margaritě. Po náročných dnech strávených cestováním jistě uvítáte možnost odpočinout si na místních plážích. Volno lze také využít k nákupům suvenýrů nebo cenově výhodným nákupům oblečení a spotřebního zboží s využitím bezcelního statutu ostrova. K dispozici je také možnost zúčastnit se fakultativních výletů.

Den 12./13. Isla Margarita - Praha Ukončení pobytu; transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

Den 13./14. Praha Přílet do Prahy.

Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu jsou 8 osob.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000