crosssearch
Obrázek není k dispozici

Přírodní scenérie, které nabízí ostrovy na západě Skotska, patří k nejkrásnějším na světě. Vnější i Vnitřní Hebridy jsou jedinečné. Míle nádherných písečných pláží s osamělými návštěvníky přechází v duny pokryté kobercem machair, travin s divokými květinami, a ty zase v...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (čt): Odlet z Prahy do Edinburghu. Ubytování, seznámení skupiny.

2.den (pá): Ranní let Edinburgh – Stornoway. Okruh po ostrově LEWIS. Nejstarší kamenný kruh v Británii - Callanish Standing Stones nazývaný Stonehenge severu, obytná věž z počátku letopočtu - Dun Carloway Broch, tradiční domy croft-houses v Garenin. Ubytování. Podvečerní procházka STORNOWAY, jediným městem na Vnějších Hebridách.

3.den (so): Snídaně, přes jižní část ostrova Lewis po silnici na ostrov HARRIS. Cesta pod nejvyšší horou ostrovů – CLISHAM (799 m n. m.), výhledy na mořské zátoky, přístav Tarbert, podél nádherných pláží jižního Harrisu, zastávka s procházkou u SELLEBOST BEACH a SCARISTA BEACH, prohlídka jediného zachovalého středověkého kostela na ostrovech v RODEL, ubytování.

4.den (ne): Snídaně, z Leverburghu trajektem na ostrov BERNERAY, pěšky přes machair na dlouhou jedinečnou písečnou pláž, která se táhne podél celého západního pobřeží ostrova, po silnici na ostrov NORTH UIST, ubytování.

5.den (po): Snídaně, zastávka u ruin kostela v Cairinis. Přejezd po silnici na ostrov GRIMSAY a na další ostrov BENBECULLA, kde je téměř tolik vody jako země. Zátočina Culla, po výstupu vřesovišti fascinující výhled z kopce Ruchal (124 m n. m.), po silnici na ostrov SOUTH UIST, zastávka u sochy Panny Marie ostrovů, prohlídka raně křesťanského HOWMORE (Tobha Mhor) s ruinami kaplí. Po nejdelším náspu mezi ostrovy ve Skotsku na ERISKAY. Návrat do místa ubytování.

6.den (út): Snídaně, okruh po ostrově NORTH UIST se zastávkami na zajímavých místech. Fakultativní výlet motorovým člunem. Návrat do místa ubytování.

7.den (st): Snídaně, procházka v okolí Lochmaddy. Trajektem na nejhezčí ostrov Vnitřních Hebrid - ISLE OF SKYE. Pěší túra ve stolových horách QUIRAING. Pobřežní skála Kilt Rock s vodopádem, osamělé skalisko Old Man of Storr, hlavní město ostrova PORTREE. Ubytování.

8.den (čt): Snídaně, pokračování na Isle of Skye. Pěší túra jedním z nejkrásnějších pohoří Británie - CUILLIN MOUNTAINS. Přes Broadford a jihem ostrova do přístavu Armadale. Trajektem na skotskou pevninu do malebného přístavu MALLAIG. Ubytování.

9.den (pá): Z Mallaigu ranním vlakem přes vysočinu jednou z nejkrásnějších skotských železničních tras do Glasgow a Edinburghu s legendárním kamenným mostem proslaveným filmem Harry Potter. Odlet z Edinburghu do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000