crosssearch

Shetlandy s turistikou - ostrovy kde nekončí den

Poznávací zájezdy, Velká Británie

Obrázek není k dispozici

Shetlandy jsou souostrovím více než 100 ostrovů ležících severovýchodně od pobřeží Skotska. Od Muckle Flugga na severu po Fair Isle na jihu naměříte vzdálenost 150 km. Obydlených ostrovů je 13, většina obyvatel žije na Mainlandu. Během našeho zájezdu navštívíme nejméně 8...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (pá): Odlet z Prahy, navečer přílet na letiště Sumburgh na jihu Shetland, odjezd do místa ubytování, seznámení s místem.

2.den (so): Trajektem na ostrov MOUSA, kde se nachází 13 m vysoký Mousa Broch, který je viditelný z pevniny, nejméně 1000 let starý z doby Vikingů, v této podobě se nedochoval nikde jinde ve Skotsku. Procházka po ostrově s ptačí rezervací. Prohlídka hlavního města Shetland LERWICKU (8000 obyvatel), návštěva nového Shetland Museum, pozorování tulení kolonie, prohlídka sídliště Clickimin Broch, kdysi na malém ostrůvku na jezeře Clickimin s nejstarším osídlením z doby bronzové. Návrat do místa ubytování.

3.den (ne): Výlet autem po jižní části ostrova – pevniny MAINLAND. Pěšky po nádherném tombolu - písečné kose na ostrov ST. NINIAN ISLE. Pěší túra po pobřeží ostrova. Zastávka u ruin kaple svatého Niniana, kde byl nalezen poklad 28 stříbrných předmětů z 8.století se zdobením reflektujícím piktské a anglosaské vlivy (kopie v Shetland Museum). Návštěva Crofthouse Museum v SOUTH VOE, původní obydlí z poloviny 19. století bylo obýváno až do roku 1962. Procházka minulostí na JARLSHOFU. Na konci 19. století obrovská bouře a mořský příboj odkryly fascinující osídlení Jarlshof. Obydleno nepřetržitě od neolitických dob před více než 4000 lety až do 17. století. Návrat do místa ubytování.

4.den (po): Výlet autem na ostrov TRONDRA, zastávky na zajímavých místech, nádherné výhledy na West Mainland a malé ostrovy Hildasay, Papa a Oxna. Další most spojuje Trondru s ostrovem BURRA. Cesta po poloostrovech EAST BURRA a WEST BURRA. Opět uvidíme a vyfotografujeme shetlandské poníky. Stojící kámen, písečná pláž u rybářské vesničky HAMNAVOE, návrat do místa ubytování.

5.den (út): Autobusem a dvěma trajekty na sever, po vylodění nejprve napříč ostrovem YELL, na většině povrchu pokrytým rašelinou, po překonání Bluemull Sound a dalším vylodění pak opět autobusem přes ostrov UNST. U HAROLDSWICK uvidíme repliku vikingské lodi, kterou zde zanechala skupina skandinávských dobrodruhů. Túra nad krásnou pláží k nejsevernější farmě Británie ve SKAW a k nejsevernějšímu pobřeží s pozůstatky britského radarového systému z II. světové války. Na příkrých svazích hlubokého mořského zářezu do pevniny hnízdí kolonie racků. Ubytování.

6.den (st): Túra přes BURRAFIRTH do ptačí rezervace HERMANESS, která je s více než 100 tisíci hnízdících párů domovem jedné z největších ptačích kolonií v Británii. Pozorování tisíců hnízdících ptáků na členitém pobřeží: bělostných terejů, útočných chaluh, rybáků, alkounů a dalších druhů včetně kouzelných papuchalků (shetlandský výraz Tammy Norie), kteří postávají, batolí se, přeletují kolem hnízd (nor), vyhrabaných vodorovně do travnatého pobřeží. Výhled na Muckle Flugga s majákem a Outstack, nejsevernější ostrovy Británie. Odešleme pohlednice se speciálním razítkem z nejsevernější britské pošty v BALTASOUND. Návrat do místa ubytování.

7.den (čt): Autobusem a trajekty zpět na Mainland a dále na severozápad přes úzký Mavis Grind na přírodně zajímavý poloostrov NORTHMAVINE. Před tím zastávka v hospůdce ve VOE a přes BRAE se supermarketem a plaveckým bazénem. Túra divokou krajinou ostrova MUCKLE ROE. Ostrov je spojen s pevninou mostem s dopravní značkou Pozor, ondatry přes cestu! Erodovaná červená žulová skaliska vytváří bizarní scenérie. K nejkrásnějším patří Hams O´Muckle Roe na západě. Večer ubytování.

8.den (pá): Pěšky z HILLSWICK k větrné vyhlídce na osamělá mořská skaliska The Drongs. Túra jednou z nejkrásnějších shetlandských pobřežních scenérií ESHANESS. Vycházíme od majáku. Rozeklané útesy, drsné moře, divoký příboj. Koberce přímořské květeny. Broch of Houlland na malém ostrůvku na jezeře bez obvyklého výhledu na moře. Návrat do místa ubytování.

9.den (so): Odjezd na letiště Sumburgh, kolem poledne odlet do ČR, přílet do Prahy večer.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000