crosssearch

Nejkrásnější místa Skotska, ostrova Skye

Poznávací zájezdy, Velká Británie

Odlet z Prahy, transfer na ubytování do hotelu v Edinburghu, příp. procházka s průvodcem dle času příletu.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (pá): Odlet z Prahy, transfer na ubytování do hotelu v Edinburghu, příp. procházka s průvodcem dle času příletu.

2.den (so): EDINBURGH, celodenní prohlídka města, hrad s korunovačními klenoty, prohlídka královské jachty Britannia, reprezentativní třída Princess Street, Královská míle. Možnost výstupu na ARTHUR’S SEAT - nejvyšší vrcholek ve skotském hlavním městě, je součástí parku Holyrood a dosahuje výšky 251 m, výhledy.

3.den (ne): Ráno přes FORTHSKÉ MOSTY do města STIRLING, návštěva královského hradu, tyčícího se vysoko na skále, který po staletí vévodil skotským dějinám, Wallace Monument, rozhledna s expozicí o skotské historii i současnosti. Zastávka na bitevním poli BANNOCKBURN, kde Robert I. porazil Angličany. Návštěva jediného rotačního lodního výtahu tohoto typu na světě - FALKIRK WHEEL.

4.den (po): Po cestě na ostrov Skye exkurze v palírně whisky EDRADOUR DISTILLERY, spojenou s ochutnávkou, dále navštívíme velkolepé sídlo vévody z Athollu - BLAIR CASTLE, prohlídka zámku, sídla rodu Murray, vévodů z Athollu. Přes pohoří Grampian Mountains a kolem několika jezer přijdeme k nejfotografovanějšímu hradu Skotska k hradu EILEAN DONAN, krátká zastávka.

5.den (út): Výlet po OSTROVĚ SKYE, opředený legendami bez něhož si návštěvu Skotska nelze představit. Nejprve zastavíme u vyhlídky KILT ROCK - útesy vypínající se do výšky až 60 u jezera Loch Mealt, přejezd po východním pobřeží poloostrova TROTTERNISH – skalní jehla OLD MAN OF STORR, lehký pěší výstup. Hlavní město ostrova PORTREE s malebnou řadou barevných domů na pobřeží. Navštívíme také nejstarší rodové sídlo Skotska HRAD DUNVEGAN s nejcennější relikvií FAIRY FLAG, kde je při příznivém počasí možno odjet do laguny s tuleni.

6.den (st): Cesta k nejznámějšímu jezeru Skotska LOCH NESS – návštěva muzea Lochnesky v Drumnadrochitu, po cestě kolem jezera zastávka na troskách hradu URQUHART CASTLE, dále v malebném městečku FORT AUGUSTUS - fakult. výlet lodí po jezeře Loch Ness,. Zastávka na soustavě osmi zdymadel tzv. NEPTUNO-VÝCH SCHODECH. Údolí GLEN NEVIS s nejvyšší horou Británie BEN NEVIS (1.344m ), přejezd přes jedno z nejkrásnějších údolí Skotska GLEN COE s krátkými zastávkami na fotografování až do vesničky LUSS, která patří k nejhezčím vesnicím v Lowlands, s neobyčejně pitoreskními domky na břehu jezera LOCH LOMOND.

7.den (čt): Univerzitní město ST. ANDREWS, návštěva British Golf Museum. Poté se zastávka u ROSLINSKÉ KAPLE (znáte z filmu Šifra mistra Leonarda). Krátká návštěva HERMITAGE – přírodní park s překrásným vodopádem, dále opatství MELROSE ABBEY, ze kterého se dochovaly úžasné ruiny. Návrat do EDINBURGHU.

8.den (pá): Odlet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000