crosssearch

Okruh Grál - nejkrásnější místa jihozápadní Anglie

Poznávací zájezdy, Velká Británie

Londýn - Windsor - Stonehenge - Avebury - Salisbury - Dorchester - Weymouth - ostrov Portland - Exeter - Tintagel - Bodminská a Dartmoorská vřesoviště - Plymouth - St. Michel´s Mount - Penzance - Land´s End - St.Ives - Taunton - Bath - Oxford

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1. den: Odlet z Prahy v poledních hodinách, přílet do Londýna. Odjezd do hotelu, ubytování. V odpoledních hodinách možnost návštěvy Toweru, procházky romantickými doky Sv. Kateřiny, kde se dá i příjemně pojíst nebo lze přejít Temži po Tower Bridge a tam vyjet do věží mostu a podívat se do strojovny, která tento technický zázrak obsluhuje. Nocleh.

2. den: Po snídani odjezd k návštěvě zámku Windsor, letnímu sídlu královské rodiny, kde podle možností navštívíme část královských komnat, kapli i zajímavý park. Pokračujeme k návštěvě menhirů u Stonehenge a Avebury, vesnice obehnané kamennými sloupy. Dále navštívíme významné kultovní centrum a město katedrál – Salisbury. K ubytování pojedeme do okolí přímořských lázní Southampton. Nocleh.

3. den: Po snídani pojedeme do Dorchesteru, kde navštívíme Maiden Kastle - nejkrásnější prehistorickou pamětihodnost Anglie, která pamatuje dobu kamennou, ale proslulosti jí dodala až římská posádka a opevnění druhé legie. Pokračujeme do Weymouthu a na ostrov Portland (z materiálu jeho bílých skal je obklad budovy OSN či samotná stavba katedrály Sv.Pavla). Návštěva 450 let staré tudorovské pevnosti Portland Castle. Další naší zastávkou je Exeter – individuální návštěva mohutné katedrály jejíž průčelí zdobí sochy anglických vladařů. Odjezd k ubytování v okolí Exeteru. Nocleh.

4. den: Po snídani pojedeme malebnou krajinou k návštěvě hradu krále Artuše Tintagel. Na zpáteční cestě projedeme Bodminskými blaty a zastavíme se ve městečku Bodmin, kterému vévodí nádherná katedrála. Je největší v hrabství a u jejího vchodu je posvátný pramen. Dále navštívíme Buckland Abbey, bývalé cisterciácké opatství, které se stalo sídlem korzára Richarda Grenvileho a později další významné osobnosti Francise Drakea. Při návratu do místa ubytování pojedeme kolem Princetownu a Dartmoorské věznice (netřeba připomínat Psa Baskerwillského) krásnou krajinou Dartmoorských vřesovišť. Návrat do místa ubytování. Nocleh.

5. den: Po snídani navštívíme Plymouth, individuální prohlídka města se zajímavým rybářským přístavem, kterému dominuje mohutný maják. Podél Cornwalského pobřeží pokračujeme do St.Michel's Mount, kde stavbu kostela inspirovalo zjevení Archanděla Michaela v 5.století a jehož kaple je kopií slavné francouzské předlohy. Dále navštívíme romantické přístavní georgiánské městečko Penzance, odkud je již jen krátká cesta na nejzápadnější výběžek Anglie Land's End. Zde můžeme obdivovat nádherné scenerie rozeklaných útesů. Cestou zpět se zastavíme ve městečku St.Ives, které se díky turistice změnilo z významné rybářské základny v neméně prosperující turistické středisko na pobřeží. Návrat do místa ubytování. Nocleh.

6. den: Po snídani odjezd do Tauntonu možnost návštěvy zdejšího hradu z 12.století, kde je v nezničené části muzeum, kde se konal proces s Perkinem Warbeckem, který se roku 1490 prohlásil za Eduarda z Yorku, jednoho ze dvou zavražděných princů Eduarda IV. a kromě jiného je v expozicích známý obraz krvavého soudce Jeffreyse. Pokračujeme do Bath, lázeňského města na horkých pramenech. Za návštěvu nepochybně stojí staré římské lázně v centru, za úvahu stojí i koupel v nedalekých lázeňských provozech. Krátce se zastavíme i v Midsommeru, kde bychom podle známého televizního seriálu již mnoho obyvatel zastihnout neměli. V odpoledních hodinách dojedeme do Oxfordu, věhlasného univerzitního města. Díky nenapodobitelné atmosféře stojí za návštěvu řada zdejších kolejí, např. Magdalen College, New College anebo Merton College. Ve večerních hodinách odjezd do Londýna k ubytování. Nocleh.

7. den: Po snídani návštěva Speakers' Corner v Hyde parku, možnost podívat se do pověstného obchodního domu Harrods, projít se až k Buckinghamskému paláci, dále lze navštívit Westminster Abbey a kolem Parlamentu, Big Bena, Downing Street a královské konírny dojít na Trafalgar Square, kde je nádherná galerie. Odtamtud kousek metrem nebo typickým „doubledeckerem“ je katedrála St. Paul a kousek za ní noblesní City a Bank of England. V poledních hodinách odjezd na letiště a odlet zpět do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000