crosssearch

Velký okruh Skotskem - letecky

Poznávací zájezdy, Velká Británie

Během putování Skotskem budete mít možnost poznat zemi a její nejznámější symboly – sukně z vlněné kostkované látky zvané tartan, hudební nástroj dudy a skotské vrchoviny „highlands“. A nezapomeňme na živou vodu na šest písmen – whisky, s jejíž výrobní...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Během putování Skotskem budete mít možnost poznat zemi a její nejznámější symboly – sukně z vlněné kostkované látky zvané tartan, hudební nástroj dudy a skotské vrchoviny „highlands“. A nezapomeňme na živou vodu na šest písmen – whisky, s jejíž výrobní procedurou se seznámíte v pravé palírně. Čekají vás nezapomenutelné zážitky a možná i příšera Nessie v jezeře Loch Ness, kdo ví?

Program zájezdu:

1.den (po): Přílet. Transfer na ubytování do oblasti Edinburghu.

2.den (út): Výlet krajinou nádherných hor a jezer TROSSACHS po trase: královský STIRLING se sídlem Stewartovců a malebné jezero LOCH KATRINE s překrásným okolím. A poté již největší skotské jezero LOCH LOMOND, zastávka ve vesničce LUSS.

3.den (st): Okruh po skotské vrchovině. Průjezd pohořím Grampiany, přes vřesoviště RANNOCH MOOR a fascinujícím údolím GLEN COE s krásnými přírodními scenériemi, procházka hlubokým, divokým údolím, ve svahu typická vřesoviště. Turistické středisko FORT WILLIAM ležící na břehu mořského zálivu, který se hluboce zařezává do skotské pevniny. SPEAN BRIDGE - vyhlídka na nejvyšší vrchol Skotska BEN NEVIS. FORT AUGUSTUS - městečko na jezeře Loch Ness u Kaledonského kanálu, zdymadla Neptunovy schody. Zastávka nad ruinami hradu URQUHART, ze kterého je nádherný rozhled na jezero LOCH NESS.

4.den (čt): Návštěva GLAMIS CASTLE s mnoha věžemi a věžičkami, který patří k nejkrásnějším skotským zámkům a slouží jako královské sídlo. Dále prohlídka půvabného paláce SCONE PALACE a parku z 12. století, místa korunovace králů. Zastávka v královském městě PERTH, prohlídka palírny whisky spojená s ochutnávkou.

5.den (pá): Návštěva Rosslynské kaple - poutního místa hledačů záhad spojených se svatým grálem. Dále prohlídka metropole EDINBURGHU, jednoho z nejkrásněji položených měst světa. Hrad s expozicí korunovačních klenotů skotských králů, reprezentativní třída Princess Street, procházka ulicí zvanou "Královská míle", palác Holywood - oficiální královská rezidence. Návštěva ST. ANDREWS - půvabné "mekky" golfu, prohlídka katedrály, hradu, možnost návštěvy muzea golfu.

6.den (so): Okruh jižním Skotskem: JEDBURGH - téměř dva tisíce let staré římské město, vstupní brána do Skotska, s architektonicky působivou zříceninou opatství JEDBURG ABBEY. Dále DRYBURGH ABBEY uprostřed lesů - jeden z nejzachovalejších klášterů Skotska s pěknou klášterní chodbou. Město MELROSE se zříceninou slavného kláštera MELROSE ABBEY, na kterém bylo pochováno srdce Roberta Bruce, a nedaleký ABBOTSFOR HOUSE, dům, kde trávil poslední léta života Walter Scott a přeměnil ho na zámeček.

7.den (ne): Odlet do Prahy.

Ubytování: Hotel Formule 1

Cena zahrnuje:

* pojištění léčebných výloh a storna
* leteckou přepravu
* dopravu autobusem po Skotsku
* průvodce
* 6x nocleh

Cena nezahrnuje: letištní taxy (příplatek: 2900 Kč)

Fakultativně: 6x snídaně (příplatek: 720 Kč)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000