crosssearch

Skotská vysočina a stezka whisky

Poznávací zájezdy, Velká Británie

Putování po oblasti, která má drsnější, skalnatý charakter, rána a večery tu jsou mlhavé, venkovské domky se zmenšují a zabarvené doběla. Vše to doplňuje voda života – whisky, inspirace pro tanec, život a večery místních obyvatel.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Putování po oblasti, která má drsnější, skalnatý charakter, rána a večery tu jsou mlhavé, venkovské domky se zmenšují a zabarvené doběla. Vše to doplňuje voda života – whisky, inspirace pro tanec, život a večery místních obyvatel.

Popis okruhu

1.DEN – dolet do Edinburgu, vyzvednutí auta na letišti, odjezd do oblasti Perthshire, ubytování.

2.DEN – PERTH-PITLOCHRY – dopoledne prohlídka Perthu se vznešenými georgiánskými budovami na břehu řeky Tay a historickým palácem Scone, 3 km od města. Ten se proslavil tzv. Kamenem osudu, který sem přivezl první král sjednoceného Skotska v 9.st.a od té doby zde byli korunováni všichni skotští králové. Pokračování do Pitlochry, kde se nacházejí dvě výrobny whisky. Zastavení u jezera Faskally, kde je lososí přechod a je možno sledovat tah těchto ryb speciálními schůdky proti proudu. Jízda překrásnou cestou kolem Spittal of Glenshee, jednoho z nejvýše položených míst Skotska a lyžařského střediska, sjezd do Breamer, vesničce obklopené horami. Možnost prohlídky zámku Balmoral (otevřen květen-červenec), královniny rezidence. Dojezd do oblasti Aberdeen, ubytování na 2 noci.

3.DEN – ABERDEEN-ROYAL DEESIDE – dopoledne prohlídka města Aberdeen, města postaveného ze světlé žuly, kterému dominuje kostel St.Nicholas. Lákadly města jsou přístav s rybím trhem a námořním muzeem, galerie, nedaleká pláž a Old Aberdeen, kde byla v 15.st.založena universita a kde se nachází vzácná opevněná katedrála St.Machar´s z 15.st. Následně průjezd krásným údolím Royal Deeside (Aberdeen-Linn of Dee). Prohlídka středověkého opevněného hradu Crathes z 16.století se zachovalými stropními malbami, kolem kterého se rozprostírá obrovská zahrada.

4.DEN – INVERNESS – přejezd na sever, jízda Stezkou whisky, kde je možno navštívit jednu z mnoha palíren – Glenfiddich, McCallan, Grants, Cardhu a další. Každá je otevřena pro veřejnost s ukázkami své výroby a možnou ochutnávkou. Při dalším přejezdu možnost výběru z široké nabídky – hrady Brodie, Cawdor-proslavený díky Shakeasperovu Macbathovi, Ballindalloch. Návštěva Cullodenu, kde se r. 1746 odehrála slavná bitva. Možnost 8 km jízdy parním vlakem železnice Strathspey mezi Aviemore a Boat of Garden.

5.DEN - INVEREWE GARDENS - den, který vás zavede na západní pobřeží Skotska. Přejezd přes Ullapool, malebnou rybářskou vesnici, pokračování přes Correishalloch do oblasti zahrad Inverewe. Toto unikátní místo má proslulou sbírku rododendronů a obdivovat zde můžete i palmy. Závěr dne povede oblastí Torridon, kolem jezera Maree. Návrat do Inverness.

6.DEN – LOCH NESS-GLENCOE – cesta na jih k slavnému 37 km dlouhému jezeru Loch Ness – třeba budete mít štěstí a podaří se vám slavnou obytelku Nessie vyfotit. Přejezd do Fort William, města na břehu jezera Loch Linnhe, kde začíná čarovné údolí Glen Nevis, které se táhne k nejvyšší hoře Skotska Ben Nevis. Místo mnoha slavným filmů, jako Statečné srdce, Rob Roy a Harry Potter. Přejezd do Glencoe, místa začátku mnoha turistických a horolezeckých cest. Pokračování do Trossachs, zastávka v hradě Stirling, dojezd do oblasti Edinburgu, ubytování na 2 noci.

7.DEN – EDINBURG – celodenní prohlídka města, které je považováno za jedno z nejkrásnějších v Evropě, ale také města s nejkrásnější polohou. Z lákadel ve městě se nabízí Hrad s jedinečnou románskou kaplí Sv. Markéty a královským palácem z 15.st., kde jsou uloženy skotské korunovační klenoty, centrální Královská míle, silnice z 16.stol, která spojovala hrad a palác Holyroodhouse, oficiální rezidenci královské rodiny. Město má i neopakovatelnou atmosféru svých restaurací, barů, pouličních koncertů, takže prchat z něho po prohlídce pamětihodností by byla velká škoda.

8.DEN – transfer na letiště, vracení auta, odlet.

Cena zahrnuje

- leteckou přepravu Praha - Edinburgh - Praha, letištní taxy a další poplatky
- 7 nocí v hotelu 3*
- 7 x snídani
- informativní uvítací balíček

Poznámka

Pro zapůjčení auta je nutný mezinárodní řidičský průkaz, cestovní průkaz a kreditní karta na stejné jméno, jako je řidičský průkaz. Cena pronájmu auta: od 4 600 Kč/pobyt dle kategorie. Další odletové termíny na vyžádání.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000