crosssearch

AMSTERDAM - HADRIANŮV VAL - JEDBUGH - EDINBURGH - BLAIR CASTLE - FORT GEORGE - LOCH NESS - OSTROV SKYE - FORT WILLIAM - GLENCOE - LOCH LOMOND - STIRLING - YORK - CAMBRIDGE - LONDÝN

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

AMSTERDAM - HADRIANŮV VAL - JEDBUGH - EDINBURGH - BLAIR CASTLE - FORT GEORGE - LOCH NESS - OSTROV SKYE - FORT WILLIAM - GLENCOE - LOCH LOMOND - STIRLING - YORK - CAMBRIDGE - LONDÝN

1. den:

V podvečerních hodinách odjezd z Brna (nástupní místa: Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Ostrava 400 Kč, Frýdek-Místek 400 Kč, Nový Jičín 400 Kč, Hranice na Moravě 400 Kč, Lipník nad Bečvou 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Plzeň 0 Kč, Praha 0 Kč, Jihlava-Pávov 0 Kč, Velké Meziříčí - dálnice 0 Kč, Velká Bíteš - dálnice 0 Kč). Noční přejezd přes Německo.

2. den:

Dopoledne prohlídka Amsterdamu. Dle časových možností projížďka lodí po kanálech. Odpoledne se v přístavu Ijmuiden nalodíme na noční trajekt do Anglie. Nocleh ve čtyřlůžkových kajutách.

3. den:

Ráno příjezd do Newcastle v severní Anglii. Cestou na sever římský Hadriánův val s jeho obrannými pevnostmi a středověké opatství Jedburgh Abbey. Dále Melrose Abbey, jedno z nejkrásnějších a nejbohatších skotských opatství, kde je uloženo srdce skotského krále Roberta I. Poté si prohlédneme Abbotsford house, kde dožíval sir Walter Scott a bitevní pole Bannockburn u hradu ve Stirlingu. Ubytování s večeří v rodinách.

4. den:

Ráno odjezd na prohlídku Edinburghu rozlehlý královský hrad střežící národní pýchu Skotů korunovační klenoty. Projdeme se po hlavní třídě Royal Mile s katedrálou sv. Jiljí a historickými budovami, na jejímž konci je ultramoderní stavba skotského parlamentu i sídlo královny Alžběty II. Hollyrood Palace. Pro zájemce můžeme podniknout krátkou procházku do blízkých vrcholů Salisbury Craigs, které ční nad přístavem Leith a z nichž je úchvatný výhled na město. Večer návrat na ubytování, večeře.

5. den:

Ráno odjezd do severního Skotska. Uvidíme zámek Blair Castle, sídlo vévodů z Atholu. Za nejkrásnější příklad evropské vojenské architektury je považována pevnost Fort George s krásným výhledem na záliv Moray Firth s možností pozorování delfínů. Dále k proslulému jezeru Loch Ness, na jehož západním břehu stojí trosky hradu Urquhart Castle. Shlédneme nádherný masiv Pěti sester v údolí Glen Shiel a romantickou tvrz Eilean Donan Castle se strhující polohou na jezeře Loch Duich. Večer příjezd na ubytování v hostelu.

6. den:

Absolvujeme okružní jízdu ostrovem Skye, který je největším ostrovem Vnitřních Hebrid. Čekají nás líbezné přírodní scenérie i povídání o historii. Prohlédneme si zahrady hradu Dunvegan Castle ve fjordové laguně, v níž dodnes žije přes 300 tuleňů. Dále navštívíme Museum of Island Life, překrásné útesy Kilt Rock, tvořené šestibokými čedičovými sloupy a vodopády Lealt falls. Zastávka v hlavním městě ostrova Portree. Večer návrat na ubytování.

7. den:

Ráno se přeplavíme trajektem z ostrova Skye na pevninu do přístavu Mallaig. Panoramatickou cestou údolím Glenfinnan budeme sledovat parní vlak Jacobite Railway (známý z filmů Harry Potter), přijedeme k soustavě osmi zdymadel Neptunes Staircase, představujícím nejpůsobivější úsek Kaledonského průplavu. Zastavíme se ve Fort William, odkud spatříme Ben Nevis, nejvyšší horu v Británii. Kolem Kinlochlevenských vodopádů přijedeme do Glencoe, místa s impozantní scenérií a bouřlivou minulostí. Příští zastávkou bude pitoreskní vesnička Luss, která patří k nejhezčím zdejším vesnicím. Je situována na jednom z nejmalebnějších míst na břehu největšího sladkovodního jezera v Británii Loch Lomond. Ubytování s večeří v rodinách ve Stirlingu.

8. den:

Taje výroby skotské whisky odhalíme v palírně Famous Grouse. Dále navštívíme městečko St. Andrews proslavené golfovými kluby a původní rybářské vesnice Crail či Anstruther, kde můžeme ochutnat rybí speciality. Návrat na ubytování, večeře.

9. den:

U města Falkirk si na vlastní kůži vyzkoušíme supermoderní technický unikát, lodní výtah the Falkirk wheel, který vyzvedává proplouvající lodě do výšky 35 m. Pokračujeme k zámku Drumlanrig, který je už 300 let sídlem vévodů z Buccleuch and Queensberry. Zámek nabízí nejen poutavý prohlídkový okruh, ale i rozsáhlou okolní viktoriánskou zahradu. Se Skotskem se rozloučíme v Gretna Green, kde se ročně uskuteční více než 4.000 skotských svateb. Večer ubytování v hotelu u Yorku.

10. den:

Dopoledne prohlídka středověkého centra města York, působícímu jako živoucí muzeum. Zcela unikátní je zdejší katedrála pyšnící se svou velikostí i největším počtem středověkých maleb na skle. Navštívíme unikátní muzeum Yorvik Viking Centre. Odtud přejezd do Cambridge, univerzitního města s 31 kolejemi z 15. stol. Večer odjezd na ubytování v hotelu v Londýně.

11. den:

Prohlídka Londýna Westminsterské opatství, Buckhinghamský palác, parlament, Big Ben, Trafalgar square. Prohlédneme si katedrálu sv. Pavla, dále Tower s korunovačními klenoty a nezapomeneme na Tower Bridge. Večer odjezd trajektem DoverCalais do Francie a přes Belgii a Německo do ČR.

12. den:

Večer příjezd do Brna a dalších odjezdových míst.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000