crosssearch

Velká cesta Anglií, Skotskem a Irskem

Poznávací zájezdy, Velká Británie

Velká cesta Anglií, Skotskem a Irskem

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

1.den

odjezd časně ráno. Tranzit přes SRN, Belgii a Francii do Calais. Nocleh.

2.den

snídaně. Trajekt do anglického Doveru a přejezd do Londýna. Okružní jízda a procházka nejvýznamnějšími památkami metropole Velké Británie. Nocleh.

3.den

snídaně. Cestou do Yorku zastávka v Cambridgi. Odpoledne prohlídka historického centra metropole severní Anglie Yorku se středověkými hradbami a velechrámem. Nocleh.

4.den

snídaně. Cestou do Skotska zastávka ve starobylém Durhamu, jemuž vévodí katedrála a hrad u Hadriánova valu. Cestou do Edinburghu zastávka v Jedburghu se zříceninami středověkého opatství. Nocleh (2 noci).

5.den

snídaně. Celodenní prohlídka metropole Skotska Edinburghu – Edinburgh Castle, palác Holyrood, Královská míle, katedrála St. Giles, Princess Street, Nelsonův památník, Národní galerie. Nocleh.

6.den

snídaně. Po zastávce v národním památníku v Bannockburnu a prohlídce hradu ve Stirlingu zamíří trasa do Skotské vysočiny. Odpoledne po návštěvě nejvýše položené palírny v Pitlochry a zastávce u nejnavštěvovanějšího hradu Skotska Blair Castle přejezd divokým pohořím Grampian Mountains do oblasti Avimore. Nocleh.

7.den

snídaně. Návštěva tradičního rodového sídla Cawdor a místa poslední bitvy na Britských ostrovech u Cullodenu. Přejezd k pověstmi opředenému jezeru Loch Ness se zříceninami Urquhart Castle a dále údolím Great Glen na Spean Bridge s kulisou nejvyšší hory Británie Ben Nevis do oblasti Fort William. Nocleh.

8.den

snídaně. Výjezd nejkrásnějším údolím Skotska Glen Coe na tajuplné vřesoviště Rannoch Muir. Okouzlující jezero Loch Lomond s pohádkovou vesničkou Luss, romantický kraj Rob Roye – The Trossachs s královnou skotských jezer Loch Katrin vyplní cestu do oblasti Glasgow. Nocleh.

9.den

snídaně. Okružní jízda nejzajímavějšími místy Glasgow a prohlídka katedrály St. Mungo. Odjezd do Stranraeru a odpolední trajekt do Belfastu. Před ubytováním krátká okružní jízda nejzajímavějšími místy Belfastu s impozantními budovami radnice, Grand Opera House a katedrálou sv. Anny. Nocleh.

10.den

snídaně. V cestě za poznáním bohatých přírodních krás hrabství Antrim nebude chybět provazový most Carrick-a-rede na pobřeží Causeway (zavěšený 25 m nad mořskou hladinou), věhlasný Obrův chodník se zvláštními skalními útvary a kouzelné scenerie členitého pobřeží. V podvečer prohlídka města Londonderry (též Derry podle kláštera ze 6. st.) s katedrálou sv. Kolumby. Nocleh.

11.den


snídaně. Přejezd do Clonmacnoise. Po prohlídce místa odpočinku irských králů a nejznámějšího kláštera Irska ze 6. st. odjezd do bývalého královského města a dnes centra západního Irska Galway s moderní katedrálou. Nocleh.

12.den


snídaně. Procházka po pověstných Mohérských útesech s nádhernými pohledy na oceán, jeden z nejdochovalejších středověkých hradů Irska Bunratty a prohlídka Rock of Cashel s románským kostelem, zříceninou obří středověké katedrály a hradu vyplní program dne stráveného putováním romantickou irskou krajinou a památkami na bohatou historii cestou do Dublinu. Nocleh.

13.den

snídaně. Okružní jízda nejzajímavějšími místy Dublinu – Trinity College, Dublin Castle, St. Patrick’s Cathedral, čtvrť Temple Bar a volný program. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.

LETECKÁ VARIANTA ZÁJEZDU

1.den

odlet z Prahy do Londýna. Transfer do hotelu. Nocleh.

2.den

snídaně. Okružní jízda a procházka nejzajímavějšími místy v centru Londýna. Nocleh.

3.–13.den

shodný s programem 3.–13. den autokarové varianty zájezdu.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000