crosssearch

Okruh Earl - po staré dobré Anglii se zastávkou v Bruselu

Poznávací zájezdy, Velká Británie

Trasa zájezdu Brusel - Gent - Bruggy - Canterbury - Folkestone - Hastings - Brighton - Salisbury - Stonehenge - Avebury - Exeter - Tintagel - Bodminská a Dartmoorská vřesoviště - Plymouth - Bath - Oxford - Londýn - Greenwich - Dover

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1. den: Ve večerních hodinách odjezd z ČR.

2. den: V ranních hodinách příjezd do Bruselu, individuální prohlídka významné evropské metropole, města s krásnou radnicí, známou sochou Manekenpiss, řadou historických měšťanských domů a rázovitých pivnic, kde lze ochutnat vpravdě mistrovské výrobky pivovarnictví. Dále navštívíme Gent, město se známou katedrálou i citlivě udržovaným historickým jádrem a Bruggy, významné město s nádhernými ukázkami historické architektury – individuální prohlídky. Nocleh.

3. den: Po snídani odjezd ranním trajektem do Anglie, individuální prohlídka Canterbury, významného religiosního města plného rázovité anglické architektury, kterému dominuje slavná katedrála, dále pokračujeme podél jižního pobřeží se zastávkou v zajímavém rybářském městečku Folkestone, kde můžeme v historickém přístavu ochutnat čerstvé speciality z darů moře. Následuje návštěva Hastingsu, další významné památky se zajímavými patrovými černými rybářskými domky. Pokračujeme do slavného města neřesti Brightonu, kde jistě nevynecháme příležitost procházky po monumentálním molu, návštěvy mořského akvária či Královského pavilonku. V podvečer dojedeme k ubytování do okolí Southamptonu. Nocleh.

4. den: Snídaně, po níž začne náš program návštěvou Salisbury, dalšího významného kultovního centra a města historických katedrál. Pokračujeme k návštěvě proslulých megalitickým staveb v Stonehenge a Avebury a odtud přejedeme do Exeteru, slavného města s nádhernou katedrálou, v níž se nachází největší gotická klenba v Británii. Ubytování v okolí. Nocleh.

5. den: Snídaně, odjezd k hradu Tintagel, legendárnímu sídlu krále Artuše opředeném legendami o rytířích kulatého stolu, který se tyčí na divokém rozervaném cornwallském pobřeží. Pokračujeme oblastí tajemných Bodminských a Dartmoorských vřesovišť, kde se krátce zastavíme v Princentownu. Zde se nachází věznice, již proslavil Doylův Pes baskerwillský. Cestou zpět do místa ubytování se zastavíme k individuální prohlídce Plymouthu, města se slavným přístavem, kde v historických dobách začínala nejedna slavná plavba. Nocleh.

6. den: Po snídani odjezd k návštěvě slavných římských lázní z počátku našeho letopočtu Bath, postavených v místě nálezu horkých pramenů, prohlídka města a možnost návštěvy lázeňského komplexu. Pokračujeme k návštěvě Oxfordu, významného univerzitního města s jeho typickou atmosférou a řadou malebných motivů - individuální prohlídka. Doporučujeme návštěvu některé ze zdejších slavných kolejí, například v Trinity Colledge je nádherný chrám a slavná jídelna, která inspirovala tvůrce filmové verze Harryho Pottera. V podvečer dojedeme do Londýna, ubytování v hotelu, při dobrých časových možnostech večerní procházka, nocleh.

7. den: Po snídani celodenní pobyt v Londýně, kde můžeme navštívit světoznámý Tower, projít se po neméně proslulém Tower Bridge, obdivovat romantická zákoutí zrekonstruovaných doků či připomenout si ve Westminsterském opatství, u královského paláce, na majestátní Downing street, či rušné Piccadilly řadu historických událostí. Kolorit města jistě dokreslí i vyhlídka z patrového autobusu, či návštěva proslulého Britského muzea. V podvečerních hodinách odjezd automatickým vláčkem od Toweru přes území londýnských doků do Greenwiche, možnost návštěvy nultého poledníku, procházky po nábřeží i vyhlídka na Milenium House. Ve večerních hodinách odjezd z Greenwiche do Doveru a zpět na kontinent.

8. den: Příjezd do Prahy v dopoledních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000