crosssearch
myway.cz
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Velký okruh Skotskem s návštěvou ostrova Skye

Poznávací zájezdy, Velká Británie

Skotsko je pro mnoho lidí pořád ještě zemí, o níž kolují vtipy - jejich hlavními tématy jsou údajná lakota tamních obyvatel a muži v sukních. Dalšími oblíbenými náměty jsou dudy a whisky. A vy máte jedinečnou možnost během 12-denního zájezdu do Skotska a na ostrov Skye...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Skotsko je pro mnoho lidí pořád ještě zemí, o níž kolují vtipy - jejich hlavními tématy jsou údajná lakota tamních obyvatel a muži v sukních. Dalšími oblíbenými náměty jsou dudy a whisky. A vy máte jedinečnou možnost během 12-denního zájezdu do Skotska a na ostrov Skye přesvědčit se, že všechno je úplně jinak ...!

Program zájezdu:

1.den (čt): V ranních hodinách odjezd z Prahy přes Německo, noční přejezd kanálu La Manche.

2.den (pá): Ráno příjezd do YORKU - pěší prohlídka města s největší gotickou katedrálou v zemi, unikátní historické centrum, zbytky hradu a městských bran. V podvečer ubytování v hotelu, nocleh.

3.den (so): Ráno odjezd do DURHAMU - prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst Anglie, návštěva monumentální katedrály (raně gotické umění Anglie). V poledne pokračování v cestě směrem k hranicím Skotska - zastávka u HADRIÁNOVA VALU, pocházejícího z doby římského osídlení. V podvečer příjezd na místo ubytování ve Skotsku, nocleh.

4.den (ne): Ráno odjezd na celodenní výlet krajinou nádherných hor a jezer the TROSSACHS po trase: královský STIRLING se sídlem Stewartovců, CALLANDER a poté již královna skotských jezer LOCH LOMOND s malebnou vesničkou LUSS (zastávka). Přes KILLIN s peřejemi Falls of Dochart se vracíme na nocleh.

5.den (po): Ráno odjezd na celodenní výlet k jezeru LOCH NESS po trase: INVERNESS - procházka centrem města k hradu, DRUMNADROCHIT - možnost návštěvy zajímavé expozice "Loch Ness Centre" , krátká zastávka u zříceniny hradu URQUHART, FORT AUGUSTUS - městečko na jezeře Loch Ness, kde začíná Kaledonský kanál , SPEAN BRIDGE s pohledem na vrcholky nejvyšší hory Skotska Ben Nevis.Průjezd pohořím Grampian a přes vřesoviště RANNOCH MOOR a fascinujícím údolím GLEN COE s krásnými přírodními scenériemi. Nocleh.

6.den (út): Dopoledne odjezd do PITLOCHRY, prohlídka palírny whisky, spojená s ochutnávkou. Navštívíme velkou vodní elektrárnu v Pitlochry, kde budeme pozorovat systém, kterým lososi "táhnou" do přehrady. Odpoledne nás čeká PERTH a prohlídka půvabného paláce SCONE PALACE a parku z 12. stol., místa korunovace králů. Nocleh.

7.den (st): Ráno odjezd přes PERTH, DUNDEE a záliv řeky Tay do kraje FIFE, kde navštívíme "mekku" golfu, půvabné ST. ANDREWS - prohlídka katedrály, hradu, možnost návštěvy muzea golfu ... Odpoledne zastávka v DUNKELDU, kde si prohlédneme katedrálu, považovanou za nejstarší v zemi a střed půvabného městečka. Na závěr dne krátce zastavíme v PASS OF KILLINCRANKE (dějiště bitvy z období skotského povstání proti anglické nadvládě r. 1689). Nocleh.

8.den (čt): Brzy ráno odjezd na celodenní výlet na ostrov mýtů a legend, ostrov SKYE. Navštívíme tato místa: vesnici DUNVEGAN s hradem, známým jako nejstarší rodové sídlo klanu Mac Leod. Možnost prohlídky hradu a přilehlých zahrad, v případě příznivého počasí též možnost projížďky na lodičkách ke kolonii volně žijících tuleňů. V podvečer odjezd z ostrova po novém mostě do KYLE OF LOCHALSH s krátkou zastávkou u nejvíce fotografovaného hradu Skotska - EILEEN DONAN CASTLE. Nocleh.

9.den (pá): Dopoledne výlet k BLAIR CASTLE, nejnavštěvovanějšímu hradu Skotska, velkolepému sídlu vévody z Athollu. Odpoledne možnost pěšího výletu do překrásného okolí s kouzelnou scenérií hor, lesů TAY FOREST PARKU a jezera LOCH TUMMEL. Nocleh.

10.den (so): Návštěva ROSSLYNSKÉ KAPLE - poutního místa hledačů záhad spojených se svatým grálem (dnes proslavná románem Šifra mistra Leonarda). EDINBURGH, jedno z nejkrásněji položených měst světa - pěší prohlídka. Hrad s expozicí korunovačních klenotů skotských králů, reprezentativní třída Princess Street, procházka ulicí zvanou "Královská míle", palác Holyrood - oficiální královská rezidence. Večer odjezd z Edinburghu a pokračování v nočním přejezdu do LONDÝNA.

11.den (ne): Ráno příjezd do LONDÝNA, celodenní pobyt v metropoli, možnost navštívit mnohá atraktivní místa, jakými jsou budovy Parlamentu s legendárním Big Benem, Westminsterské opatství, Hyde Park s proslulým řečnickým koutkem, centrum City s katedrálou sv. Pavla, Tower ... Odpoledne volný program. Večerní přejezd kanálu La Manche.

12.den (po): V podvečer návrat do ČR.

Ubytování: v lux. karavanu ve Skotsku (2lůžkové ložnice) s možností samostatného vaření

Cena zahrnuje:

* pojištění léčebných výloh a storna
* dopravu autobusem
* přejezd La Manche
* poplatek za přejezd na ostrov Skye
* průvodce
* 1x nocleh v hotelu
* 7x nocleh v lux. karavanu (karavan obsahuje 3 dvoulůžkové ložnice)
* exkurze do palírny

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000