crosssearch

Odjezd z ČR (Brno, Jihlava, Praha, Plzeň + svozová trasa) do Kolína nad Rýnem v ranních hodinách. Ubytování v hotelu, nocleh. Snídaně, odjezd do přístavu Calais, přeprava do Doveru a dále do Londýna. Krátká procházka po nábřeží Temže, ubytování v hotelu, nocleh.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:
Odjezd z ČR (Brno, Jihlava, Praha, Plzeň + svozová trasa) do Kolína nad Rýnem v ranních hodinách. Ubytování v hotelu, nocleh.

2. den:
Snídaně, odjezd do přístavu Calais, přeprava do Doveru a dále do Londýna. Krátká procházka po nábřeží Temže, ubytování v hotelu, nocleh.

3. den:
Snídaně, odjezd do hlavního města Skotska - Edinburghu. Cestou se zastavíme v národním parku Lake District (Oblast jezer), kde si můžete užít asi třičtvrtě hodinovou plavbu po jezeře Windermere nebo si posedět v některé z restaurací a ochutnat místní speciality. Ubytování v hotelu v okolí Edinburghu, nocleh.

4. den:
Snídaně, prohlídka Edinburghu - města, které získalo přezdívku Atény severu. Prohlídku začneme v Novém městě, dozvíme se zajímavosti o výstavbě města a životě krále George III. potom přejdeme na vrch Calton, odkud je nádherný výhled. Sestoupíme k paláci Holyrood, přes uličku Royal Mile se dostaneme do starého města, kde si prohlédneme Tolbooth, katedrálu St. Giles a dům Johna Knoxe. Navštívíme hrad Edinburgh, který ukrývá korunovační klenoty a šperky a na závěr se projdeme po Princess Street. Fakultativně skotský večer. Návrat do hotelu, nocleh.

5. den:
Snídaně, odjezd k jezeru Loch Ness, zastávka ve Fort Wiliam ve Skotské vysočině na úpatí Ben Nevis, nejvyššího vrchu britských ostrovů. Přestávka na jídlo, odjezd k jezeru Loch Lomond, zastávka ve vesničce Luss. Zamíříme do Glasgow, třetího největšího města Velké Británie. Ubytování, nocleh.

6. den:
Snídaně, opouštíme Skotsko a míříme do Durhamu na severovýchodě Anglie. Dominuje mu monumentální hrad, ve kterém sídlí jedna z nejstarších anglických univerzit. Normanská katedrála je zase významnou ukázkou románského slohu s prvky gotiky. Odjezd do Yorku, jednoho z nejstarších měst v Anglii, jehož centrum lemuje dobře zachované římské opevnění. Zde je postavena i největší gotická katedrála v severní Evropě, York Minster, ukrývající obrovskou sbírku vitráží. Z Yorku pokračujeme do Leeds, ubytování, nocleh.

7. den:
Snídaně, odjezd do Londýna. Cestou si uděláme zastávku v Cambridge, sídle prestižní univerzity. Den si můžeme zpestřit krátkou plavbou po řece Cam. Odjezd do Londýna, ubytování, nocleh.

8. den:
Snídaně, půldenní prohlídka Londýna. Prohlédneme si Hyde park a Kensingtonské zahrady s královským palácem, projdeme se kolem Marble Arch (Mramorový oblouk), zastavíme se na náměstí Trafalgar, u Buckinghamského paláce a také u Westminsteru s Big Benem. Ukážeme vám i ekonomické srdce Londýna - City a uděláme si fotografie u majestátní katedrály Sv. Pavla. Odpoledne můžete využít na procházku po nejpopulárnější nákupní ulici Oxford Street, kde si můžete prohlédnout slavný obchodní dům Selfridges nebo se zatoulat do butiků luxusních značek na přilehlé Bond Street nebo Regent Street. Na večer vám nabídneme fakultativní prohlídku večerního Londýna. Začneme na náměstí Picadilly, pro které jsou příznačné obrovské neonové reklamy a Shaftesbury Memorial Fountain se sochou Erose. Přejdeme na Leicester Square, do centra kin a nočního života, uvidíme čínskou čtvrť a na závěr se zastavíme v Covent Garden s Královskou operou. Nocleh.

9. den:
Snídaně, volný program na procházku nebo nákupy, odjezd do Doveru. Transfer do přístavu Calais, pokračování do Düseldorfu, ubytování, nocleh.

10. den:
Snídaně, odjezd do ČR.

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem, přepravu dle programu, 9x ubytování ve dvoulůžkovém nebo třílůžkovém pokoji v 3* hotelu se snídaní, služby českého (slovenského) průvodce, pojištění proti úpadku CK, DPH

Cena nezahrnuje

vstupné do muzeí a historických objektů, fakultativní program, cestovní pojištění

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000