crosssearch

Ochutnávka Skotska

Poznávací zájezdy, Velká Británie

Chtěli byste vidět to nejkrásnější ze Skotska, ale jste limitováni časem ? Tato nabídka je určena pro vás.

Konečná cena za osobu od: 14 490 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis okruhu

1. DEN

Přílet do Edinburghu, vyzvednutí auta na letišti. Volno na prohlídku města, které je považováno za jedno z nejkrásnějších v Evropě a má také skvělou polohu. Z lákadel ve městě se nabízí hrad s jedinečnou románskou kaplí sv. Markéty a královským palácem z 15. st., kde jsou uloženy skotské korunovační klenoty, centrální Královská míle, silnice z 16. st., která spojovala hrad a palác Holyroodhouse, oficiální rezidenci královské rodiny. Město má i neopakovatelnou atmosféru svých restaurací, barů a pouličních koncertů, takže prchat z něho po prohlídce pamětihodností by byla velká škoda.

2. DEN

Začátek cesty – průjezd oblastí Trossachs, která přitahuje návštěvníky od 19. st., kdy sem byl situován děj historického románu Waltera Scotta Rob Roy. Zastávka na hradě Stirling, který existoval už v prehistorických dobách a dnes je opravdu velkolepý. Uvnitř se potkáte i s historií spojenou se slavným skotským vlastencem z 13. st. Williamem Wallacem, který má 3 km od hradu impozantní viktoriánský památník. Pokračování kolem Loch Lomond krásnou skotskou krajinou do Inveraray, prohlídka hradu nebo věznice. V přístavu můžete vidět poslední z dochovaných ocelových plachetnic z r. 1911 – Arctic Penguin. Ubytování v oblasti Obanu.

3. DEN

Prohlídka města Oban s výhledem na ostrovy Kerrera a Mull, které nejlépe uvidíte z vyhlídky od věže McCaig´s. Přejezd na sever kolem hradu Stuart, postaveného na ostrově, do Fort William, nejpřitažlivějšího města, z něhož se stáčí údolí Glen Nevis a nad nímž se vypíná nejvyšší hora Skotska Ben Nevis (1 344 m n. m.). Pokračování kolem Kaledonského průplavu směrem k jezeru Loch Ness.

4. DEN

Dopoledne zastávka na Cullodenských vřesovištích, místě slavné bitvy mezi místními a Angličany roku 1746. V té došlo ke kruté porážce místních a nejviditelnějším výsledkem byl zákaz nošení tartanových sukní, který trval až do r. 1782. V návštěvnickém centru můžete vidět krátký film o bitvě nebo se domluvit s průvodcem na prohlídce bojiště. Pokračování Stezkou whisky s mnoha slavnými destilérkami – Glenfiddich, Glen Grant, Dallas Dhu – možnost prohlídky, degustace. Pokračování k řece Spey, kde rybáři chytají lososy, do Braemaru po tzv. Royal Deeside, tedy romantické silnici spojující Linn of Dee a Aberdeen. Prohlídka královského hradu Balmoral (květen–červenec) nebo Breamar. Pokračování cestou Spittal of Glenshee s neuvěřitelnými výhledy směrem k Perthu, ubytování.

5. DEN

Prohlídka St. Andrews, kde jsou v katedrále uloženy ostatky sv. Ondřeje, patrona Skotska. Návštěva ruin hradu se zajímavým komplexem tunelů. Město je také nečekaně centrem golfu, nachází se zde nejproslulejší hřiště na světě – Old course, kde se hraje od 15. st. Pokračování
podél pobřeží přes malé rybářské vesničky Elie a Pitenweem zpět do Edinburghu na letiště. Vrácení auta, odlet.

Cena zahrnuje

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Edinburgh – Praha (v optimální knihovací třídě)
 • letištní taxy a další poplatky
 • 4 noci v hotelu B + B / ***
 • 4× snídani

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • vstupy
 • pronájem auta
 • pohonné hmoty

Cena pronájmu auta

 • od 3 900 Kč/pobyt dle kategorie

Slevy

Dítě 2–12 let v doprovodu 2 dospělých osob 2 500 Kč.

Poznámka

 • pro zapůjčení auta je nutný mezinárodní řidičský průkaz, cestovní pas a kreditní karta na stejné jméno, jako je řidičský průkaz.
 • ubytování B + B znamená pokoj s vlastním sociálním zařízením v soukromí nebo v penzionu.

Příplatek

Fakultativní příplatky

 • jednolůžkový pokoj B + B / *** 2 100 / 3 200 Kč

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000