crosssearch

Nejkrásnější místa Skotska - letecky

Poznávací zájezdy, Velká Británie

Navštívíte místa spojená s příběhy Harryho Pottera. Budete mít možnost shlédnout úchvatné představení nejslavnějšího edinburghského festivalu - Military Tattoo. A v neposlední řadě se vydáte hledat Ztracené údolí.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Navštívíte místa spojená s příběhy Harryho Pottera. Budete mít možnost shlédnout úchvatné představení nejslavnějšího edinburghského festivalu - Military Tattoo. A v neposlední řadě se vydáte hledat Ztracené údolí.

Program zájezdu

1.den (čt):Odlet z Prahy do Edinbughu. Transfer do hotelu, ubytování.
2.den (pá):Dopoledne návštěva St. Andrews - města, které proslavil golf. Spatříte zde nejstarší a zároveň nejslavnější golfové hřiště na světě, ale také nejstarší skotskou univerzitu a řadu dalších památek (hrad, katedrálu). Odpoledne příjezd do Edinburghu. Prohlídka historického centra města, včetně procházky po proslulé Královské míli. Večer návštěva folklorního festivalu Millittary Tattoo (fakultativně) nebo volno v centru města. Pozdě večer návrat na ubytování.
3.den (so):Ráno odjezd do oblasti Glencoe, bájného a úchvatného údolí, které možná znáte z filmů Harry Potter a vězeň z Azkabanu nebo Highlander se Seanem Connerym v hlavní roli. Dopoledne nenáročná turistická vycházka (cca 2 hodiny) do tzv. Ztraceného údolí. Nezapomeňte na vhodnou turistickou obuv a oděv! Kolem poledne odjezd do Fort William, odkud se odpoledne můžete vydat na cestu vlakem Harryho Pottera, tzv. Jakobín expresem do přímořského městečka Mallaig. Jedna jízda tímto vlakem trvá 2 hodiny a během jízdy se budete moci kochat nádhernými panoramaty skotské Vysočiny. Přehlédnout nemůžete především proslulý Glenfinnanský viadukt, který proslavila scéna z fiílmu Harryho Pottera. Návrat expresu do Fort William je plánován na 20:30. V případě, že nebudete mít zájem o výlet Jakobínským expresem, můžete odpoledne strávit návštěvou palírny whisky přímo ve Fort William. Návrat na ubytování v pozdních večerních hodinách.
4.den (ne):Tento den je věnován především návštěvě malebné části skotské Vysočiny nazývané Trossachs. Nejprve se však dopoledne zastavíme na majestátním hradě Stirling. Poté pak zamíříme do malebné skotské vesničky Aberfoyle (s krátkou zastávkou). Odtud pak již zamíříme k jezeru Loch Lomond a do městečka Balloch. Prohlédnout si budete moci malebný zámek Balloch s jeho překrásným parkem. Později odpoledne pak návštívíme palírnu whisky v Auchentoshan. V podvečer se pak vydáme do centra Glasgow seznámit se s večerním víkendovýmživotem tohoto rušného skotského města. Návrat na ubytování v pozdních večerních hodinách.
5.den (po):Dopoledne si ještě stačíme prohlédnout památník Wiliama Wallace. V dlouhé skotské historii je zde připomínána především vítězná bitva Williama Walace proti Angličanům roku 1297 (Kdo neviděl film Statečné srdce v hlavní roli s Melem Gibsonem?). Pak již zamíříme na edinburgské letiště. Odlet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000