crosssearch

Okruh Beckett - z Londýna k nejkrásnějším motivům jihovýchodní Anglie

Poznávací zájezdy, Velká Británie

Trasa zájezdu Londýn - Greenwich - Cambridge - Canterbury - Dover - Folkestone - Hastings - Battle - Salisbury - Stonehenge - Avebury - Windsor

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1. den: Odlet z Prahy v poledních hodinách, přílet do Londýna. Odjezd do hotelu, ubytování. V odpoledních hodinách možnost návštěvy Speakers' Corner v Hyde parku, možnost podívat se do pověstného obchodního domu Harrods, projít se k Buckinghamskému paláci, dále lze navštívit Westminster Abbey a kolem Parlamentu, Big Benu, Downing Street a královské konírny dojít na Trafalgar Square, kde je nádherná galerie. Odtamtud kousek metrem nebo typickým „doubledeckerem“ je katedrála St. Paul a kousek za ní noblesní City a Bank of England. Ubytování, nocleh.

2. den: Po snídani odjezd k návštěvě významného univerzitního města Cambridge, kde za návštěvu stojí mimo jiné King's College z 15. st. či Trinity. Pokračování do Canterbury – kultovního centra Anglie s nádhernou katedrálou a dochovaným romantickým centrem, individuální prohlídka. Cestou zpět do hotelu návštěva Greenwiche s observatoří na nultém poledníku. Návrat do Londýna, nocleh.

3. den: Po snídani odjezd do Doveru městečka na křídových útesech, u jehož počátků stáli Římané a kterému vévodí mohutný Dover Castle, jehož původ sahá do 12.století. K pověstným místům zde patří síť tajných chodeb pod hradem, jejichž původ sahá k napoleonským válkám a ve městě pak Old Town Gaol – stará věznice, jejíž expozice přibližuje vězeňství viktoriánské Anglie. Krátce zastavíme ve i Folkestone, jemuž úzké dlážděné uličky a historická promenáda na útesech dodávají nezapomenutelnou atmosféru. V odpoledních hodinách navštívíme Hastings – historické městečko s pověstnou All Saint Street lemovanou hrázděnkami z 15.století, kostelem Sv.Klementa, či čtvrtí umělců a malířů zvanou „Bohemia“. Zastavíme se i v nedalekém Battle, kde se udála nejvýznamnější suchozemská bitva anglických dějin, kdy zde 14.10.1066 porazil Vilém Dobyvatel armádu krále Harolda. Na místě krveprolití nyní stojí Battle Abbey, monumentální benediktinské opatství, založené Vilémem Dobyvatelem na odčinění tohoto krveprolití, kde hlavní oltář byl na místě královy smrti. Návrat do Londýna, nocleh.

4. den: Po snídani odjezd k návštěvě zámku Windsor, letnímu sídlu královské rodiny, kde podle možností navštívíme část královských komnat, kapli i zajímavý park. Pokračujeme k návštěvě menhirů u Stonehenge a Avebury, vesnice obehnané kamennými sloupy. Dále navštívíme významné kultovní centrum a město katedrál – Salisbury. Návrat do Londýna, ubytování a nocleh.

5. den: Po snídani odjezd autobusem se zastávkami u muzea Madam Tussaud, Toweru a Greenwich Park. Doporučujeme návštěvu muzea Madame Tussauds, při dobrých časových možnostech doporučujeme i blízké muzeum Sherlocka Holmese. Dále doporučujeme přejezd metrem k londýnskému Toweru, možnost individuální prohlídky, procházky po Tower Bridge, návštěvy muzea Tower Bridge, námořního muzea na palubě lodi Belfast či romantické procházky krásně zrekonstruovanými doky sv. Kateřiny. V poledních hodinách odjezd na letiště a odlet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000