crosssearch

Edinburgh - Glasgow - Loch Ness - Coventry - York - Londýn

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:
Edinburgh - Glasgow - Loch Ness - Coventry - York - Londýn

1. den:
Odjezd v časných ranních hodinách, průjezd Německem a Belgií, s krátkými zdravotními zastávkami, nocleh v CALAIS, v hotelu typu Bonsai nebo F1.

2. den:
Ráno výjezd v 7.00 hod, trajekt do DOVERU, odtud cesta na sever - zastávka v Nottinghamu (socha Robina Hooda, hrad s parkem), dále prohlídka půvabného historického jádra města Yorku s jeho hradbami, katedrálou, pitoreskními uličkami a hrázděnými domy, nocleh v okolí DURHAMU nebo v Newcastlu.

3. den:
Zastávka u starobylé durhamské katedrály, umístěné uprostřed městského historického areálu s kapitulními budovami. Pokračování jízdy na sever, zastávka u Hadriánovy zdi - opevnění, které označovalo hranice mezi Římskou provincií a Skotskem, bylo dlouhé přes 100km a v několika úsecích se dochovalo i s římskými tábory kolem. Zastávka u hraničního kamene k vyfotografování skotského dudáka, který za příznivého počasí víta všechny návštěvníky země, pokračování do JEDBURGHU, MELROSE A DRYBOURGH ABBAY - nejstarší kláštery Skotska s malebnými zříceninami budov opatství, údolím řeky TWEED kolem starobylých skotských hradů do oblasti GLASGOW, kde nocleh.

4. den:
Po snídani celodenní výlet: dopoledne prohlídka hl.města Skotska, EDINBURGHU s jeho hradem, Horního města s jeho proslulou třídou "Královská míle", na jejímž jednom konci je Edinburgský hrad, na druhém královský palác Hollyroodhouse. Fakultativně návštěva Muzea pálení whisky s ochutnávkou, poté možnost návštěvy hradu. Odjezd na ubytování v tomtéž hotelu v okolí Glasgow, cestou krátká informativní prohlídka GLASGOW.

5. den:
Po snídani jízda na sever kolem jezer LOCH LOMOND, přes GLENCOE s vyhlídkou na nejvyšští horu Skotska BEN NEVIS, jejíž vršek je většinou v mracích, zastávka ve Fort Artur, prohlídka známých "Neptunových schodů" soustava zdymadel, umožňující vodní spojení východního a západního břehu Skotska, jízda kolem proslulého jezera LOCH NESS, kolem zřícenin hradu Urquhart, zastávka k vyfotografování "Lochnesské příšery" a možnost vstupu do muzea s dokumenty o příšeře a vědeckém bádání o její existenci. Ubytování v hotelu v severní části Skotska.

6. den:
Po snídani odjezd k zámku a parku BLAIR - ATOL, fakultativně možnost prohlídky, procházka pěstěným zámeckým parkem, jízda kolem rozsáhlých náhorních vřesovišť, příjezd po 2,5km dlouhém mostě přes Perthský záliv do St.Andrews, známého svými golfovými hřišti a významnou starobylou univerzitou, prohlídka starých církevních staveb na břehu zálivu, odjezd na nocleh v ST.ANDREV nebo FALKIRKU.

7. den:
Po snídani odjezd do historického města STIRLING, kolem Wallacova památníku (který je možno navštívit v případě dobré viditelnosti), fakultativně prohlídka hradu, který byl v poslední době renovován a patří k nejvýznamnějším a nejrozsáhlejším v zemi, nebo možnost procházky historickým jádrem města, v jehož okolí se odehrálo několik pro Skotsko rozhodujících bitev s Angličany. Poté odjezd do GRETNA GREEN, místa známých historických "skotských svadeb", kde možno za poplatek navštívit bývalou kovárnu nebo jen několik obchodů s typickými skotskými suvenýry. Poté opouštíme Skotsko a přejíždíme na jih, ubytování v okolí Leedsu nebo Manchestru.

8. den:
Po snídani odjezd do COVENTRY, prohlídka exteriérů staré i nové katedrály, historické uličky kolem katedrály, odjezd do LONDÝNA přes OXFORD, dle časových možností zastávka a prohlídka Oxfordu, ve večerních hodinách příjezd do Londýna, ubytování v hotelu.

9. den:
Po kontinentální snídani odjezd do středu města, tam 9 hodinová přestávka, dle volby buď individální volno, nebo společná pěší prohlídka pamětihodností, možnost prohlídky Národního Muzea nebo Národní Galerie - (obojí vstup zdarma), večer odjezd autokarem k průlivu La Manche, noční trajekt do Calais, jízda přes noc přes Belgii a Německo.

10. den:
Příjezd do Olomouce ve večerních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000